logo

THE BAT, THE GOOD AND THE UNDEAD

Všechno to začíná poměrně normálně. Penguin, tou dobou jeden z čestných hostů Arkhamova ústavu, se dozví o pokladu ukrytém na gothamském hřbitově. Bohužel však o něm ví i někdo jiný – Joker. Nezbývá tedy nic jiného, než se odhlásit z knihy hostů a vyrazit na dobrodružný závod se zelenovlasým maniakem. Naštěstí pro Cobblepota se klaunovi připlete do cesty jeho dlouholetý společník Batman, čímž získá potřebný náskok. Ovšem první vyhrání z kapsy vyhání, a tak milý Penguin nalezne místo kýženého bohatství pouze rakev plnou popela. Jenže není popel jako popel a pár kapek krve zmůže divy. Probuzený vládce temnot udělá z Cobblepota svého emisara a vyšle jej, aby mu našel novou nevěstu. A ve městě není nikdo krásnější než odvážná novinářka Victoria „Vicki“ Vale…

Snímek Batman vs. Dracula: Animated movie spatřil světlo plátna v roce 2005 a je celovečerním bonusem k seriálu The Batman (2004; 2008 česky Batman vítězí). Na jeho vzniku se podíleli čtyři otcové – Michael Goguen, Sam Liu, Brandon Vietti a Seung Eun Kim. Michael a Seung mají za sebou nějaké ty animované seriály, jako třeba Adventures of Jackie Chan či Dilbert (podle stripové série, která vyšla i u nás díky nakladatelství Crew), ovšem Sam Liu už je trochu jiná liga. V jeho repertoáru bychom mohli nalézt takové kousky jako např. Batman/Superman: Public enemies (2009), v dvojfilmu Hulk Vs. segment „Hulk vs. Thor“ (2009), Justice League: Crisis on Two Earths (2010), na kterém spolupracoval s další DC hvězdou animovaných filmů Lauren Montgomery, dále jeden z nejlepších marvelovských animáčů Planet Hulk (2010), a jako jeden z posledních Batman: Year One (2011), na kterém opět spolupracoval s Lauren Montgomery. Předlohou byl stejnojmenný komiks z dílny Franka Millera, který vyšel i v českém jazyce. Zbývá Brandon Vietti, jehož portfolio není tak pestré jako u jeho kolegy, zato má ale na kontě nemenší pecky jako Superman: Doomsday (2007) a jeden z nejlepších batmanovských animovaných filmů Batman vs. Red Hood (2010). Oba kousky vynikají poněkud temnější atmosférou, než je u kreslených filmů zvykem.

A stejně tak i Batmanův souboj s upířím králem, který má atmosféru hustou a tíživou jako (aktivní) olovo. Samozřejmě, vzhledem k tomu, že je film určen primárně dětskému divákovi, vyráží Batman do boje ozbrojen upířím anti-sérem, přičemž „přeměnění“ se stanou zase lidmi (ups, spoiler alert :-D). I tak však stojí za to věnovat mu čas a pozornost. Ať už pro líbivou, ještě nejapanizovanou animaci, nebo třeba pro perfektní voice casting, kde Draculu namluvil Peter Stormare. Zbylé postavy byly namluveny stejnými herci jako ve výše uvedeném seriálu The Batman.

Osmdesát tři minut naplněných akcí a hororovou atmosférou – to je to, co tenhle snímek nabízí a dodává. A návdavkem k tomu přihazuje Batmana – no neberte to!

(Visited 143 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Vesmírný povaleč, těhotný smradlavý lenochod, ostuda lidstva, odporný a páchnoucí, slizký a hnusný zelený lidský výkal. Nejradši by se celý život ládoval dobrůtkami všeho druhu, barev a chutí, četl komiksy a koukal na filmy. Ale stejně ho máme rádi. Boudí komiksový specialista.


KOMENTÁŘE