logo

MISTR ZOMBIE ROBERT KIRKMAN

Dva uniformovaní policisté přivedli do místnosti spoutaného muže. Posadili jej na židli. Světlo lampy po filmovém vzoru osvětlovalo mužův zarostlý obličej.
„Jméno!“ vyprskla osoba skrytá ve stínu.
„R-R-Robert… Kirkman.“ vykoktal spoutaný muž.
„Místo a datum narození,“ práskla vzduchem další otázka.
„K-Kentucky, 30. listopadu 1987.“ odpověděl vyděšený muž. Hrkla posouvaná židle a tazatel se posadil naproti vězněnému. Ten, přes veškerou snahu, nemohl rozeznat věznitelovu tvář. Na stůl dopadla objemná, papírová složka.

„Tady se píše, že máte ženu a syna… Petera Parkera Kikmana, se kterými žijete v Kentucky.“
Muž ve stínu si zapálil cigaretu a začal se probírat papíry. Výslechovou místnost zaplnil pach laciného tabáku.
„Víme o tobě všechno… Roberte,“ promluvil zničehonic věznitel pomalu, jakoby mimochodem.
„Sledujeme tvoji práci v oboru už od roku 2000, kdy ses spojil s kreslířem Tony Moorem a pod hlavičkou studia Funk-O-Tron jste vypustili do světa superhrdinskou parodii Battle Pope… O čem že to bylo, Roberte?“ oslovený muž se podíval do světla.
„O alkoholickém, promiskuitním papežovi, který po konci světa zůstal na zemi mezi démony, aby s nimi, vybaven Boží silou, bojoval za pomoci svého side-kicka Ježíše Nazaretského. Který je tak trošku mentálně zpomalený.“ vyhrkl rychle a provinile sklonil oči.
„Jasně, už si vzpomínám. Promiskuitní papež,“ uchechtl se muž za světlem, „se divim, že tam neměl žádnou souložící scénu s malými chlapci. Ale to nebylo všechno, že? Co přišlo potom?“

„V roce 2002 jsem spolu s kreslířem E. J. Su vytvořili šestidílnou minisérii Tech Jacket pro vydavatelství Image. Pro ty jsem v tu samou dobu spolupracoval s Cory Walkerem na minisérii Superpatriot. Spolu s Corym jsme vytvořili superhrdinu zvaného Invincible, poprvé se objevil v prvním čísle Tech Jacket. O rok později, 2003, začla Marku Graysonovi, což bylo právé jméno Invincible (-ho??), vycházet pravidelná série.“
„Rok 2003,“ pronesl významně tazatel a típnul cigaretu o hranu stolu.
„To byl důležitý rok, že? Co se to tehdy stalo?“
„Tehdy… tehdy jsme vypustili do světa Živé mrtvé,“ odpověděl Kirkman a jakoby se schoulil do sebe.
„Ano, Walking Dead – Živí Mrtví. Začali jste na tom spolu s Moorem, že?“
„Ano, ale Tony měl problémy s termíny, takže ho od sedmého čísla vystřídal Charlie Adlard. Tony to ale vzal sportovně, přispíval k dílu aspoň svými obálkami, které tvořil až k číslu 24. Stejně tak vytvořil obálky i pro první čtyři sborníky.“

„A tehdy někdy si vás všimli Marveláci, že?“ Padla další otázka.
„Jo, nejdřív po mě chtěli, abych restartoval sérii z roku 1991 Sleepwalkers, ale před vydáním byla série zrušena. Přesto obsah prvního čísla použili do Epic Anthology no. 1 (2004). Tehdy se to rozjelo, Avengers Disassembled následoval Captain America. Rok 2004 one-shot pro sérii Marvel Knights 2099, šestidílná minisérie Jubilee a dokonce i Fantastic Fours: Foes. Dva roky jsem psal Ultimate X-Meny a celý třetí volum Marvel Team-Up. Taky jsem si střihl minisérii Irredeemable Ant-Man.

Mezitím jsem pro Image spolu s Jasonem Howardem odstartoval 5. května 2007 The Astounding Wolf-Man.Později, roku 2008 jsem byl ustanoven partnerem společnosti Image, čímž se měla skončit moje nezávislá spolupráce s Marvely. Přesto jsem s polu s Corym roku 2009 vytvořil pětidílnou minisérii The Destroyer pro Marvel MAX. Ten samý rok jsem s Toddem McFarlanem rozjel sérii Haunt. Série vypráví příběh dvou bratrů, z nichž jeden je kněz a druhý je mrtvý. Bratři se jmenují Daniel a Kurt Kilgoreovi, což je pocta americkému spisovateli Kurtu Vonnegutovi jr. – Jméno bratra Kurt přímo dle výše zmíněného autora, a přijmení Kilgore podle postavy Kilgorea Trouta, nedoceněného sci-fi spisovatele, který vystupuje v několika knihách Kurta Vonneguta jr.“

„Zajmavé. Á propos, knihy, ty máte taky nějaké na svědomí, že? Myslím tím jiné než komiksové.“
„Ano, spolu s Jayem Bonansingem píšeme trilogii vztahující se právě k Walking Dead. Hlavním hrdinou je Guvernér, jeden z privních „velkých záporáků“, se kterým se hrdinové mé postapokalyptické série střetnou. Jednotlivé díly se jmenují The Walking Dead: Rise of the Governor (Vzestup Guvernéra); The Walking Dead: The Road to Woodbury (Cesta do Woodbury); The Walking Dead: The Fall of the Governor (Pád Guvernéra). První díl vyšel dokonce i v češtině.“
„Jistě, jistě, ti vaši Živí Mrtví. Máte už úspěšný seriál, vychvalovanou počítačovou hru a dokonce i knižní trilogii. To vypadá na velký úspěch.“Robert přikývl.

„Ano, ale má to i své temné chvilky. V roce 2012 mě zažaloval můj bývalý kolega Tony Moore. Tvrdil, že jsem ho podvodně donutil vzdát se vlastnických práv k sérii The Walking Dead a ke všem vztahujícím se produktům, jako třeba televizní seriál a počítačová hra, což nebyla pravda, takže jsem na oplátku zažaloval já jeho. Nakonec jsme soudní při ukončili k oboustranné vzájemné spokojenosti.“ Robert Kirkman polkl. Muž ve stínu dokouřil další cigaretu, naklonil se dopředu, takže lampa zčásti ozářila jeho tvář.

„Roberte Kirkmane,“ pronesl pochmurně.
„Takový je tvůj život!“

(Visited 236 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Vesmírný povaleč, těhotný smradlavý lenochod, ostuda lidstva, odporný a páchnoucí, slizký a hnusný zelený lidský výkal. Nejradši by se celý život ládoval dobrůtkami všeho druhu, barev a chutí, četl komiksy a koukal na filmy. Ale stejně ho máme rádi. Boudí komiksový specialista.


KOMENTÁŘE