logo

ÚTOK TITÁNŮ 6

Eren Yeager v předchozích dílech mangy objevil, že se dokáže spontánně (silou vůle?) přetransformovat v titána a tím zachránit předem ztracenou bitvu pro lidstvo. Jeho kauza se stává politickou záležitostí, a nejenom prostí občané si kladou pro ně životně důležitou otázku – je Eren hrdina, či satan? Dochází k rozštěpení názorů veřejnosti a určité frakce požadují před vojenským soudem Erenovu smrt a jiné skupiny hodlají využít jeho neobyčejné schopnosti. Nakonec je vyjednán kompromis a mladičký šónen je předán k průzkumnému sboru vedenému kapitánem Levim. Elitní jednotka plánuje výpravu za zeď a potencionální úspěch mise rozhodne, zda se Eren ještě vrátí před tribunál. Justice tak vlastně zabíjí dvě mouchy jednou ranou. Yeager je odklizen mimo zdi města a zároveň zůstává naživu pod dozorem zvláštní jednotky, která má své interní příkazy.

Titáni po šesté, klapka, akce, jedem! Titání série sází v každém jednom svazku na určité téma a nejinak tomu bude i v čísle šest. Měli jsme už tu čest s Obřím titánem, Obrněným titánem, titánem Eren Yeagerem a tentokrát to bude tajemný Ženský titán. Pokud si někdo představuje krásnou kost, tak je na omylu. Lady, ač má ty správné obliny a vnady není ani trochu sexy. Vypadá jako přerostlá Gappa, jež utekla z učebnice anatomie v kapitole svalstvo. Pokožku nechala někde v koželužně a je tak pouze v nedbalkách. Vlastně by mohla rajcovat případného nekrofila, ale pro toho bude asi moc čiperná.

Samičí titán se jeví ihned od počátku komiksu, jako nejnebezpečnější z titánů. Femininní bytost  vykazuje nečekané známky inteligence a brání si všechny Achillovy paty titáního těla. V praxi to znamená, že si chrání zátylek, citlivé obratle a šlachy na nohou. Vyvstává i podezření, že se jedná o člověka v titáním trupu podobně, jako to dokázal zatím pouze Eren Yeager. Ostřílení členové speciálního útvaru jsou z tohoto chování v šoku a jejich řady povážlivě prořídnou.  Titání dáma prokazuje stejnou vytrvalost jako Steven Seagal a těžko ji zabít! Průzkumákům je neustále v patách,  z čehož vyplývá, že oni jsou lovnou zvěří.

Japonský scénárista a kreslíř Hadžime Isajama (29. 8. 1986) mne v manze Šingeki no Kjodžin, Attack on Titan – Útok titánů nepřestává překvapovat. Myšleno v tom smyslu, kolik lze zaplnit stránek a opět téměř nic nevyzradit. Domnívám se, že před tvůrcem mangy by se červenal i Julius Fučík. Alfou a omegou šestého sešitu bude rozruch okolo Ženského titána, plus Erenův záblesk minulosti. Toť vše.

Čtenář mangy je opět svědkem emočně vypjatých situací a scén na pokraji hysterie. Vlastně, čisté a nefalšované hysterie. Předrážděnost hlavních hrdinů lze pochopit a projevuje se i v poněkud obhroublém slovníku postav, který je v manze, pokud se nepletu novinkou. Osobně s tím nemám problém a ona netaktnost jistě patří k nepříčetným lidem. Kdo z nás si například ukopl palec u nohy, jistě to nekomentoval slovníkem anglické slečinky 🙂 Nu, a teď si představte, že vás pronásleduje obří samice, která má vražedné lidožravé sklony a také slabost pro kopanou… A kurva.

Titání ve filmu:

Jak už bývá u nekonečných komiksových cyklů ne/dobrým zvykem, tak příběh končí v tom nejlepším okamžiku. Želbohu. Čtenáři nezbývá, než skřípat zuby a vyčkávat další pravidelnou dávku nálad a emocí od Crwe. Jestliže jde o mne, uvítal bych konečně  zásadní posun v celé manze. Nějaký ten dějový zlom, šok, či více indícií o co tady sakra kráčí. Přece jen neoplývám pověstnou japonskou chladnokrevností a když jsem vystaven příliš dlouho suchopárnosti, stávám se rejpalem a mrzutým protivou. Titánem Misantropem.

Mangu vydalo nakladatelství Crew v únoru 2016. Překlad provedla Anna Křivánková. Útok titánů 7 má plánované vydání na duben 2016.

(Visited 400 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Redaktor. Knihomol a komiksový nadšenec. Svého času i aktivní kreslíř, dnes na autorské dovolené. Fascinuje ho vesmír, astronomie a starobylé civilizace. Při cestách za megalitickou minulostí naplno propadá potápění a z toho plyne záliba v podvodní fotografii. Má názory, které se často rozchází s hlavním proudem, rád přemýšlí o podstatě a jde k jádru věci.


KOMENTÁŘE