logo

JUSTICE LEAGUE: WAR – TOHLE JE ZAČÁTEK KRÁSNÉHO PŘÁTELSTVÍ

Justice League: War je dalším přírůstkem do rodiny animovaných filmů DC Universe Animated Original Movies, ve kterém sledujeme vznik známé party superhrdinů vycházející z restartovaného vesmíru New 52. Trochu jsem se obával, že na tento typ zábavy jsem už hodně starý a zároveň nejsem tak hustý nerd, abych u toho vískal nadšením nebo plival smrtonostné hejty. Celkem mě překvapilo to, že se mi tento nenáročný animák docela líbil. Je to poměrně zábavné osvěžení mezi těmi všemi rádoby vážnými pokusy udělat ze superhrdinů rozpolcené chudáky s temnou minulostí.

V Gothamu unáší lidi podivná potvora a ještě se to všichni snaží hodit na Batmana. Chudák stará ušatá je v tom opět úplně nevinně. Dojde to tak daleko, že zničehonic přiletí Green Lantern a chce mu za to rozbít držku. Po krátké roztržce si to ale naštěstí oba kluci vysvětlí a společně zjistí, že ona podivná potvora trousí po městě ještě podivnější krabičky. Vypadají podezřele mimozemsky. Krátký pohled do Zlatých stránek odhalí, že jediným dalším mimozemcem na Zemi je Superman. Jejich setkání je opět doprovázeno rozbíjením držek a prohazováním baráky. Očividně je v dnešní době dosti složité najít společnou řeč. Někde jinde zase už zmíněná mimozemská technologie dává dohromady Flashe, Wonder Woman a hráče amerického fotbalu Victora Stonea, ze kterého se během nehody ve výzkumném centru jeho otce stává mocný Cyborg. No a do toho všeho se připlete i Shazam. Všechny tyto postavy se nakonec musí chtě nechtě spojit a naučit spolupracovat, protože jen tak dokáží porazit zdroj všech jejich problémů – hlavního potvoráka Darkseida.

Takhle to vypadá, že to bude film plný řečí a rozhovorů. Ale kdepak. V tomhle animáku nejsou žádné ukecané zlomené duše spytující svědomí, utápějící se ve svém těžkém a smutném osudu. Žádné takové hovadiny. Tohle je o akci, vtipných hláškách, zábavné chemii mezi jednotlivými postavami. Místo keců se jde a něco se rozbije. Pokud možno nějakým efektním a efektivním způsobem. Tak to má v komiksové adaptaci být, ne? Trocha barevného násilí ještě nikoho nezabila. Pravdou ale je, že té akce je tolik, že se z toho postupem času stává trochu rutina. Přesto jsem se bavil až do konce, což se nedá říct o mnoha dalších filmových adaptacích.

Je mi celkem šumák, že se některým fanouškům komiksové předlohy nebo komiksů obecně nelíbí nějaký kostým nebo detail v příběhu. Takovým lidem se zavděčit snad ani nejde. Režisér Jay Oliva se svým týmem natočil (či nakreslil) zábavný a nenáročný animák, který pobaví všechny ostatní. Justice League: War určitě není dílo, které se zapíše do historie animovaných filmů, přesto těch 79 minut strávených u jeho sledování nepovažuju za úplnou ztrátu času. A to mi stačí.

(Visited 186 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Šéfredaktor. Herní fanda, komiksový milovník, blázen do písmenek, hudební nadšenec, herní maniak nebo samozvaný filmový kritik. Tolik zájmů a tak málo času...


KOMENTÁŘE