logo

MUSIC FROM THE MOTION PICTURE: TALES FROM THE CRYPT

Tohle CD jsem si pořídil před spoustou let čistě jenom z toho důvodu, že se na něm nacházely většinou jinde nevydané skladby mých tehdy oblíbených kapel. Věděl jsem, že je to soudtrack k filmu, ale absolutně jsem netušil, o čem vlastně je, protože do našich kin se nedostal. Proto jsem musel tak akorát vzít s povděkem pár záběry z videoklipu (měl jsem štěstí, že jsem si ho stihl nahrát z MTV na videokazetu) a přemýšlet, o čem asi tak bude celovečerní film podle bizarně morbidního seriálu, co v té době běžel na komerční televizi. Jak léta plynula, úplně jsem ho vytěsnil z hlavy a teprve nedávno si na toto album vzpomněl, když jsem přemýšlel, o jakém soundtracku napsat. Tak jsem se začal pídit po informacích a dokonce i na ten film jsem se konečně po letech podíval.

“Povídky ze záhrobí“ byl televizní seriál o 93 epizodách, z nichž některé byly inspirovány původním komiksem z 50. let. Po seriálu tedy přišel i celovečerní film (a pak ještě další dva), a i když je to docela béčko, které díru do světa rozhodně neudělalo, tak celkem ujde a dá se na něj dívat. V příběhu jde o boj dobra se zlem, nechybí úsměvná monstra ani vtipné hlášky. Přestože se všude uvádí jako rok vzniku začátek 1995, obal mého CD (ve kterém jsou krom základních informací i fotky z filmu) mluví jasně – 1994.

Hned v úvodu přichází texaská PANTERA se skladbou “Cemetery Gates“ z legendárního alba “Cowboys From Hell“. A je to pěkně ostrý ploužáček i po tolika letech. Následují elektroničtí MINISTRY s relativně slabou a monotónní “Tonight We Murder“. To “My Misery“ od MACHINE HEAD šlape pěkně a k závěrečným titulkům je jako stvořená. MEGADETH v “Diadems“ přišli se svou poklidnější tváří. MELVINS je drsná kytarovka, která neurazí, ale není ani výjimečná.

ROLLINS BAND a “Fall Guy“ je taková klasická naštvaná věc od “malého velkého muže“, který dnes hlavně přednáší na univerzitách. Newyorský silácký hardcore byl začátkem 90. let na vrcholu, takže ani BIOHAZARD nemůžou chybět. Ne jinak na tom tehdy byla i SEPULTURA, která tady má anglo-portugalsky zpívanou skladbu “Polícia“. První singl z debutního alba kapely FILTER nesl název “Hey Man Nice Shota díky jeho podmanivosti, gradování a naléhavému zpěvu je to asi jejich největší hit, který se do úvodní scény perfektně hodí. Dokonce jsem ho kdysi zaregistroval i v jednom z dílů seriálu Akta X a možná ještě někde. Na závěr je zde umístěn poklidný song s černěhumorným textem “1-800 Suicide od černých raperů GRAVEDIGGAZ (je to asi nejlepší věc z jejich prvního alba), který skvěle zapadá i do filmové scény.

Takže pokud máte rádi tvrděkytarovou, resp. metalovou hudbu nebo jste na ní v devadesátkách vyrůstali, určitě po soundtracku Demon Knight sáhněte. Neurazí, možná potěší, ale jinak nic víc. Jo, úvodní znělku jak seriálu, tak filmu napsal známý tvůrce filmové hudby Danny Elfman (např. většina snímků Tima Burtona nebo znělka ze Simpsonů).

sestavy: různé
země původu: USA
styl: hard&heavy
čas: 40:44
1994 |Atlantic Recording Corporation
odkazhttp://en.wikipedia.org/wiki/Demon_Knight

tracklist:

 1. PANTERA – Cemetery Gates (Demon Knight Edit)
 2. MINISTRY – Tonight We Murder
 3. MACHINE HEAD – My Misery (Demon Knight)
 4. MEGADETH – Diadems
 5. MELVINS – Instant Larry
 6. ROLLINS BAND – Fall Guy
 7. BIOHAZARD – Beaten
 8. SEPULTURA – Polícia
 9. FILTER – Hey Man Nice Shot
 10. GRAVEDIGGAZ – 1-800 Suicide

A ještě trailer jako bonus:

(Visited 76 times, 1 visits today)
 • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Hudební nadšenec, který má na starost seriály nejen o filmové hudbě. V současnosti vedle své hudební odbornosti pracuje na rozšiřování znalostí pivních. Protože i pivo může mít tolik odstínů a chutí jako sama hudba. Kdo by mu takové starosti nezáviděl.


KOMENTÁŘE