logo

NEZAPOMENUTELNÉ HERNÍ SOUNDTRACKY: NÁLOŽ ŠVÉDSKÉHO SID METALU 2

Před časem jsem tady psal o švédské kapele Machinae Supremacy a jelikož mají na svědomí dva soundtracky, tak tady je volné pokračování… Ale nejdřív je nutno opět se posouvat v čase zpátky, a to konkrétně do roku 1987. V tomto roce vyšla na Commodore 64 hra s názvem The Great Giana Sisters, která byla posléze i na ostatní platformy. Zajímavé je, že hra se při letmém pohledu jeví jako prachsprostý klon Maria. Dokonce, jak můžete vidět na přiloženém screenshotu, byly použity i stejné prvky ve hře, a vlastně i celý první level je obšlehnutý z Maria. Jeden by si mohl říct, že takové kopírování na hranici toho, co dovoluje zákon. Taky za to nakonec byla hra stažena z prodeje. Ovšem Giana Sisters šla vlastní cestou a rozšířila možnosti obyčejných skákaček o další prvky, jako používání předmětů a hlavně transformace hlavní postavy, která je stěžejní pro hratelnost. Jde o to že, Giana, která má ve hře úkol projít 32 levelů plných nepřátel, aby zachránila svou sestru Mariu, se může přeměnit v „punk“ Gianu která má schopnost bourat skály jedním skokem. Hra nakonec dostávala v magazínech vysoká hodnocení 8/10 a více a byla vychvalována i za velmi povedený hudební doprovod, který měl na svědomí Chris Hülsbeck, ke kterému se určitě ještě dostaneme, protože má na svém kontě takové perly jako Turrican nebo R-type.

Tady by mohl příběh končit, nebýt dnes mezi vývojáři stále populárního Kickstarteru, kde byl v minulém roce úspěšně zafinancován project Giana. Neboli oficiálně Giana Sisters Twisted Dreams. Jedná se stále o klasickou plošinovku, ale koncept transformace Giany na punkerku byl značně vylepšen. Ale opět se dostáváme k hudbě. Na ní se podílel původní skladatel Chris Hülsbeck , dále Fabian Del Priore, který pracoval na DS verzi Giana Sisters a potom Machinae Supremacy, kteří vytvořili rockové nebo heavymetalové (jak chcete) verze všech skladeb. Celý svět je totiž proveden dvakrát se stejným rozložením plošinek a nepřátel, ale odlišným vzhledem. V barevném, veselém světě se prohání punková Giana a v temném světě ta normální. Vtip je v tom, že mezi nimi můžeme kdykoli přepínat, a tím se mění i hudba.

Je jasné, že vklad kapely nebyl tak velký jako u Jet´n´Guns, který měli na svědomí sami, ovšem plynulý přechod z jedné hudební aranže do heavymetalového stylu mě natolik zaujal, že jsem se o hře tady nemohl nezmínit. Navíc jsou songy povedené. Výborný byl již původní hudební doprovod k C64 verzi, takže spojením původního skladatele a kapely, která vyrůstala na Commodoru a má za sebou již jeden velmi úspěšný soundrack, se nic ztratit nedalo. Kouzlo oné proměny se tady špatně vysvětluje. Raději si hru vyzkoušejte. Demo je ke stažení zdarma a plná hru si můžou užít předplatitele Levelu nebo Playstation Plus.

(Visited 110 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Videoherní znalec a historik, fanoušek všemožných obskurních hudebních stylů a soundtracků. Věčný kutil. Když si něco nemůže dovolit, tak si to vyrobí. Sběratel starých herních konzolí, gramofónů a šicích strojů.


KOMENTÁŘE