logo

NEZAPOMENUTELNÉ HERNÍ SOUNDTRACKY: RAYMAN ORIGINS

Raymana má každý rád, teda až na mě. Toho blbečka, kterému ruce a chodidla visí ve vzduchu, protože mu někdo zapomněl přimalovat zbytek, jsem opravdu nesnášel. Hra to byla odpudivě barevná, hrály to holky, celkově to vypadalo jako kreslený seriál pro děti předškolního věku a kdybych to jen vyzkoušel, určitě bych u svých vrstevníků byl za podivína, který nemá koule na to, aby hrál pořádné řežby třeba KVEJKA. Takže zprávy o tom, že se připravuje nový díl této skákačky mě nechávaly chladným. Vlastně nenechávaly, vadilo mi, že se na ten zjev budu muset dívat na stránkách časopisů a internetových herních magazínů.

Jenže podezřele vysoká hodnocení, navíc od lidí, kterých vkus většinou sdílím, ve mně vzbouzeli opravdový neklid, až jsem jednoho jarního, pokud si dobře vzpomínám, večera dal Raymanovi šanci… A vyplatilo se. Už úvodní menu napovídá, že se bude jednat o pořádnou jízdu. Hned po spuštění hry na vás z reprosoustavy vybafne tento song, který ani největšího pesimistu a škarohlída nemůže nechat klidným.

Ovšem část mého já, ta, která si libuje v depresích a utápí se v pesimismu, mi ještě nějakou chvíli našeptávala „je to jen plošinovka, s blbečkem poskakujícím po světě, který vypadá jako by vypadnul z hlavy ztripovaného děcka, tato prasohovadina tě neudrží u počítače ani na reklamní pauzu u nového dílu Ano, šéfe!“. Ovšem jak se tato část mého já, která někdy vyleze na povrch a zalije můj svět chmurou a nepříjemnostmi mýlila! Tato hra z žánru ždíme opravdu to nejlepší a nepřestává překvapovat novými nápady a neustále do vás pumpuje pozitivní energii. Rayman chvíli utíká džunglí, hned potom poletuje v oblacích, aby svou jízdu zakončil kdesi na mořském dně. Stejnou výpravu samozřejmě zažijete i při poslechu soundtracku. Je to prostě parádní jízda, kterou si rádi sjedete za pár dní znova a znova a znova … Prostě čistá radost z hraní a z výborného hudebního doprovodu. Je to veselé, je to hravé, někdy dost infantilní, ale je to zábava a o to jde především.

(Visited 275 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Videoherní znalec a historik, fanoušek všemožných obskurních hudebních stylů a soundtracků. Věčný kutil. Když si něco nemůže dovolit, tak si to vyrobí. Sběratel starých herních konzolí, gramofónů a šicích strojů.


KOMENTÁŘE