logo

STVOŘENÍ, KVŮLI KTERÝM SI MUSÍTE ROZSVÍTIT, KDYŽ JDETE NA ZÁCHOD

Každý z nás se nejednou bál, když sledoval nějaký film. Je to přirozené a nikdo se za to nemusí stydět. Pár filmových stvoření v nás zanechalo podstatně hlubší vzpomínku, obzvláště když nám pak určitá scéna ležela v palici a náš mozek zajistil následující noc neklidné spaní. Oči dokořán, stále v koutku oka vidíme pohyb, nebo postavu, která, když se pořádně podíváme, tna svém místě není. A pod postel se radši ani nedíváme. A co teprve pokud se nám chce v noci na záchod? Sakra! Za běžných okolností se navigujeme v bytě i poslepu, nicméně po absolvování děsivé příhody s naší potvorou, při první příležitosti saháme po vypínačích, tak aby kolem nás nikde nebyl tmavý kout. A na záchodě poté zanecháváme dveře otevřené. No přece aby nás něco na záchodě neschramstlo… Zde vám přinášíme pětici stvoření, ze kterých nám běhá mráz po zádech, jen na ně pomyslíme.

5. Pale Man (Faunův Labyrint – Pans Labyrinth)

Pohádky máme rádi. Většinou končí dobře a jsou takové roztomilé. Tohle se ovšem nedá tvrdit o filmu Faunův Labyrint. Příběh má sice pohádkový nádech, nicméně je protkán řadou děsivých až hrůzných momentů. Pale man je jednou z nejděsivějších potvor, na kterou můžete narazit. Sedí si klidně na své židli, obklopen hromadou dobrého jídla a jediné co nesmíte, je se toho jídla dotknout. Jinak se tato stvůra s očima na dlaních probudí a vy nebudete mít lehké uprchnout. Co naplat, že máte hlad. Živí se převážně malými dětmi a létajícími vílami a jakékoliv jeho probuzení vám dá pořádně sežrat. Narazit na něj můžete za dveřmi, nakreslených křídou na zeď.

4. Klaun (TO – IT)

Klauni jsou všeobecně známí tím, že nosí dětem radost a smích. A tento klaun má smích velice rád. Nicméně jeho smích vás bude provázet ve zlých snech a nedá vám spát. Možná je to právě tento film, který na svět přinesl termín Coulrofobie, což je přehnaný až abnormální strach z klaunů. Pokud se budete procházet po nočním bytě, buďte si jistí, že bude někde zalezlý. Nejčastěji vyhledává šatní skříně a útulná zákoutí pod postelí. Pokud se nahnete přes okraj, zcela určitě se zjeví. Nedoporučujeme si tedy v noci vybírat šaty na další den a už vůbec se nesnažte uklízet. V případě, že uvidíte různobarevné balónky, budiž vám země lehká. Po zhlédnutí filmu, tedy doporučuji si na noční stolek položit bažanta.

3. Kayako (Nenávist – The Grudge)

Vraždící mrtvoly nejsou v dnešní době nic neobvyklého. Ostatně, když nám v každém druhém filmu či seriálu běhá hromada různobarevných zombíků. Je ovšem pár filmů, kde mrtví dokážou i pořádně poděsit. Kayako si vytrpěla své a za odměnu byla ve svém domě zavražděna zhrzeným žárlivým manželem a na celý dům byla uvržena kletba nenávisti. Každý, kdo do domu vstoupí, pravděpodobně nepřežije následující týden, protože Kayako se mstí. Jen tak. Je úplně jedno, kterou verzi vidíte, protože Kayako vystupuje ve všech a děsí lidi na celém světě. Jsem si setsakramentsky jistý, že další noc po zhlédnutí budete spát bez peřiny, či přikrývky, nebo ji radši ani nezvedejte. Zvlášť, pokud jste se stěhovali do nového…

2. Xenomorf (Vetřelec – Alien)

Za více než století kinematografie se ve filmech objevila pěkná řádka emzáků. Někteří jsou hezcí, někteří oškliví, ale většinou jsou humanoidního tvaru a nelekají. Tohle ovšem neplatí v případě xenomorfní bytosti z filmu Vetřelec. Pokud se s ním potkáte, zcela jistě setkání nepřežijete a ve většině případů, nebudete mít čas ani zareagovat. Tato bytost vás nejen rozsápe na potkání, ale v případě, že se setkáte s jeho malým kolegou, je zde silná šance, že se vám přisaje na ksicht a do žaludku vám naklade vajíčka. Ty se pak po inkubační době vylíhnou a z břicha se vám vydere ven vetřelec, který se za pár chvil a s dostatkem potravy vyvine do dospělého uslintaného jedince. Tahle stvůra vám nedá spát. Nejčastěji útočí na mozek svými schovanými kusadly, nebo vás jednoduše rozsápou ostrými pařáty. Jo a místo krve má kyselinu. Už se bojíte?

1. Tchýně (úplně všude)

A vítězem se stává… – tchýně. Toto stvoření je často považováno za nejhorší už proto, že lze na něj narazit v reálném životě a způsobuje nám často řadu bezesných nocí. Pro její totální um překroutit jakékoliv naše rozhodnutí a vytýkat nám i nejbanálnější problém je pro řadu lidí tím nejděsivějším monstrem, na jaké lze narazit. Děsí nás zvukem, jaký vydává a slyšíme ho pokaždé, když přijede na návštěvu. V nejhorších situacích lze na ni narazit během noční cesty na záchod, a abychom se vyhnuli zděšení a počurání na místě, volíme cestu rozsvíceného bytu. Toto nám opět může být pak vytýkáno, protože nejsme ekologičtí. Pokud se kolem vás tato nestvůra vyskytuje, dříve nebo později vás začne vysávat a jde z ní opravdová nefalšovaná hrůza. Jedinou morální obranou je pravidelně jí věnovat hodnotný dar, nebo se vzdálit po celou dobu jejího častého výskytu.

(Visited 472 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Admin a zástupce. Administrátor, redaktor, občasný pisálek povídek, osina v zadku všech idiotů, ale jinak kamarád všech, s kterými si má co říct. Filmový nadšenec, hráč her všeho druhu, čtenář knih s fantazií a poslední dobou komiksový dobyvatel.V současné době píše svůj první román.


KOMENTÁŘE