logo

PROJEKT FANMADE AUDIOBOOKS: PRŮVODCE POSTAVAMI & EPIZODA 1

Vítejte na konci měsíce března. Vítejte do světa „na koleni“ sepsaných a nahraných audioknih, kterými si děláme radost už několik měsíců. Dnes poprvé vyzkoušíte, jak chutná odvaha pouštět se do neznáma. Nahrát audiobook není žádná legrace. Jeden si po čase uvědomí, kolik úsilí a energie stojí nahrát jednu malou epizodku. V mém případě je to na cca 8 minutový záznam, kolem 4 hodin práce (nahrávání, postprodukce). Ale práce takové, která za to stojí. První epizodu naleznete na konci tohoto článku, ale jak již bylo slíbeno, nejprve ilustrovaný průvodce hlavními postavami.

Maywindharen Caolán 

Maywin byl prvorozeným synem švadleny Tachjy a pastevce Konara. Narodil se předčasně, v období Denamoru, a vyrůstal ve vesnici Linton. O Maywinovi se říkalo, že se neměl dožít prvního týdne. Tachja jej porodila během snad nejkrutější zimy, jakou kdo v Arcalii pamatoval. Po cestě z horského městečka Norhill jí začaly kontrakce a ona nebyla schopná dojít domů. Maywin se narodil v jeskyni pod kopci. Když Tachju po několika hodinovém pátrání vesničané nalezli, byla i se synem promrzlá na kost. Nedochůdče mělo nezdravou modrou barvu. Léčitelé mu nedávali víc, než pár hodin života. K překvapení všech ale chlapec přežil, a dostal jméno Maywindaren, což v arcalianštině znamená „ten s vůlí žít“. Když bylo Maywinovi 13 čtyřcyklů, narodila se mu sestra Briedette. O deset čtyřcyklů později zabil Tachju a Konara blesk. Sourozenci opustili Linton, a putovali do vzdáleného města Dym, kde byli zaměstnáni u velkostatkáře Ignosise Foilera. Když se Foilerův syn Nylaem a Briedette do sebe zamilovali, věnoval jim Ignosis dům v provincii An’Lyine, kde všichni bydleli.

Bridette Foiler (Caolán)

Brie se narodila jako druhé dítě Tachji a Konarovi. Byla to vytoužená holčička, kterou si Tachja moc přála, narodila se v teplém období Sunmoru. Brie byla vždycky tichá a milá. Každý, kdo se na ni podíval, se do ní okamžitě zamiloval. Měnila barvu vlasů podle jednotlivých cyklů – od bíle, přes blond až po zrzavou, a Maywin si nejednou všiml, že se počasí mění v závislosti na její náladě. Maywin se o tomto svém pozorování jednou zmínil kamarádům z pole a od té doby se lidé v Lintonu dívali na Brie i Maywina skrze prsty. Po nějakém čase ale tento zájem opadl. Ale jen do doby, než Linton zasáhly silné povodně a bouře. Tachja a Konar zemřeli a lintoňané obvinili Brie a Maywina, že je to jejich vina, a chtěli je vyhnat  z vesnice. Oba sourozenci odešli dobrovolně, avšak pár dní na to Linton stejně zabila prolomená hráz. Všichni obyvatelé se utopili v bahně a vodě. Brie a Maywin doputovali do města Dym, kde je zaměstnal Ignosis Foiler.  Jeho syn Nylaem se do Brie okamžitě zamiloval, a když bylo Briedette sedmnáct čtyřcyklů, vzali se ve vesnici Chaelia, v belhallské provincii An’Lyine.

Salme Daar

Salme se narodila jako Salme Hareven Ellahur. Byla počata v Arcalii – v Aldhaavenu. Její rod byl stovky čtyřcyklů starý. Byl významný především tím, že zakladateli i pokračovateli rodu byly ženy, nikoli muži. Hareven si vzala Zavaka Daara. Ten do šlechtického rodu nepatřil, ale svého času to byl urostlý muž, který by mohl dát život krásné a silné dceři. Hareven však netušila, že Zavak byl ooneským sirotkem, který se do Arcalie dostal s obchodníky, a ujala se ho aldhaavenská rodina Frenga a Sisy Daarových. Když se narodila Salme, všiml si Zavak, že je jeho dcera něčím výjmečná. Nedokázal popsat čím, dokud mu Salme neukázala, jak pomocí myšlenky rozráží mraky a vyovlává vítr. Když to Hareven viděla, ze studu nad tím, jaké monstrum vyvořila, vypila jed skeletasu a zemřela. Zavak ani Salme neměli důvod v Aldhaavenu zůstávat, proto se vydali do Oonesie, nalézt Zemské kněžky. Ty je ale nalezly dřív. Cloris Lugar vzala mladičkou Salme do učení. Salme si změnila po otci jméno na Salme Daar, a stala se jednou z nejschopnějších kněžek a ranhojiček v řádu.

Toliko k hlavním postavám, se kterými se v knize první budete setkávat. Pro zjednodušení vyhledávání jsme pro vás vytvořily vlastní YouTube kanál, kde každý měsíc naleznete nové epizody, a poslechnout si samozřejmě můžete i ty předchozí. První epizoda trvá 12 minut, a je úvodem do příběhu. Přejeme vám příjemný zážitek, málo facepalmů, záchvatů smíchu, a hodně shovívavosti a pochopení při následujícím poslechu.

(Visited 72 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Scénárista bez místa, trekkie, kreslíř, spisovatel, fanda Star Wars a hráč SW: The Old Republic.


KOMENTÁŘE