logo

SKVĚLÁ SEDMIČKA VRACÍ ÚDER

Tak a je to tady! Komiksová událost tisíciletí!! Nejlepší crossover všech dob!!! Nejslavnější rodina Marvelu spojila síly s Třemi Mušketýry, aby společně porazili Sedm Statečných v čele s Galactusem a Sinister Six… Ne, počkat, to se mi vlastně jen zdálo. Škoda, ale tenhle kousek taky není špatný. Liga Spravedlnosti 2: Zrození zla. Z Ligy (to je ta grupa, ke které se přidal Rychlonožka, když se rozpadly Rychlé Šípy) se stali miláčci veřejnosti. Lidé v nich vidí nejenom vzor ušlechtilého přátelství, ale také naději na světlé zítřky. A proto jim připadá jako fajn nápad ustanovit tyhle Super nejlepší kámoše také vládci země. Což se samozřejmě nelíbí legitimní vládě. A protože Bohové vždycky byli, a stále jsou, nedosažitelní, stojí uprostřed toho všeho běsnění jediný muž Steve Trevor, styčný důstojník agentury A.R.G.U.S. (Advanced Research Group Uniting Super-Humans), jenž slouží jako pojítko mezi Sedmičkou a veřejností.

Oproti předešlému dílu, který byl jednou dlouhou, adrenalinovou a nahláškovanou akční jízdou se ve Zrození zla najdou i chvíle oddechu. V prvních dvou sešitech, je nám Liga představena takříkajís z pohledu všedního dne. Věci jako boj s mutanty, boj s teroristy, či boj s obřími roboty jsou denním chlebem pro partičku vedenou Batmanem. Ovšem s velkou slávou přichází velcí fandové. Jedním z nich je snaživý superhrdina ze Star City Green Arrow, je vytrvalý, odhodlaný a… neustále odmítaný. Liga se už jednou pokusila o rozšíření své členské základy, a bohužel to nedopadlo nejlépe. Proto jsou teď vůči nováčkům ostražití a odmítaví. A tak si Green Arrow musí poradit sám. Prozatím.

Ve zbylých pěti sešitech se rozjíždí hlavní příběh knihy a dojde k onomu Zrození zla. Tajemný nepřítel se rozhodl srazit Ligu z jejího pomyslného trůmu a ukázat všem, že nejde o Bohy, ale pouhé lidi. Stejně omylné a chybující, jako jsou všichni ostatní…

Geoff Johns vnesl do příběhu poněkud dospělejší styl vyprávění a vypadá to, že se nad Nejlepšími kámoši světa dostanou do pěkného průseru. Dokonce i barvy potemněly a vymazlená kresba Lima Lee jen podtrhuje temnější tón vyprávění. K práci na této knize si ale pozval kámoše. První sešit totiž nakreslil Gene Ha. Rodák z Chicaga, který byl ale vychováván v Indii je u nás znám hlavně z prací Alana Moorea jako Top 10 – kniha první (BBArt, CREW 2003), Top 10 – kniha druhá (BBArt, CREW 2004) a Top 10 – Devětačtyřicátnící (BBArt, CREW 2006). Na druhém sešitě spolupracovali Carlos D´anda, Joe Prado a Ivan Reis. Carlos spolupracoval na tvorbě dvou nejlepších Batmanovských her současnosti Arkham Asylum a Arkham City a Ivanovu kresbu známe z česky vydaných Green Lanternů Tajemství původu (BBArt 2011) a Pomsta Green Lanternů (BBArt 2013) obojí také od Geoffa Johnse. Dalším jménem na obálce je Scott Williams, který se postaral hlavně o obálky.

Liga Spravedlnosti 2: Zrození zla je oproti prvnímu dílu atmosféricky temnější, pomalejší a místy to trošičku drhne, což je ale způsobeno především neznalostí DC Universa. Opět nejde o žádný Návrat Temné Ligy Rytířů, ale o svižné mainstreamové čtivo, které rozhodně stojí za to. Mezi bonusy patří nejen obálky, krátké pokračování příběhu holčiny jménem Pandora, ale i „trailery“ na příští čísla. O český překlad se opět postaral  Ľudovít „Turlogh“ Plata, takže zde není co vyčítat, stejně jako v případě letteringu, kterým nás oblažila Nikola Žolíková. A pořád si stojím za svým tvrzením, že jde o nejlepší vydanou JLA u nás. I když mě trochu zklamalo, že z Amandy Wallerové udělali takovou vychrtlinu.

(Visited 115 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Vesmírný povaleč, těhotný smradlavý lenochod, ostuda lidstva, odporný a páchnoucí, slizký a hnusný zelený lidský výkal. Nejradši by se celý život ládoval dobrůtkami všeho druhu, barev a chutí, četl komiksy a koukal na filmy. Ale stejně ho máme rádi. Boudí komiksový specialista.


KOMENTÁŘE