logo

Naučte se zase snít!

Představte si místo, kde sny hrají prim, kde se v kulisách steampunku odhalují přitažlivé ženské vnady, kde můžete vkročit do krajin vybájených při čtení úžasných knih, kde je den předehrou žhavé noci. Představte si svět, jehož závan vás rozpaluje a laská. Zavřete oči a nechte se unášet vánkem dálek, exotiky a smyslnosti. Vstupte do Snění a nechte tu přitažlivou slečnu z obálky, ať si s vámi pohraje, jak se jí zlíbí. Fantazie, které přináší, jsou mnohem vášnivější a toužebnější, než na jaké jste zvyklí. Romantika odhalí svůj závoj a ukáže erotické dusno, co si vás pomaličku, polehoučku podmaní. Není kam spěchat, tohle je sen – ne chtíč, ale věřte, že i když budete na lopatkách a nepříčetně zmítáni touhou, budete se vyvrcholení bránit, neboť tohle lechtivé mučení je mnohem víc, než cokoli, co poznáte mimo snění.

Jednoho krásného dne sličná Coralina zazvoní na zvonek u velkého panství. Je krásná jako letní den. Už samotné její vzezření ve vás probouzí představy a nebudou to představy ledajaké. Pomalu se začnete ošívat a potit. Na těchto místech hledají guvernantku, která by rozptýlila a postarala se o místního pána. Z toho dvojsmyslu stéká po zádech pot. A co víc, vaše fantazie začne pracovat na plné obrátky. Kápněte božskou, že už ji očima svlékáte? Spolu s ní vstoupíte na území, které se jeví jako steampunkový ráj. Všemu vládnou zvláštní vynálezy a touha dokázat nepoznané, nemožné. Navíc je to tady pěkně podivné, tajemné. Postarší služebnice skrývá mnohá tajemství a komorník je od pohledu hříšník. Jste varováni, kam nesmíte vkročit a v šatníku je krajina podobná té za zrcadlem. A pán domu? Tak to je kapitola sama pro sebe. Rozmazlený usmrkánek s vlastní pravdou a mozkem technického génia. Ke všemu ještě servíruje záhadný  nápoj, po němž jsou sny živé, dobrodružné a bouřlivé. A taky trochu smilné. Z Coraliny odpadává jedna část oděvu za druhou a ráno nikdy nemůže najít kalhotky. Vítejte ve Snění, které je necudnou červenou knihovnou pro mužskou část populace.

Tenhle příběh je jednoduchý jako facka. (Po dočtení si vzpomeňte na má slova!) V dnešní době, kdy všichni chtějí předimenzované thrillerové zápletky s pořádným mindfuckem na konci působí Snění jakoby z jiného světa. Děj plyne opravdu jako ve snu a to ještě ve snu, kde je spousta toho, co máte rádi a co vás v dospívání ovlivnilo. Ať už se jedná od dobrodružné knihy, svět fantastických vynálezů a verneovského pokroku, nebo ony kýžené ženské vnady, které vám v určité životní fázi nedaly usnout a tak jste o nich alespoň snili. Jako ve ztřeštěném snu se přeskakuje z jedněch kulis do druhých a není nejmenší důvod se cíleně probouzet. Tenhle sen si jednoduše užíváte. A věřím, že francouzský scénárista Denis-Pierre Filippi si jej pořádně užil taky a ještě ke všemu nebyl takový sobec, že by si ho nechal jen pro sebe. Nic příliš nekomplikuje a sází na to, co by se v dnešní době asi dalo nazvat – příjemné vzrůšo. Coralina a její sex appeal vás provází světy, kde jste si v myslích jako malí hráli a které byly nejednou inspirací pro pořádné chlapecké blbnutí. Piráti, lidojedi, ninjové…  Všem jim ukážete zač je toho loket a ještě ze spárů těchto zloduchů osvobodíte dámu v nesnázích, která si svým půvabem s žádnou jinou nezadá. Odměnou pak může být sladký polibek, po kterém se s úsměvem na rtech probudíte ve své posteli. Ovšem jak kdo…

Jednoduše nic složitého; nebudeme se pouštět do žádných větších akcí. Opakuji, že tohle je Snění! Aby vám to bylo ještě usnadněno, tak je potřeba jasná a nádherná vizualizace, díky které si jen dosadíte sebe a případně někoho po kom toužíte do hlavních rolí. Postaral se o ni americký kreslíř Terrence „Terry“ Dodson – a to náramně. Jeho vize je sloučením Muchovy secesní ladnosti se světem fantazie Julese Vernea, která je presentována někde mezi klasikou evropských komiksových alb a americkým nedigitalizovaným mainstreamem pro nejširší masy. A přidejte si k tomu ještě cit pro křivky ženského těla, takový jaký má třeba Milo Manara nebo Frank Cho. V tomhle snu jednoduše není nic podceněno a vše funguje na výbornou. Dobrodružství, pohádka, erotika i věda.

S tímhle počinem mi Crew jednoduše udělala radost. Možná to není nic pro holky (a možná taky jo), ale my si taky většinou nenecháváme zdát o tom, jak nás DiCaprio zachraňuje z potápějícího se Titanicu nebo jak se odevzdáme sličnému rádoby upírovi. Všichni máme svoje sny a tenhle se mi líbil tak, že na něj po probuzení (dočtení) hned nezapomenu. Možná to je jen o ztrácejících se kalhotkách a chlapecké fantazii, ale občas se říká, že v jednoduchosti je síla, nebo že ty nejgeniálnější věci bývají často velmi jednoduché (UPOZORNĚNÍ:  Jednoduchost a stupidita nejsou synonyma!). Mám pocit, že u Snění to sedí jako prdel na díře. Jinými slovy lepší jedno hezké snění, než překombinovaná blbost o mnoha dějstvích.

(Visited 1 508 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Komiksový scénárista a publicista, spoluvydavatel komiksového fanzinu BubbleGun, recenzent komiksů, občasný pisatel povídek a hudební kritik. Velký boudí otec zakladatel a spoluautor série Sněhulení.


KOMENTÁŘE