logo

ROBOTS ORIGINAL MOTION PICTURE SOUNDTRACK

Rodney Copperbottom je synem obyčejné myčky nádobí, který touží být vynálezcem v továrně svého velkého vzoru, Bigwelda. Proto se vydá hledat štěstí do Robot City, kde ale nepochodí, protože jeho nadvlády se chce ujmout Ratchet, který má v plánu sešrotovat staré roboty a zbohatnout na upgradech. Nakonec ale Rodney s pomocí nových přátel (rozpadajících se lůzrů) město zachrání a film může šťastně skončit.

Animovaný snímek režiséra Chrise Wedgea (Doba ledová), v originálním znění lákající na zvučná jména Robina Williamse nebo Ewana McGregora, je jak pro malé, tak pro velké diváky. Ti druzí se možná občas budou nudit a naopak ti první některé vtipy a hlášky asi nepochopí (třeba „Tohle je směs funku a blues, takže flůs.“, v původním znění ale jazz + funk = junk, což v překladu může znamenat i harampádí). Ale jinak je to celkem příjemná zábava a jednou za čas neuškodí si takovouto vtipnou komedii pustit k odpočinku.

Scénickou hudbu k Robotům napsal John Powell, známý tvůrce filmové hudby (Shrek, Happy Feet, Doba ledová). Ta vyšla jako samostatné instrumentální album u zavedeného vydavatelství Varèse Sarabande records. Ač jde o skladby učené pro orchestr, najde se značné využití dechové sekce a hlavně inspirace modernějším pojetím jazzu je přínosná. Ač je to kvalitní muzika, bez pohyblivých obrázků samostatně hodně ztrácí.

Zároveň Virgin records uvedli na trh kompilaci písniček, které ve filmu zazněly. Na ní najdeme interprety, kteří sem přispěli převážně veselými až rozvernými kousky. Stylové zastoupení je opravdu pestré. Od R&B, přes hip hop až po jednoduchý pop. Jejich fragmenty jsou ve filmu zajímavým doplňkem scén, ale samostatně u mě moc neobstály. Navíc když jsou takhle řazeny jedna za druhou. Prostě jde o nějakým producentem splácanou všehochuť, která se moc nepovedla. Nezachrání ji ani jinak svěží kousky od Jamese Browna, Fatboy Slima nebo funk kapely WAR. A to se sem nevešly skladby od Toma Waittse, Britney Spears a Barryho Whitea.

Pokud zažíváte chvíle, kdy je vám úplně jedno, co zrovna hraje za muziku, pak vás Robots soundtrack určitě nezklame. Je to příjemná oddechovka, ale tu vám nabídne i jakákoli lepší stanice v rádiu. Takže si myslím, že toto CD je naprosto zbytečná věc, které nestojí za koupi.

čas: 41:09
země původu: USA
2005 Virgin records
odkaz: http://en.wikipedia.org/wiki/Robots_%28film%29#Soundtrack

tracklist:

1. Ricky Fanté – Shine
2. Chingy – Right Thurr
3. FOUNTAINS OF WAYNE – Tell Me What You Already Did
4. Fatboy Slim – Wonderful Night
5. James Brown – Get Up Offa That Thing (Ali Dee Remix)
6. Stacie Orrico – (There’s Gotta Be) More To Life
7. EARTH, WIND & FIRE – Love’s Dance
8. WAR – Low Rider
9. Houston feat. Chingy, Nate Digg and I-20 – I Like That
10. GOMEZ – Silence
11. STERIOGRAM – Walkie Talkie Man
12. John Powell feat. BLUE MAN GROUP – Robot City

…tak aspoň trailer na závěr…

(Visited 325 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Hudební nadšenec, který má na starost seriály nejen o filmové hudbě. V současnosti vedle své hudební odbornosti pracuje na rozšiřování znalostí pivních. Protože i pivo může mít tolik odstínů a chutí jako sama hudba. Kdo by mu takové starosti nezáviděl.


KOMENTÁŘE