logo

LECHTIVÉ ŠIMRÁNÍ ZLOBIVÝCH SNŮ

Erotických komiksů je na našem trhu jako šafránu. Asi nejvýživnější období z tohoto hlediska probíhalo v letech 1998 – 99, kdy vycházel časopis XXX Comix, včetně tří speciálních čísel. Z poslední doby se určitě nedá nevzpomenout na výtečný komiks Borgia, kreslený italským králem erotického komiksu Milo Manarou a napsaný chilským vizionářem Alexandro Jodorowským. Nyní se svou špetkou do mlýna přichází i nakladatelství RandO. Ani kozičky nenajdeš daleko od stromu, protože autorem komiksu Zlobivé sny je další Ital, Marco Turini. Jedná se o výběr lechtivých komiksů, které vyšly v 90. letech v italských komiksových magazínech. Inspirací mu byly sny Roberta, Davida, Vincenza, Giovanniho a Carla.

Sny zmíněných pánů mohou být po čertech žhavé a smyslné, což dokazují stránky komiksu. Na začátku je třeba říct, že u recenze na erotické komiksy se nedá ani nespoilerovat. Jednoduše, pointa je každému jasná dopředu, zvláště v krátkých příbězích jde především… ano, správně! O kopulaci, samozřejmě. Úvodní Kolegova manželka, již z názvu dává tušit o co asi tak půjde. Cink, cink… já jsem manželův kolega z práce. Cože? Není doma? No, tak já tady na něj počkám. Ty vaše buchtičky vypadají dobře i pekáč bych vylízal… Jenže onen manžel není taky žádné ořezávátko. Pan Rossi si totiž oblíbil domácí webkamery. Oni tihle šmíráci se dopustí jakéhokoli extrému, jen aby ukojili svou úchylku. Kdo je tedy oběť a kdo lovec se rozhodněte sami po přečtení tohoto prvního desertu. Hned poté totiž přijde na řadu Čarodějnice, tak bacha na to. Jedná se o velmi jednoduchý a lechtivý erotický sen. Ten měl asi někdo, kdo předtím viděl Kladivo na čarodějnice nebo jiný inkvizitorský biják. Mladá dívka je obviněna z čarodějnictví a aby se očistila, dostane od panáčků v kápi mučení a šlehání klobáskami. Na předehru není čas, protože pod kápí se už zvedají vymítače zla.

Joe je taková malá legrácka o muži, jehož předchází pověst alfa samce. A to pořádná! Pánové, kdo z vás se nechtěl někdy alespoň na moment těšit takovéto pověsti, co? Zvláště, když v takovémto případě ženské klíny dopředu vlhnou a jejich majitelky nemyslí na nic jiného, než se od vás nechat obšťastnit. Gianna je zase luxusní a rajcovní sekretářka. A to se ve snech nosí. Objevila se v další lehké vizi, evidentně muže, který pro ni ztratil hlavu a oči nechal na ní. Ještěže muž má zase po ruce kameru. To šmírování musí mít v Itálii asi na růžích ustláno nebo nevím. Blížíme se ke konci, ale teď je právě čas na pořádné Překvapení. Po čertech lechtivý kraťásek, který nám prozradí jak oslovují narozeni dvě ženy, které evidentně o mužské pohlaví moc nestojí. Otázkou tedy jen zůstává, co dostane ta, která má důvod k oslavě. A jsme v cíli, už na nás čeká jen Zelená láska. V ní prožijete erotické dobrodružství pod slunečnicemi. Tahle laskomina je brána pro erotický komiks z nepříliš tradičního úhlu pohledu. Hezká tečka za těmi našimi smilnými příběhy.

Černobílé zpracování těchto erotických komiksů není vůbec zlé a určitě potěší všechny fanoušky lechtivého obrázkového žánru. Lehká linka Marca Turiniho zaujme všechny příznivce ženských těl. Na druhou stranu je třeba si přiznat, že i této žánrové škatulce najdeme i mnohem lepší kusy, ale také paskvily. Jednoduše je to spíše dobrá klasika. Ne každé sexuální dobrodružství musí být něco extra či něco na co nezapomenete. Ale to neznamená, že si ho v daný moment neužijete nebo že se vám nebude líbit. Styl kresby Marca Turiniho místy připomíná zmíněného Mila Manaru, zvláště co se týče zjevu některých žen. Jenže Manara je jen jeden a to je jaksi bez diskuze. Přesto si myslím, že tímhle by nakladatelství RandO mohlo získat nové fanoušky. Protože ať je to jak chce, přeci jen přinášejí onen hned v úvodu zmíněný šafrán!

(Visited 6 922 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Komiksový scénárista a publicista, spoluvydavatel komiksového fanzinu BubbleGun, recenzent komiksů, občasný pisatel povídek a hudební kritik. Velký boudí otec zakladatel a spoluautor série Sněhulení.


KOMENTÁŘE