logo

Deadpoolův podivný eintopf

Čeští komiksoví fanoušci můžou zažívat lehké “Déjà vu”. Když v roce 2016 vstupoval do kin první film s Deadpoolem, tak se na pultech knihkupců zabydloval první komiks s Deadpoolem u nás – Drákulova výzva. Nyní po dvou letech se situace téměř opakuje. Druhý filmový Deadpool je již netrpělivě vyhlížen a nakladatelství Crew právě vydalo pátý díl jejích Deadpoolovské řady. Ale teď pozor – pátý díl s názvem Deadpool se žení navazuje na ten první komiks, který vyšel před dvěma lety. Ti Crewáci to ale umí načasovat!

Kniha Deadpool: Drakulova výzva byl skvělý komiks, který dobře uvedl Deadpoola na českou scénu. Bylo to zběsilé a setsakra zábavné. Deadpool přebral Drákulovi jeho démonickou snoubenku a tak nějak se vzali. Ale některé věci prostě vynechat nejde – rozlučku se svobodou, obřad pro rodinu, přátele a svatební cestu. A od toho je tady právě tato nová kniha – Deadpool se žení.

Autoři pojali pátou knihu velmi svérázně a výsledek je poměrně rozpačitý. Scénáristy nejsou jen pravidelní autoři série Gerry Duggan a Brian Posehn, ale je jich tentokrát daleko více. Duggan a Posehn napsali scénáře jen ke dvěma příběhům – ke svatbě a k líbánkám. Dvaceti stránkové přípravy na svatbu a následný obřad jsou ale jen zcela vykleštěná romantika s Deadpoolem. Líbánky v Tokiu jsou na tom o něco lépe, ale k zábavnosti Drákulovy výzvy mají pořád zatraceně daleko.

Pořádný mazec nastává na šedesáti stranách loučení se svobodou, na kterých Deadpool vypráví o všech svých dosavadních svatbách-nesvatbách. Jde o celkem 12 krátkých příběhů, z nichž každý napsal jeden ze scénáristů, kteří s Deadpoolem měli od roku 1991 co do činění. Jde o směsici, za kterou by se nemuseli stydět ani pejsek s kočičkou. Pojetí svatebních příběhu je velmi různorodé a pravděpodobně každý si tam najde alespoň jednu  svatbu, která bude sedět jeho stylu humoru a ve které bude takový Deadpool, jakého má rád. Několikrát tam najdeme Deadpoola jako naprosto šíleného schizofrenika, který definitivně ztratil kontakt s realitou, ale najdeme zde i Deadpoola, který je sice šílený, ale svým zvráceným způsobem jedná naprosto logicky.

Knihu uzavírá první Deadpoolův výroční příběh (ať už si pod tím představíte cokoliv). Vypráví o patáliích s Madcapem, který je ještě šílenější než Deadpool. Autory scénáře jsou Benové Acker a Blacker (je to v tiráži, já jsem si to fakt nevymyslel) a ač to není úplná nuda, tak to hlubší stopu na čtenářově duši nezanechá a bránici to také neutrhne.V tomto případě to nezachrání ani kresba Evana Shanera, která vypadá jako nepovedený fan-art a je zkrátka škaredá.

Tento článek měl mít původně jiný nadpis – Jak Hitler zachránil Deadpoolovi knihu. Retro sešit se totiž tentokrát opravdu povedl. Opět je použitá retro kresba z osmdesátých let se  všemi jejími tiskovými chybami. Vyprávění otevírá stránka s komiksovým přepisem slavné scény z filmu Pád třetí říše. Jasně, jde o tu scénku, kde se Hitler rozčiluje a na YouTube existuje asi miliarda verzí s různými titulky. Tentokrát se Áda rozčiluje, protože jim zase zatopil seržant Nick Fury a jeho Vyjící komando. Ale co si člověk neudělá sám…. však to znáte. V takovou chvíli se náramně hodí stroj času sebraný neschopnému atentátníkovi z budoucnosti. A tady začíná mise pro Terminátora – tedy pro Deadpoola, kterého do minulosti vyslal Nick Fury, aby zachránil jeho mladší já před Hitlerem cestujícím v čase. To chcete!

Na pátém díle není normálního vůbec nic. Dokonce ani pořadí kapitol není úplně v pořádku. Až na retro příběh je toho málo, co čtenáře opravdu potěší. Áda Hitlerů to naštěstí celkem úspěšně zachraňuje. O kresbu, stejně jako o scénáře, se postaralo několik autorů a střídající se výtvarné styly jsou docela osvěžující.

(Visited 629 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Redaktor. Nejen komiksový nadšenec, milovník tvrdé hudby, dobré whisky, piva a fotografování. Jeden z největších autorů českého internetu :)


KOMENTÁŘE