logo

ČESKÝ ZÁZRAK POTEMNĚL

Jako na horské dráze. Tak kolísá kvalita jednotlivých dílů Zázraka. Ač to sami autoři v debatě na Crweconu nepřipustili, tak příběh z prvních šesti čísel se tak nějak uzavřel a se sedmým číslem se otevřel příběh nový a je to kulervoucí. Teda alespoň chvilku. A dětští čtenáři? Ti z toho možná budou mít noční můry… „Zázrak je první český, samostatný, sešitově vydávaný superhrdinský komiks na pokračování. Jeho hrdinou je mladý student David Daneš, který po nehodě načerpal magickou energii tajemného golema, s jejíž pomocí bojuje proti zlu.“

#7 Návrat doktora Fausta

Víte kdo je to Komplex? Je to hlavní záporák s celkem pitomým jménem. Démonickou bytostí se stal při stejném incidentu, při kterém se z Davida Daneše stal Zázrak. A hlavně umí otevřít bránu do pekla a vytáhnout z něj doktora Fausta, kterého se už chce zbavit i sám Ďábel. Nový příběh se rozjíždí a sešit končí cliffhangerem, ze kterého zamrazí. Dojde i na pomrknutí na D. Černého a na miminka na žižkovském vysílači.

#8 Černá sanitka

Osmý díl zakomponoval do příběhu Černou sanitku. Městskou legendu, která “děsila” lidi v osmdesátých letech. Pro jejího řidiče hledal Petr Kopl inspiraci zřejmě v komiksech Franka Millera a povedl se mu opravdu náramně. Jeho účast v příběhu je opravdu děsivá a troufám si tvrdit, že tohle už opravdu není pro malé děti. Mě to potěšilo. Černá sanitka ale není hlavním motivem dílu a hlavní příběh za sanitkou nezaostává. Komplex s Faustem přichystali pro Zázraka ďábelský plán, na jehož konci je hlavní hrdina psychicky na dně a stává se veřejným nepřítelem číslo jedna. Pro mě je osmý díl dosavadním vrcholem celé série.

#9 Hon na Zázraka

Devátý díl byl pro navnadění čtenářů představen už na Crweconu. Lépe řečeno byla představena jeho obálka, na které je Zázrakova ošklivá hlava přišlápnutá legendárním Pérákem. Pro potěšení kritiků trhá Pérák nápis „První český superhrdina“. A jak řekl Petr Macek, tam kde je pérák, tam musí být nacisti. A o čem že tedy tento očekávaný díl je? Nacisti tam sice jsou, ale nepotvrdila se má domněnka s návratem Tajného magistrátu. „Hon na Zázraka “ je přešlápnutí na místě a po vyvolaném natěšení je zklamáním. Děj se téměř nikam neposune a deváté číslo slouží převážně k představení Péráka jako nové figurky ve hře a k odhalení Pérákova „nového originu“. Dojde i na tiskovou konferenci brojící proti Zázrakovi, které se účastní mimo jiné i ministr vnitra… A nebo to byla kriminálka Anděl?

Kresbu Petra Kopla nemá cenu rozebírat. Zůstává stejná. Některé panely jsou boží a některé jsou hrozné. Je zajímavé, že i když jsem na jeho standart zvyklý, tak mě ty špatné panely stále dokáží překvapit. Obzvláště v devátém čísle je to tragické. Kopl se sice vyjádřil, že mu nejde  o anatomickou věrnost, ale o dynamiku, ale v devátém díle už to silně zavání amatérskou kresbou.  Je to škoda, protože Kopl kreslit umí.

(Visited 158 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Redaktor. Nejen komiksový nadšenec, milovník tvrdé hudby, dobré whisky, piva a fotografování. Jeden z největších autorů českého internetu :)


KOMENTÁŘE