logo

Top5: I s malým kašpárkem…

Co je malé, to je hezké. Na velikosti nezáleží. I s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo. Jen několik běžných frází, kterým my velcí chlácholíme ty malé, aby se necítili smutně. Ono totiž i na citech těch úplně nejmenších záleží! Nutno ale dodat, že hlavně proto, že takový do běla rozčílený trpaslík není zrovna to, s čím se chcete potkat tváří v… Dobrá, v tvář, pokud by ten dotyčný nervák stál na nějaké židličce. Každý rozumný muž se nepostaví někomu, kdo má jeho “rodinné klenoty” tak říkajíc na dosah natažené ruky. Nakonec i to, že onen vřeštící skrček drží v ruce sekeru o metr a půl větší, než je sám, je v tom okamžiku už nepodstatný detail.

Pokud patříte mezi ty typy, co se víkend co víkend připlete (samozřejmě čirou náhodou) do (samozřejmě úplně nevinně) nějaké (co proti vám pořád někdo má, vždyť jdete jen na pivo) rvačky, dávejte si velký pozor, zda-li u baru nesedí jeden z následujících borců. Jak jedno krásné tradiční české přísloví (pravda, je docela možné, že jsme jej právě vymysleli, ale je otázka času, kdy se dostane do čítanek): Když nechceš šlápnout do ho****vna, musíš se dívat pod nohy.

Tyrion Lannister (Hra o trůny)

Jak je v našich Topkách zvykem, hned první volbou popřeme vše, co jsme si na začátku řekli. Charismatický, výřečný a chlapci i dívkami obletovaný Tyrion není trpaslík. Jenže! Výšky moc nepobral. To nelze popřít. K alkoholu má velice vřelý vztah. Tím se sám netají a řád to křičí nahý, stojící z balkónu. O tom, co všechno se dá dělat s malým kašpárkem, by mohl vyprávět hodiny (až dokážeme zaručit, že tento článek nebudou moct číst děti dřív, než po desáté hodině, tak vám to taky řekneme). Ale hlavně má výbušnou a nepředvídatelnou povahu. To ho jen tak přátelsky škádlíte, nevinně šikanujete, jen tak, z lásky, a najednou z ničeho nic, zrovna, když si sedíte na záchodě a přemýšlíte, čím toho malého nezbedu zase potrápíte, rozletí se dveře a šíp vám vletí do břicha. Co hůř, do záchoda vám spadne telefon… Jo, a jeho brácha je strýcem svých vlastních vnoučat nebo tak něco. Veselá rodinka.

Pleskot Řiťka (Zeměplocha)

Dneska všichni bojují za rovnoprávnost. Po mnoha letech útlaku si konečně i muži prosadili, že mohou vařit, vysávat a umývat okna. Byl to boj, ale podařilo se. Rovnoprávnost je skvělá věc zaručující všem si zničit život, bez rozdílu pohlaví, barvy kůže, vyznání nebo výšky. Krásné na dnešní době je i to, že když už za každou cenu chcete dostat od někoho po tlamě, můžete přes ní dostat i něžným pohlavím. Trpaslice Pleskot (podobnost s architektem inženýrem Josefem Pleskotem je čistě náhodná) o tom ví své. Jako seržant Hlídky města Ankh-Morpork už srovnala na hromadu pěknou řádku otrapů. A právě to ji vyneslo čestné místo v našem výběru. Navíc nás nikdo nemůže osočit s gingerové nevyrovnanosti.

Gimli, syn Glóina (Pán prstenů)

K tomu nemáme co dodat. Gimli by naši soutěž vyhrál, kdyby vydržel až do konce. Jak říká sám Děd Vševěd: “A ze všeho nejhorší jsou elfové!”.

7 trpaslíků

Jak narvat sedm trpaslíků do top pětky? Lehce 🙂 Bratři Grimmové své trpaslíky vymysleli (nebo sebrali?) velice chytře. Šmudla, Rejpal, Prófa, Stydlín, Dřímal, Kejchal, Štístko (podle toho, v jakém překladu je zrovna potkáte) můžeme považovat za základní povahové archetypy nás všech. Schválně se podívejte na libovolné sociální síti do přátel a zkuse si každého z nich k někomu přiřadit. Možná se budete divit, kolik jich tam najdete! Každý zná alespoň jednoho. Nejhorší ze všech ale jsou Prófa a Rejpal, obávané kombo všech diskuzních fór a panelů. Celá banda však nejčastěji spoléhá na početní převahu. I sedm malých věcí dohromady vytvoří jeden velký problém. A ten obzvlášť nastane, když jim začnete balit babu…

Červený trpaslík (ehm, Červený trpaslík)

A máte tady vítěze dnešního klání. Znáte ten pocit, kterému se říká “slon v místnosti”? Taková ta věc, která vás svou gravitační silou přitahuje k sobě a vy s tím nemůžete nic dělat. Takový ten pocit nevyhnutelného průseru, kterému se za nic na světe nedokážete vyhnout. To tak jednou vejdete do hospody a u baru sedí tohleto. Červená záležitost, která se všem chlubí tím, že má teď kvarkový generátor hmoty a antihmoty, dále bioorganickou počítačovou síť a karaoke bar na Céčku! Přitom všichni okolo ví, že je to kraksna bez brzd a s nalítanejma třema milionama let! A projde ji to. Že na velikosti nezáleží? Život není fér…

(Visited 1 448 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Šéfredaktor. Herní fanda, komiksový milovník, blázen do písmenek, hudební nadšenec, herní maniak nebo samozvaný filmový kritik. Tolik zájmů a tak málo času...


KOMENTÁŘE