logo

KDE SE ZTRATILO JARO?

Autorská dvojice BeeSee a Pata, která před nedávnem vychrlila sbírku jednostránkových komiksů 100x O sněhu, podtrhující jak moc je zima vlezlá, a od počátku letošního roku Vás u nás na boudě těší dvoutýdenním krátkým stripem o útrapách sněhuláků nazvaném Sněhulení, v mezidobí vydala další počin, tentokráte plnobarevný 63 stránkový komiks Hledání Jara. Pan Jaroslav, který si stokrát zažil útrapy zimní sezóny, zákeřné sněhuláky a všudypřítomný sníh, tentokráte už má zimy plné brýle a vydává se tak na cestu plnou dobrodružství, aby konečně našel Jaro.

S panem Jaroslavem jsme se seznámili na jednostránkových komiksech O sněhu, které v loňském roce (2013) oba autoři smontovali do sborníku 100x O sněhu, vydaný jako speciál samizdatového, komiksového magazínu Bubblegun. Jaroslav zimu opravdu nerad a dává to pěkně najevo. BeeSee s Patou ho ještě k tomu nechali v chladu a mrazu dostatečně dlouho, takže jeho neradostné zimní chvíle přerostly v opravdovou nefalšovanou nenávist. A když se náš hrdina z rádia dozví, že jaro je v nedohlednu, protože se ztratilo, řekne si: „A DOST!“. Sbalí si saky paky, nasadí kulicha a sám se vydá Jaro hledat.

To, že cesta nebude lehká, poznáte už z prvních stránek. Útrapy bílého dobrodružství, plného překážek za každou sněhovou muldou, doplňují Jaroslavovi úhlavní nepřátelé – zákeřní sněhuláci, kteří jsou mu samozřejmě v patách. Jaroslavův smysl pro věc a vytrvalost jej zavede na několik zajímavých míst, obývaných známými postavami, které mají co dočinění se zimou, ledem či mrazem. Jak asi tušíte, nějaké velké dějové odbočky se nedočkáte. Příběh je pěkně lineární, s jednoznačným koncem a víceméně bez překvapení, nicméně barvy stránky pěkně prosvětlí a oproti černobílým předchůdcům dostanou pohádkovou patinu. Nic hlubokého v Hledání Jara nenajdete a místy příběh strašně zrychluje nebo zpomaluje, ale právě humorná Jaroslavova setkání mě parádně pobavily. Alespoň na první přečtení.

Komiks vydalo nakladatelství Konektor XB-1 v krapet větším formátu, než jsme u Jaroslava zvyklí. Patova kresba je krásně pohádková a svůj styl by klidně mohl prodat i do Mateřídoušky, Čtyřlístku, Ohníčku a číst to před dvaceti lety, určitě bych se bavil dostatečně. Lehce mi na příběhu vadilo urychlování děje a některé nelogičnosti, ale když pominu tohle, Hledání Jara je prima jednohubka, která neurazí ani vám nevyrazí dech. Pohodlné počteníčko, které smlsnete jako zmrzlinu.

(Visited 82 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Admin a zástupce. Administrátor, redaktor, občasný pisálek povídek, osina v zadku všech idiotů, ale jinak kamarád všech, s kterými si má co říct. Filmový nadšenec, hráč her všeho druhu, čtenář knih s fantazií a poslední dobou komiksový dobyvatel.V současné době píše svůj první román.


KOMENTÁŘE