logo

Stále stejně zábavný Deadpool 2

Před několika dny vtrhnul do kin zběsilý plešoun s dermatologickými problémy a jazykem ostřejším, než klingonský bat’leth. Rodinný film, říká se tomto snímku. Rodinný, samozřejmě tedy pokud má vaše familie včetně vás alespoň 17+. A silný žaludek.

Ten starý příběh už znáte. Superhrdina nabyde své schopnosti, učí se s nimi pracovat. Do toho se zamotá nějaká ta sexbomba, o kterou buď bojuje, anebo už ji má, ale musí si ji hlídat. A pak přichází sequely ve stylu „cesta do hlubin hrdinovy duše“. Je to tak, tato posloupnost se nevyhnula ani Deadpoolovi. Ale samozřejmě jde o naprosto jiný druh dramatu, než na jaký je běžný divák zvyklý z Iron-Mana nebo Spider-Mana 2 (2004).

Deadpool 2 začíná velice dramaticky, avšak co se chystá, právě díky tomu pochopíte hned na začátku. Bohužel nelze být konkrétnější bez spoilerů. Řekněme ale, že příběh se točí kolem sebeuvědomění, touhy po spasení a snahy o pochopení sebe sama v širším měřítku. Zní to hrozně jako klišé, ale znáte Deadpoola. Jakkoli tohle zní, tak přesně tak to nevypadá.

Deadpool 2 je smrtící i pro diváka, a to hned v několika ohledech. Přijde mi o několik procent krvavější, než jednička. Smrti jsou mnohem bizarnější. Cokoli co čekáte, že se bude dít ve fázi „dáme dohromady tým“, jak je řečeno v traileru, je jinak. A dokonce se tam objeví hned několik známých osobností, které jste nejspíš nepředpokládali. No a na konci se pravděpodobně také udusíte smíchem, protože závěrečná scéna, nebo spíše série scén, je dokonalým propojením mezi realitou a světem filmu.

Upozornění – nečekejte na potitulkovou scénu. Žádná tam není.

Mohu Deadpool 2 jedině doporučit! Přestože mě jednička zas tak neoslovila, resp. ano, bavila mě, smála jsem se, ale nesedla jsem si z toho na zadek, dvojka mě oslovila malinko víc. Ale nezastírám, že za to mohly výše zmíněné poslední scény. A ta romantická, dramatická dějová linka? Inu, je to nutné zlo, ale odpustím jim to.

Za dokonale korektní film, který je genderově neutrální, zahrnuje v podpaží chlupatou černošku, prostorově výrazného chlapce, Inda, černocha a Deadpoola hájícího práva menšin, dávám 5 paciček.

(Visited 350 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Scénárista bez místa, trekkie, kreslíř, spisovatel, fanda Star Wars a hráč SW: The Old Republic.


KOMENTÁŘE