logo

NOVÝ TEASER NA STAR WARS VII. ZAHLCUJE SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Od dnešního rána je většina sociálních sítí plná citoslovců, výkřičníků a jedné věty, která se díky novému teaseru na Star Wars VII. The Force Awakens, stala už nyní legendární. U mnoha sklaních přízniců zvyšuje tep a vhání slzy do očí. Pronesená replika: „Chewie, we’re home,“ je jako volání k fanouškům, kteří přes 30 let věřili, že se jejich hrdinové vrátí a vezmou je zpět domů, do předaleké galaxie …

První teaser na Star Wars vyvolal v mnoha fanoušcích vlnu zájmu, ale také posměchu. Afroameričan jako trooper a křížový světelný meč s ne zcela jasným důvodem pro zcela nebezpečnou záštitu, se stal tak trochu předzvěstí zavánějící průšvihem. Zbytek teaseru však sliboval slušnou podívanou bez jediné lens flary (odlesk čočky) a svým pojetím připomínal staré dobré časy loutek a modelů, bez přehnaného znásilnění CGI technologiemi. O několik měsíců později, kdy prach a slova nad křížovým mečem utichly, přišel teaser #2.

Na Star Wars Celebration 2015 v Anaheimu představili tvůrci poprvé další sneak peak k epizodě VII. a ten doslova dostal fanoušky do kolen. Více otevřených záběrů, více množností prohlédnout si nové postavy a zavzpomínat na ty staré. Byť opět k samotnému ději nic neřekne, a dokonce herci na SWC v Anaheimu byli tajemní jak hrad v Karpatech, ukazuje, jak moc se Abrams snaží zavděčit fanouškům alespoň svou věrností k designu a dojmu epizod IV. – VI.

Největším překvapením celého teaseru je však bezpochyby plné odhalení dvou podstatných postav staré trilogie – v otevřeném záběru na několik vteřin divák spatří Hana Sola (Harrison Ford) a Chewbaccu (Peter Mayhew) ve své plné kráse. Carrie Fisher a Mark Hamill dali svým tělům za ta léta poněkud zabrat, tudíž je logické, že nejjednodušeji poznatelný Ford probudil ve fanoušících záblesky minulosti. Vypadá téměř pořád stejně, jen zešedivěl. Ford je mužem ve výborné fyzické kondici a od práce jej nedokáže odradit ani nehoda s letadlem před několika měsíci.

Kromě standadních věcí se v teaseru dozvídáme i novinky, které zaujmou. V první řadě je to třeba záhadný „blacktrooper“, nový design stormtrooperů, nebo záhadný Kylo Ren, jehož maska až příliš připomíná pověstného Revana. Mohl snad všemocný Revan najít způsob, jak přežít po tisíce let, anebo se jedná o nějakého z pozdějších uctívačů? Anebo nás prostě jen Abrams napíná jako gunganský jazyk a o nic zvláštního se nejedná?

Dozvíme se v prosinci!

(Visited 186 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Scénárista bez místa, trekkie, kreslíř, spisovatel, fanda Star Wars a hráč SW: The Old Republic.


KOMENTÁŘE