logo

BATMAN – TEMNÝ RYTÍŘ 2: KRUH NÁSILÍ

V Gothamu někdo unáší malé děti. Po nějaké době je vrací zpět, ale už to nejsou ty veselé usměvavé tvářičky jako dříve. Jsou z nich k smrti vystrašené trosky, oběti strašlivých pokusů, které nedá dohromady ani ten nejlepší dětský psycholog. Velice brzy je jasné, kdo zatím vším stojí – Batmanův starý “dobrý” přítel strašák s pytlem na hlavě – Scarecrow. A jak všichni ví, tenhle panák má vždy v zásobě nějaký trik.

Druhá kniha této série se tak nese v duchu dávných strachů, děsu z dětství a těžkých osudů. Čtenáři tak opět dostanou možnost projít si ty nejtemnější chvilky v životě samotného Bruce, ale také komisaře Gordona. Mezí tím vším se proplétá příběh samotného Scarecrowa. Taky to neměl vůbec lehké a možná mi ho bylo až líto… Nic to ale nemění na faktu, že je to magor, který chce už tak těžce zkroušenému městu uštědřit pořádnou ránu, a jak to tak bývá, jediný Batman bude mít dostatek sil mu v tom zabránit. Jen tak tak.

První kniha s podtitulem Temné děsy byla adrenalinovou jízdou s přehlídkou superhrdinů a superpadouchů, ve které akce střídala zase jinou akci a možná trochu jednodušší příběh vyvažovala opravdu parádní a brutální kresba. Vzniklo tak lehoučce nevyvážené, ale mnohými dosti podceňované dílko. Dvojka je už na tom o něco lépe. Přidalo se na scénáři a kresba zůstala opět na víc než slušné úrovni. I přes to, že ji má na svědomí opět šikula David Finch, už není tak krvavá a šílená. Možná to je škoda, ale k celkovému mírnějšímu a temnějšímu stylu příběhu se hodí.

Bylo by velice snadné označit Kruh násilí za šedivý průměr a ohrnovat nad ním nos. Třeba starým fanouškům nepřinesla tato kniha nic nového a převratného. No a? Mám za to, že New52 má za úkol něco úplně jiného – nalákat do nekonečných sérií nové čtenáře, a to dělá dobře. Je fakt, že takový Scott Snyder to umí lépe, ale staré přísloví praví, že nemusí být pokaždé posvícení. I v průměrném dni se člověk může dobře pobavit. Kruh násilí je přesně takovou knihou.

(Visited 343 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Šéfredaktor. Herní fanda, komiksový milovník, blázen do písmenek, hudební nadšenec, herní maniak nebo samozvaný filmový kritik. Tolik zájmů a tak málo času...


KOMENTÁŘE