logo

NEZAPOMENUTELNÉ HERNÍ SOUNDTRACKY: METAL GEAR RISING: REVENGEANCE

Nový Metal Gear už nám pomalu klepe na dveře. Pro ty, co už mají stokrát projetý jeho předkrm s názvem Ground Zeros, není na škodu připomenout, že před dvěma lety vyšel výborný spinoff s názvem Metal GearRising: Revengeance, dříve avizovaný pouze jako Metal GearRising, který má, jak už Vám asi došlo, také výborný soundtrack.

Jak herní, tak hudební složka se ovšem pochopitelně liší od klasických Metal Gearů, protože tento spinoff je šílená akční rubanice, čemuž se při pohledu na tvůrce nelze divit. Není jimi nikdo jiný než Platinum Games, kteří mají na svém kontě takové šílenosti jako Vanquish nebo Bayonetta. Právě u druhé jmenované bych se pozastavil, protože stejně jako u Metal Gearu mě při hraní nakopla do hlavy hudební složka, ovšem trošku jinak, než bych chtěl. Ač mám hodně rád japonské věci, tak tento song, který hrál snad u každého boss fightu, mi začal lézt na nervy snad už po první hodině hraní. Jinak hra je to výborná, ale někdy u obtížnějších soubojů (tj. co chvilku) v kombinaci s tímto songem jsem myslel, že mi praskne hlava a/nebo vyhodím konzoli, ovladač, televizi,… z okna.

O to větší bylo mé překvapení, když jsem v Metal Gearu absolvoval jeden z prvních boss-fightů a z repráků na mě dolehla tato uchu velmi lahodící směs techna a metalu. Je Vám určitě jasné, že taková kombinace člověka musí nakopnout k vyšším výkonům a některé obtížnější boss-fighty (tj. skoro všechnyJ) jsou pak snesitelnější, než kdyby u nich hrála nějaká japonská popová srágora (nic proti japonskému popu viz. MomoiroClover Z vs Kiss). Je vlastně logické, že autoři museli použít soundtrack trochu říznější, když se tentokrát jako hlavního hrdiny ujmete Raidena který svou katanou dovede rozsekat téměř vše (meloun, auto, náklaďák, padesátimetrového bosse atd.)

A jak autoři nešetřili šílenými a megalomanskými souboji ve hře, tak trošku přepískli i s vydáním soundtracku, protože si jej můžete sehnat hned v několika verzích, a ta největší z nich má dokonce 4CD a skoro pět hodin hudby. Nejschůdnější cestou pro takové to domácí poslouchání asi bude Metal Gear Rising Revengeance Vocal Tracks. Je zde „pouze“ 29 songů a 71 minut hudby. Album je rozdělené přibližně na polovinu na zpívané songy (jak už napovídá název) a na jejich většinou instrumentální remixy. Hudebně jde, jak už jsem uvedl výše, o jakousi směs rocku, metalu, industrialu, techna, dubstepu a podobných skopičin. Ovšem, jestli jsem napsal rocku a metalu, tak rozhodně žádné bígo ve stylu Olympiku či raných Kabátu zde nelze očekávat. Zvuk je u všech nahrávek hodně přebuzený, projetý techno-filtry, zremixovaný, umocněný druhým determinantem sebe sama a prostě tak nějak sedí k techno-fetišistickému stylu hry.

P.S. ! Teď jsem zjistil že Bayonetta měla dokonce soundtrack o 5ti CD s více než 150ti tracky… BRRR přejel mi mráz po zádech, naštěstí tato šílenost je dostupná pouze v Japonsku a také doufám, že to tak i zůstane smiley.

(Visited 325 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Videoherní znalec a historik, fanoušek všemožných obskurních hudebních stylů a soundtracků. Věčný kutil. Když si něco nemůže dovolit, tak si to vyrobí. Sběratel starých herních konzolí, gramofónů a šicích strojů.


KOMENTÁŘE