logo

STAR WARS: LETOPISY RYTÍŘŮ JEDI 2

„Cesty temné strany síly jsou nevyzpytatelné.“ Tak by se dalo parafrázovat známé úsloví. A možná také „Temná strana síly nikdy nespí“. Sithské impérium bylo poraženo před tisíci lety a nyní, zhruba 4000 let před bitvou u Yavinu, je posledním ostrůvkem síly planeta Oderon. Malým temným plamínkem, který uhasili mistr Arca a jeho žáci. Alespoň si to mysleli. Temná strana totiž hodlá povstat z popela, živená zradou, marnivostí, mocichtivostí, zlobou, ale i touhou po vědění a v neposlední řadě přáním definitivně porazit temnou stranu. Jak ironické! Jak pošetilé…

Druhá kniha Letopisů rytířů Jedi pokračuje tam, kde první kniha skončila. Zdánlivě samostatné příběhy z první knihy se ve druhé knize spojily v jedno epické vyprávění. V shakespearovskou tragédii galaktických rozměrů. Znovu se setkáváme s Odan-Urrem, který před tisíci lety, coby mladý Jedi, zvěstoval útok Sithského impéria a nyní již 600 let předsedá jediovským sněmům.  Setkáváme se s Ulicem Qel-Dromou, s jeho bratrem Cayem a mistrem Arcou. A samozřejmě i s Nomi Sunrider, její dcerou Vimou a mistrem Thonem.

A potkáme i nové hráče v příběhu. S velice schopným a egoistickým žákem Exar Kunem, který je v rámci světlé strany ochoten udělat téměř vše, aby se naučil zapovězenému učení temné strany. Poznáme dvojicí rozmazlených fracků, zlatou mládež ze soustavy Teta, kteří jsou potomky samotné císařovny sjednotitelky. To jsou dohromady slušné ingredience pro start velkolepého příběhu o další Sithské válce. Příběh o kterém vám nesmím více říct, aby jste si pak při čtení užili každé políčko. Vyprávění vás totiž chytne a nepustí.

Kniha o 464 stranách je rozdělena do čtyřech příběhů z nichž první tři (Povstání stoupenců Freedona Nadda, Temní Pánové ze Sithu, Sithská válka) na sebe bezprostředně navazují a poslední příběh Vykoupení se odehrává po deseti letech. Dohromady ale všechny dávají jeden velký příběh. O scénář se postarali Tom Veitch a Kevin J. Anderson. Kresbu spáchali Tony Akins, Denis Rodier, Chris Gossett a Dario Carrasco mladší. Jejich práce je opět na vysoké úrovni a tak se čtenář kromě samotného děje může kochat i jednotlivými panely. Detaily, výrazy tváře, dynamika. To všechno tam funguje.

Druhá kniha letopisů rytířů Jedi je skvělým pokračováním epického příběhu, který začal už v první knize. Druhou knihu je možné číst bez znalosti první knihy, ale osobně bych doporučoval začít pěkně od začátku. Stojí to za to. Úžasný je příběh i kresba. Příběh o tom, jak lehké je přejít, či sklouznout na temnou stranu.

Všechny Star Wars omnibusy nabízí vydavatel BB/art do konce roku v akci za příjemných 660 Kč.

(Visited 268 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Redaktor. Nejen komiksový nadšenec, milovník tvrdé hudby, dobré whisky, piva a fotografování. Jeden z největších autorů českého internetu :)


KOMENTÁŘE