logo

NEJLEPŠÍ CHVATY, KTERÉ VÁS V TĚLOCVIKU NENAUČÍ

Kotrmelec teoreticky zvládne každý jedinec obdařený páteří. Skok do výšky snad taky. Většinová populace je stále schopna podobných pohybových radovánek, třebaže to před monitory dnešní mládeže může vypadat jinak. Existují však techniky, které zvládnou jen ti největší borci, a to jen po mnohaletém studiu. Vyžadují naprosto přesné načasování, ještě přesnější souhru všech svalů a pravidelně končí nepříjemným smrtelným chrapotem. Pojďme se podívat na některé z nich.

5. Výkop s otočkou

Hned u prvního kousku musíme uznat, že tento vás s trochou vůle naučí každá jen trochu víc akční učitelka tělocviku. Vysoký kop s otočkou však dokonale zvládne jen několik borců. Třeba takový Chuck Norris jej zvládá s prstem v nose. Pokud ale budeme v jakékoliv topce počítat s Chuckem, nebude už místo na nikoho dalšího. Chuck by byl na všech místech… Ale takový Jean-Claude Van Damme! Tento Belgičan, vlastním jménem Jean-Claude Camille Francois van Varenberg, má kop s otočkou jako svou registrovanou značku a žádný akční film z osmdesátek, resp. devadesátek, se bez něj neobešel. A každé dobové dítě se ho snažilo napodobit. Tolik naražených chodidel, kolen a prdelek… Výkop s otočkou se pak na několik let vytratil z filmového světa a my jsme si ani neuvědomili, jak moc nám chybí. A pak si jej Claude střihnul ve filmu Expendables 2 a my se v kině tetelili blahem! Taková nádherná nostalgie.

4. Xenino zastavení přívodu krve do mozku

Xena, princezna bojovnice, její bojový kůň, chakram a lesbická služka. Neznáme nikoho, kdo by ji neměl ve svém seznamu guilty pleasure. Americký seriál natáčený na Novém Zélandu se vysílal od roku 1995 do roku 2001. Dodnes se vedou kruté hospodské boje o tom, jestli byla lepší Xena nebo Hercules. Xenu dokonce uznávají i chlupaté feministické typy, které jinak každé bojové prso řadí do kategorie mužského šovinistického škváru. Je to holka emancipovaná, sebevědomá a odvážná. A když už se teda dostane do úzkých, má v rukávě (v jejím případě teda v kožené podprsence) eso v podobě chvatu zastavujícího přívod krve do mozku. To je poměrně šikovná věcička ideální například v případě, kdy vám někdo nechce vyzradit důležité informace. Třeba pin kreditní karty nebo aktuální čas.

3. Chvat pěti bodů a puklého srdce

Za devatero horami, devatero řekami a stovkami schodů žil byl na opuštěném kopci jeden zákeřný dědek. Pai Mei – mistr bojových umění. Jeho jedinou zálibou na stará kolena (prameny mluví o tisíciletých kolenech) bylo mučení mladých amerických holek. Jen málokterá to dotáhla do konce. A jen jediná si staříka naklonila tak moc (raději nebudeme spekulovat čím), že ji naučil legendární chvat pěti bodů a puklého srdce, ultimátní techniku, která nadobro zastaví i takového hajzla, jako je Bill. Postiženému pak stačí ujít pět kroků a padne na zem mrtvý. A tak se taky stalo na konci druhého dílu nádherně komiksového filmu Kill Bill režiséra Quentina Tarantina. Chvatu pěti bodů a puklého srdce se obávají všichni bojovníci a ostatní si o něm jen s bázní šeptají. Jediní, kteří se jej nebojí, jsou naši politici. Zjistili, že nutnou podmínku čili těch pět kroků v teple svého korýtka vlastně nikdy vykonat nemusí…

2. Vulkánský nervový stisk

Vulkáni jsou ve všech galaxiích známí jako mistři akupunktury. Stačí se jimi nechat osahat a dějí se věci. Výpadky vědomí, transfery myšlenek, tekutin… Takový kapitán Kirk by mohl vyprávět. Stačí trochu tlaku na tlakové body na spojnici mezi krkem a ramenem a Pon Farr může začít. Vulkánský nervový stisk funguje převážně na humanoidy, i když byl samotným Spockem jednou použit i na koně. Nebudeme spekulovat proč. Tento trik byl původně čistě vulkánskou specialitou. Časem se však stal populární i mezi lidmi nebo androidy. Původně obrannou techniku lze v případě nutnosti použít i jako útok. Tajné zápisky Federace mluví také o vulkánském smrtícím chvatu, který by měl být mnohem účinnější verzí samotného nervového stisku. Podle všeho se však jedná jen o kachnu.

1. Teal’covo zvednuté obočí

Tento bojový pohyb je nejzákeřnější a nejnebezpečnější v celém známém multiverzu. Zakazují ho nejen Ženevské úmluvy, ale i všechny možné dodatky a mezinárodní smlouvy. Odborníci se shodují jen na dvou věcech: buď je to vyjádření naprostého nepochopení s kořeny v mezidruhových rozdílech, nebo zákeřný válečný zločin ničící celé galaxie. Přívrženci první varianty jsou však v menšině a jejich počty se každým dnem snižují. V záznamech se dají dohledat nevysvětlitelná navštívení těchto přívrženců obrovským plešatým černochem. Z dochovaného zvukového záznamu je patrné, že někdo vyslovil tajemné “vskutku” a pak už byl jen řev smíšený s pláčem a dlouhé, nepříjemné ticho… Pravdu se nikdy nedozvíme. A to je dobře.

(Visited 5 308 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Šéfredaktor. Herní fanda, komiksový milovník, blázen do písmenek, hudební nadšenec, herní maniak nebo samozvaný filmový kritik. Tolik zájmů a tak málo času...


KOMENTÁŘE