logo

Top5: Dokud se zpívá, ještě se neumřelo…

Jaro je tady! Venku svítí sluníčko, hormony se probouzejí a přebytečná energie je vybíjena sexem ve špinavé uličce. Nebo v praku. Nebo v lese. Nebo… A když to nejde sexem, dochází na zpěv. Vzhledem k tomu, že článek není věkově omezený, budeme se v následujícím textu věnovat spíše tomu zpěvu a podíváme se na to, jak to dopadne, když se spojí muzikál a seriál.

The Flash & Supergirl

A začneme hned tím nejčerstvějším kouskem. Televizní stanice CW vypustila do světa další crossower epizodu, ve které tentokráte Kara a Barry čelí obávanému Music Meisterovi. No a protože se záporák jmenuje Music Meister a ne Porno Meister ocitne naše ústřední dvojce na pódiu v baru Ameriky 20. století a jejich jedinou šancí je prozpívat se až na konec příběhu. Ale pozor, když zemřete v tomhle muzikále, zemřete i ve skutečném světě. Crossower začíná na konci 16. epizody 2. série Supergirl “Star-Crossed” a je uzavřen v 17. epizodě 3. série Flashe “Duet”.

Plusy: Hudba, tanec a atmosféra Ameriky 20. století, staré známé postavy v nových rolích, nečekaná “rodinka”.
Mínusy: Žánr muzikálu je zde využíván spíše jako statická kulisa, se kterou se moc nepracuje.

The Simpsons

Ano ano, je to tak. Žlutá rodinka, která si svými problémy a strastmi dobyla srdce milionů diváků si zazpívá poměrně ráda a často. Ať už jde o hudební epizody, nebo přímo parodie na určité muzikály, Springfieldem se nesou zvuky hudby a zpěvu častěji, než zvuk smíchu v Krustyho show a nejenom Disco Stu (celým jménem Discothèque Stuart ) se vlní městem v rytmu hudby.

Plusy: Jsou to Simpsonovi, povedené parodie na muzikály
Mínusy: Přílišné množství hudebních epizod snižuje jejich originalitu a tak se povětšinou mohou zařadit spíše mezi ty průměrnější díly seriálu.

Buffy, the Vampire Slayer

Bez Buffy by to prostě nešlo. Blonďatá likvidátorka nemrtvého a démonického odpadu už si prošla vším. Několikrát zemřela, ocitla se v pekle, potom i v nebi, randila s upíry (ano, to množné číslo je na místě) a taky si zazpívala. A jak že k tomu došlo? Sunnydale zachvátila podivná muzikálová horečka, která nutí všechny ke zpěvu. Ať už jde o skupinu lidí, kteří jsou nadšeni místní čistírnou, či řidičku, která se snaží vyzpívat z pokuty. A i když je název článku “Dokud se zpívá, ještě se neumřelo” pár lidí to zde rozpálí natolik, že… no… uhoří. A ani Scoobyho gang nezůstane tak úplně bez obětí. 4. epizoda 6. série “Once more, with Feelings” je nejkomplexnější epizoda série, velice kladně přijata jak kritiky, tak diváky.

Plusy: Génius Josse Whedona, songy nazpívané herci, skvěle využitý formát muzikálu.
Mínusy: Má to pouze 45 minut.

Dr. Horrible´s Sing-Along Blog

Třídílná minisérie o neúspěšném záporákovi jménem Dr. Horrible vznikla v roce 2008 přímo pro internetovou produkci. Formou vlogu nás Dr. Horrible v podání Neila Patricka Harrise informuje o svých neúspěšných pokusech dostat se do přízně největšího zlouna příhodně pojmenovaného Bad Horse, jenž vládne Zlé Lize Zla (Evil League of Evil) železným kopytem. To vše za podpory svého zlého zvlhlého (a nejspíš i trochu gay) poskoka Vlhkoně (“evil moisture buddy Moist”) v podání Simona “Wolovitze” Helberga. Webovou minisérii vyprodukovala Whedonovic famílie – Joss, Jed a Zack ve spolupráci s Maurissou Tancharoen, manželkou Jeda Whedona. Muzikál, původně rozdělený na tři čtrnáctiminutové akty, vznikl v podstatě jako taková znouzectnost vzešlá ze stávky amerických scénáristů. Whedonovic famílie a banda kámošů (mezi které patří třeba Nathan Fillion, Felicia Day, či právě Neil Patrick Harris) tak za mrzký peníz a s využitím soukromého majetku Josse Whedona (kupříkladu obří Doktorovo křeslo) stvořili něco, co se zapsalo nesmazatelně jak do srdcí fanoušků, tak i kritiků. Důkazem budiž minimálně deset různých cen, které se webseriálu podařilo nastřádat.

Plusy: Neil Patrick Harris, Felicia Day, Nathan Fillion, Simon Helberg, Joss, Jed a Zack Whedonovi, Maurissa Tancharoen, opět songy nazpívané herci.
Mínusy: Má to pouze 45 minut

South Park

Ano, nejenom žlutá rodinka, ale i čtyři vulgární kamarádi ze South Parku si občas rádi zazpívají. Ať už o faktu, že Kyleova máma je velká tlustá kráva, nebo o tom jak Chef provozuje svou sladkou lásku u krbu. South Parkem se linou zvuky hudby také docela často, ale hlavním důvodem, proč se nekorektní animovaný seriál umístil na nejvyšší příčce tohoto minižebříčku je Peklo na Zemi. Animovaný muzikálový film, který se v originále jmenuje South Park: Bigger, Longer & Uncut (Peklo na zemi neboli Hell on Earth je ve skutečnosti název 16. epizody 10. série) vznikl v rámci animovaných seriálů poměrně brzy, a to už po třetí odvysílané sezóně. Stan, Kyle Cartman a Kenny se v něm potýkají nejen se zpěvem, hledáním klitorisu, Saddámem Husajnem a jeho gayfriendem Satanem, koncem světa, ale především se svými matkami, které rozjely masivní a krvavou kampaň proti Kanadskému komediálnímu duu Terrancovi a Phillipovi. Protože násilí je ok, dokud se při něm mluví slušně.

Plusy: Shut your fucking face, uncle fucker. You’re the one that fucked your uncle, uncle fucker. You don’t eat or sleep or mow the lawn. You just fuck your uncle all day …
Mínusy: Nejsou

Takže tak nějak. Pokud máte nadbytek energie a radosti do života, není nic lepšího, než vyrazit ven a zazpívat si.

Třeba tuhle: 

a bonus nakonec 🙂

(Visited 348 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Vesmírný povaleč, těhotný smradlavý lenochod, ostuda lidstva, odporný a páchnoucí, slizký a hnusný zelený lidský výkal. Nejradši by se celý život ládoval dobrůtkami všeho druhu, barev a chutí, četl komiksy a koukal na filmy. Ale stejně ho máme rádi. Boudí komiksový specialista.


KOMENTÁŘE