logo

ORIGINÁLNÍ SOUNDTRACK K FILMU CHOKING HAZARD

První zombie komedie v Česku vznikla v roce 2004 a dostala název Choking Hazard. Skupinka účastníků kurzu o smyslu života v hotelu na samotě je napadena zombivci (čili zombie myslivci). Boj o záchranu mozků nabírá vtipných a někdy překvapivých rozměrů. Například když nemrtví tančí zasaženi elektrickým proudem na BONEY M. Boduje i scéna na začátku filmu, kdy Izzyho (frontman kapely DOGA), hrajícího pornojehovistu, přiveze do hotelu Halali taxikář v podání Roberta Rosenberga. Nebo slepý profesor (Jaroslav Dušek) stále filozofující i po přeměně v zombie.

Úvodní skladbou soundtracku je elektro ne nepodobné PRODIGY od d´n´b týpka Öggg Van Port Brasta, který kdysi dávno bubnoval ve SLUT, jedné z prvních domácích hardcore kapel, nebo dělal remixy třeba TATABOJS. Následující DOGA se už léta snaží hrát drsný rock pro holky. Naštěstí tady mají docela krátkou skladbu, takže se to celkem dá. Zato monotónní etno od následující EXISTENCE je zbytečně dlouhé. Zombie Party Rock“ od GREEN MONSTER je pro mě příjemné překvapení. Jejich psychobilly zní docela zajímavě, je to takový mix Elvise a punku. ROSWELL by měl být projekt kytaristy Daniela Kroba (podílel se na prvních albech ARAKAIN a KREYSON) a Michala Penka (na toho si pamatujete, ne?). Čas je příjemně se poslouchající vyklidněný pop rock s akustickou kytarou. Oproti tomu Stůj, neodcházej od Daniela Daniela (opět za tímto stojí Daniel Krob) je absolutně infantilní slaďárna. Hospodský rock v podání DOCTOR P.P. má možná úspěch na vesnických zábavách, u mě neboduje. František Fuka složil ústřední motiv filmu i nějakou scénickou hudbu. Je to temná elektronika a dýchá z toho docela mrazivá atmosféra.

DOLORES CLAN si hrají na nejtvrdší tvrďáky, ale jejich nu-metalová nuda je jen kopie tisících kopií. Song Richarda Sachera je pro změnu neskutečná disco blbost, nad kterou nebetyčně vyčnívají i Vítek Velryba Pokorný nebo DJ Arnoštek. SECTOR X hrají jednodušší a docela zajímavou elektroniku. To IMMUNOLOGY jsou další elektronika (samply + kytary), ale v jejich podání to zní aspoň trochu náročněji a zajímavěji. Něco na způsob VANESSA. Do třetice elektronika promíchaná s kytarami (a ženským zpěvem) od tehdy stále ještě začínajících RHONDIAN, později dnes už rozpadnutí RHODIAN. SEVEN hrají progresivní metal, kdy po hmatníku pobíhají “pavouci“. Jde slyšet, že to jsou zruční muzikanti, ale pro mě to jsou spíš takové onanie. Vyškovští DARK GAMBALLE za dvacet let existence prošli pěkným vývojem od death metalu přes samplovaný elektro metal až po nynější crossover. Tady mají hitovku Tatadada Tada Datada“. Závěrečná VYPSANÁ FIXA hraje rock pro masy a posluchače rádií, ne jinak je tomu určitě u tohoto hitu, který mě sice neurazil, ale ani nenadchnul.

Jednotlivé kusy hudební skládačky jsou protkány hláškami z filmu, ale takového kultu jako třeba ty ze Samotářů se asi nedočkají, a jsou jen pro úzký okruh nadšenců. Jestliže film je klasické béčko, které si znovu pustíte hlavně pro pobavení, tak k soundtracku bych se nevracel. Škoda, že se na něj nevešly i jiné songy, které ve filmu zazněly (FLESHLESS, HYPNOTIX, SAD HARMONY). Hodnotil bych možná trochu jinak. Najdou se zde sice občas nějaké světlé momenty, ale kvůli nim je jistější poohlédnout se po nějakém albu pár interpretů (IMMUNOLOGY, DARK GAMBALLE, GREEN MONSTER), kteří za to stojí. Ve filmu ostatní skladby zní občas zajímavě, ale jen ve spojení s pohyblivými obrázky a naštěstí na pár sekund. Ale poslouchat to jako celek?

sestavy: různé
země původu: Česká republika
styl: rock/electronica
čas: 61:57
2004 BMG
odkaz: www.chokinghazard.cz

tracklist:

 1. Öggg Van Port Brasta – Oron Modon (Special Buzztweekz By Dusk)
 2. DOGA – Slabé kusy (Torpédo)
 3. EXISTENCE – Gayindeh Jahrama
 4. GREEN MONSTER – Zombie Party Rock
 5. ROSWELL – Čas
 6. Daniel Daniel – Stůj, neodcházej
 7. DOCTOR P.P. – Pohřební Rock’n’Roll
 8. František Fuka – Choking Hazard Main Theme
 9. DOLORES CLAN – Nu-Destruct
 10. Richard Sacher – Radost ze života (Martha Dance Version)
 11. SECTOR X – Divná hra
 12. IMMUNOLOGY – Brain Storming
 13. RHONDIAN – Why Are My Thoughts So Negative?
 14. SEVEN – The Garden Pleasure
 15. DARK GAMBALLE – Tatadada Tada Datada
 16. VYPSANÁ FIXA – Potápěči

A samozřejmě trailer nakonec:

(Visited 507 times, 1 visits today)
 • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Hudební nadšenec, který má na starost seriály nejen o filmové hudbě. V současnosti vedle své hudební odbornosti pracuje na rozšiřování znalostí pivních. Protože i pivo může mít tolik odstínů a chutí jako sama hudba. Kdo by mu takové starosti nezáviděl.


KOMENTÁŘE