logo

NEZAPOMENUTELNÉ HERNÍ SOUNDTRACKY: AKUMAJŌ DRACULA X

AkumajōDracula X: Gekka no Yasōkyoku, nebo chcete-li po americku Castlevania: Symphony of the Night. Sérii Castlevania snad není nutno představovat, ovšem neuškodí připomenout, že jde o sérii akčních (ať už 2D nebo 3D) her, kde se s Drákulo-bijcem musíte dostat přes nástrahy hradu popř. jeho okolí. Symphony of the Night je určitě jak z hlediska herního, tak hudebního vrchol série, takže kdo si chce zahrát Castlevanii a nechce zkoušet všechny díly, kterých je snad 15, by se měl zaměřit právě na tento.Ve své době hra vyšla na první Playstation a následně byla portovaná na Saturn, ovšem dnes si jí můžete koupit digitálně i přes PS Store a XBLA.

Ale teď již k samotnému soundtracku. Ve hře jsou rozdílné a zajímavé lokace jako nepostradatelné kobky, samotný interiér zámku včetně knihovny, dlouhých chodeb, zvonice, podíváte se také na střechu atd. Jednoduše prostředí, ač se vlastně odehrává na jednom zámku, je velmi atraktivní a proměnlivé a přesně to stejné platí i o soundtracku. Na desce jsou tracky od čistě ambientních, přes jazzové až po rockové/metalové vypalovačky. Většina songů nádherně dokresluje atmosféru gotického hradu a ty svižnější kousky dají vzpomenout na výborné souboje s bossy.

Autorkou hudby je japonská skladatelka Michiru Yamane, která pro Konami začla dělat hudbu pro tuto sérii od dílu s názvem Bloodlines. Samotná hra ovšem navazuje na díl Rondo  of Blood a to tím stylem, že úvod Symphony of the Night je předělaná poslední scéna z předchozí hry, včetně zremixovaného hudebního doprovodu. Znovu si tak mohou i ti, co neměli možnost si na konzoli PC Engine vychutnat originál, užít závěrečné zabití Drákuly, který v Symphony of the Night povstane z mrtvých a hráč jménem Alucard (Dracula pozpátkuJ) má šanci svému fotříkovi nakopat prdel(za to, že Drákula chce zničit lidstvo, protože Alucardova matka byla odsouzena a popravena jako čarodějnice). Použití  závěrečné/úvodní scény mě tak nadchlo, že se o ní s Vámi musím podělit v obou verzích.

Nakonec bych ještě zmínil, že na desce je jediný zpívaný song. Ve hře zazní při závěrečných titulcích.U něj není jako autorka podepsaná MichiruYamane, ale RikaMuranaka a Tony Haynes a zpívá ho Cynthia Harrell. Jestli vám to jméno je povědomé, tak vězte, že je to ta stejná Cynthia, která nazpívala úvodní song k Metal Gear Solid 3.

(Visited 87 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Videoherní znalec a historik, fanoušek všemožných obskurních hudebních stylů a soundtracků. Věčný kutil. Když si něco nemůže dovolit, tak si to vyrobí. Sběratel starých herních konzolí, gramofónů a šicích strojů.


KOMENTÁŘE