logo

STAR WARS BATTLEFRONT

star wars battlefront

K jedné z nejočekávanějších her tohoto roku bezpochyby, krom Fallout 4, patří také STAR WARS: Battlefront. Užili jsme si beta verzi a těšíme se na plnou verzi, která vyjde 19. listopadu v zemích EU. Toto je v pořadí třetí verze SW: Battlefront na našem trhu. První vyšla v roce 2004, a u uživatelů obecně získala velice pozitivní hodnocení – v průměru 8/10 bodů. Kromě hratelnosti na všech možných platformách (Windows, PS2, Xbox, Macintosh, Linux) se velkým podílem o popularitu hry zasloužili i herci působící ve filmovém či seriálovém světě Star Wars.

Klonové vojáky pro SW: Battlefront namluvil Temuera Morrison (Jango Fett), Yodu a admirála Ackbara imitátor Tom Kane, a senátora Palpatina Nick Jameson. Oba muže si můžete pamatovat z animovaného seriálu Star Wars: The Clone Wars (2003), kde hlasově ztvárnili právě tyto populární postavy.

V říjnu 2005 vyšla druhá verze Star Wars: Battlefront II. Zde se objevilo několik hlavních změn – Battlefront II. zahrnoval hru za Jedie, volbu bojovat vesmírné bitvy nebo kampaně. Zároveň nabízel možnost zahrát si i rozšíření Star Wars: Revenge of the Sith. Battlefront II. se posunul od obyčejného single-playeru s náhodnými úkoly ke kampaním týkajícím se 501st Legion  a jejího přerodu ve Vader’s Fist (od clone trooperů po stormtroopery). Přidaly se zde nové lokace na planetách jako Coruscant a Utapau, a koho snad nebavilo pořád jen sledovat kámoše v černobílém PVC, mohl si zaletět na lov jako Wampa, jako správný Tusken poškorpit s Jawou někde na tatooinské pláni, nebo se poprat o vlajku v klasické verzi Capture The Flag. Ale i přes všechny vychytávky dvojka Battlefrontu padla v celkovém hodnocení na 7.1/10 (především nízko hodotili uživatelé PSP). Stále ale zůstává v Platinum Hits žebříčku jako jedna z nejlepších her moderní doby.

Na Electronic Entertainment Expo v roce 2013, odhalila dceřinná společnost EA DICE (spadá pod Electronic Arts) své plány na vydání dalšího dílu Battlefrontu, a rovnou vyspustili na tiskové konferenci první teaser:

Teaser vybudovaný na enginu Frosbite 3, tak známým právě díky všem Battlefield hrám vůbec, okamžitě zvednul fanoušky ze židlí, a ti začali odpočítávat dny do roku 2015. Tento díl nemá označení „III.“, neboť se podle tvůrců nejedná a sequel, jako spíš o restart předchozcíh dvou her.

Star Wars Battlefront je akční hra z prostředí Star Wars s možností výběru hry jak z první, tak z třetí osoby, a také možnosti single i multiplayeru. Hráč během svých poutí navštíví známé planety jako Endor, Hoth nebo Tatooine, ale rovněž novou planetu jménem Sullust. Pohybovat se po planetách hráč může pomocí vozidel jako jsou speederbiky, nebo i famózní „kráčející tanky“ AT&AT. Vybavení postavy je volitelné a upravitelné, bitvy se odehrávají výhradně na planetě. Jako novinku si nyní při multiplayerů můžete sdílet věci se svými spoluhráči.

EA DICE si doopravdy mohlo pohrát se všemi detaily světa Star Wars – ostatně EA GAMES před nedávnou dobou podespala mnohaletý kontrakt s Disneym, a má proto monopol na vydávání SW her.

Disney nám dál skvělý přístup k archivům, k originálním filmům. Je to obrovská čest přivést některé postavy zpátky k životu,“ říká Craig McLeod, producent společnosti EA DICE. „I když si mnoho lidí myslí, že Star Wars Battlefront je jen přeskinovaný klasický Battlefield, není tomu tak. Star Wars Battlefront jsme postavili úplně od základu, nepřesunovali jsme žádný kód, ale stavěli ho odznova. Bereme Frosbite na další úroveň, a používáme k tomu jeho poslední verzi. Děláme všechno možné, abychom zajistili, že hra bude stát samostatně, a bude úplně jiným zážitikem,“ sděluje McLeod v rozhovoru pro web Pranskter101 Productions.

EA DICE se dokonce dušuje původními lokacemi a zvuky použitými v orginální trilogii. Na svých stránkách předkládá společnost 5 důvodů, proč hrát Star Wars Battlefront. Pojďme se teď na ně společně podívat:

  1. Nejpropracovanější hra ze světa Star Wars – EA garantuje bezprecedentní přístup k originálním rekvizitám a lokacím. Fotorealistiká vizualizace a autentický design zvuku od tvůrců EA DICE
  2. Pozemní souboje v galaktickém měřítku – možnost vedení rozsáhlých multiplayer bitev na planetách Hoth, Endor, Tatooine a Sullust. Střílení z blasterů, jízda na speederbikes, snowspeedrech a AT&AT
  3. Hra za ikonické postavy ze Star Wars  – ve hře je možnost ovládat takové postavy jako je Darth Vader, Luke Skywalker, či Jango Fett.
  4. Epické manévrovací vzdušné souboje – u nás populární za první světové války, ale v předaleké galaxii neodolatelné i nyní. Pilotování X-wingu, TIE fighteru nebo Millenium Falco ve vzrušujícíh soubojích na obloze
  5. Pro jedie i padawany – plynulé přepínaní mezi perspektivou první a třetí osoby. Spojení s kamarády na online multiplayer bojištích, sdílené unlocky. Boj za Impérium nebo Rebelly offline sólo nebo s přáteli na dovedně vytvořených misích

Tak co, ještě stále váháte?

Jak již bylo zmíněno, Star Wars: Battlefront vtrhne na evropské pulty 19. listopadu, ale pro ty nedočkavé je tady samozřejmě exkluzivní předobjednávka, nebo možnost hrát již spuštěnou beta verzi. Tu k dnešnímu dni paří neuvěřitelných 9 miliónů hráčů, a jejich postřehy a pocity jsou zatím veskrze pozitivní.

Mnoho z nich říká, že je beta pohltila tak, že si nedokáží představit, co s nimi udělá plná verze.

K předprodeji jsou tři typy her – Standard, Ultimate Edition a Deluxe Edition. Každá se malinko liší tím, co dostanete navíc, a také cenou.

Standard logicky neobsahuje žádné speciální vychytávky, jeho cena je nejnižší. U nás výjde přibližně na 1,290 Kč, verze pro PS4 a Xbox One stojí kolem 1,790 Kč. Je to bohužel zatím jediná verze, kterou se mi na českém trhu podařilo dohledat. Deluxe Edition zaručuje hráči navíc ionové kanóny, granáty a Hanův DL-44 blaster. Cena se pohybuje kolem 69.99 USD (cca 1,900 Kč). A konečně Ultimate Edition vyjde hráče na 119.99 USD (cca 3,300 Kč). Obsahuje všechno, co předchozí dvě verze, plus navíc Star Wars Battlefront Season Pass pro hraní bez zábran a s možností co nejefektivněji zkoumat galaxii.

Že to všechno vypadá příliš dobře na to, aby to bylo skutečné – to uvidíme! Od 20. listopadu se ale můžete spolehnout, že dáme Star Wars Battlefront zač je toho česká ruka, a všechny aspekty pro vás ještě znovu vyhodnotíme v detailní herní recenzi, ať třeba víte, o co si Ježíškovi napsat pod stromeček.

(Visited 109 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Scénárista bez místa, trekkie, kreslíř, spisovatel, fanda Star Wars a hráč SW: The Old Republic.


KOMENTÁŘE