logo

NEJPROTIVNĚJŠÍ SERIÁLOVÉ POSTAVY

Co by byly seriály bez postav. Jen nudné záběry místnostní a volného prostranství. Kdo by se na to díval? Seriáloví autoři mají za úkol zaplnit tato místa tvářemi a těly, aby mělo smysl vůbec nějaký seriál sledovat. Ideálně by to měla být postava vtipná, charismatická a zajímavá. Diváka musí její osudy zajímat a nutit ho čekat na další díl jako na smilování. Jenže někdy se to tak úplně nepovede. V těch lepších případech úmyslně, někdy se však takový hrdina utrhne ze řetězu naprosto neplánovaně a stává se obětí fanouškovské nenávisti a inernetových memů. Dovolili jsme si vybrat pět seriálových postav, bez kterých by byl náš, i všechny přilehlé vesmíry, krásnějším místem.

5. Queenie (American Horror Story: Coven)

Seriál American Horror Story by se levou zadní mohl řadit k tomu nejlepšímu, co se dá na televizních obrazovkách v rámci žánru sledovat. Jen kdyby neměl takovou blbou vlastnost, kterou je nepříjemně sestupná kvalita. Čtvrtá řada jej lehounce zvedla z bahna, kam ho dostala banda čarodějek. Velké zklamání. Třetí série s podtitulem Coven byla slabota, kterou nedokázala zachránit i jinak standardně úžasná Jessica Lange nebo hostující Kathy “Misery nechce zemřít“ Bates. Vyvrcholení série bylo útokem na dobrý vkus a logiku všech fanoušků a všechny ty country vsuvky jen hřebíčky do rakve. No a pak tam taky celou dobu byla Queenie – obézní afroameričanka (abychom byli politicky korektní, jinak bychom hned napsaly tlustá černá kráva). Queenie je hloupá, naivní, nepříjemná, škaredá, zrádná a ještě navíc chodící voodoo panenka. Extrémně rozčilující kombinace. Všichni jsme rádi, že je Coven za námi.

4. Andrea (Živí mrtví)

Seriál Živí mrtví má jednu zvláštní vlastnost – snad ani jedna ženská postava tam není normální. Pokud si v záloze necháme jednu über krávu, hned na pomyslném druhém místě bude Andrea. Tato blonďatá čůza byla v seriálu snad jen proto, aby všechny štvala, ze dvou možností si vybrala pokaždé tu horší, zašukala si s jedním z hlavních záporáků jen aby zjistila, jak velká to byla chyba, a pak spokojeně umřela. Chybí někomu? Nejspíš ne. Jen to dokazuje, že Michonne taky není normální. Jinak nechápeme, jak s ní mohla vydržet o samotě tak dlouho… Zkrátka nikdy nevěřte právníkům.

3. Toaster (Červený trpaslík)

Být tři milióny let v kosmu jen s bandou kreténů a slyšet jen donekonečna hlášku: “Nedal by si někdo toast?”, musí být zápřah na psychiku i pro toho nejodolnějšího jedince. A všichni fanoušci seriálu Červený trpaslík ví, že na palubě stejnojmenného plavidla není ani jediný. Mluvicí toaster je užvaněný sebestřený otrapa. Vyroben na Taiwanu společností Crapola a zakoupen Davem Listerem za dvacku v obchodě na Mirandě. Osazen umělou inteligencí System K177. Jeho neustálé vlezlé pobízení ke konzumaci touastů a opečeného pečiva obecně dohnalo Listera až k tomu, že vzal kladivo a udělal z něj hromadu šrotu. A určitě si to náramně užil. O to větší bylo jeho zděšení, když jej později Kryton opravil a ještě mu vytunil IQ! Mluvící toaster je důkazem toho, že dělat ze všeho chytrá zařízení není pokaždé dobrý nápad.

2. Sansa (Hra o trůny)

Když se řekně Hra o trůny, určitě se každému ihned vybaví škodolibý úsměv malého zmrda (omlouváme se za sprostá slova, ale u něj se nám žádné slabší pojmenování vymyslet nepodařilo) Joffreyho Baratheona. Jenže tomu to nemůžeme vyčítat, když jej vychovávala pošahaná matka, šéfka všech sviní, jeho pravým otcem byl jeho strejda a oficiální otec byl ochlasta (když zavřeme obě oči). Ale Sansa Starková, to je jiný případ. Vychována snad tou nejlepší možnou rodinou, všechno měla – vychování, vzdělání i super ochočeného vlka. A přitom se z ní stala taková naivní blbka, která ve výsledku mohla za smrt několika nevinných lidí. Někdo může namítnout, že to bylo jen dílem okolností a náhody, ale mi ji tu její krásnou tvářičku s prázdným pohledem nevěříme. A přitom jí to pořád tak prochází!

1. Lori (Živí mrtví)

Pokud už jste někdy nějaký podobný žebříček četli nebo viděli, je velice pravděpodobné, že v něm Lori Grimesová figurovala. Ještě pravděpodobnější je, že pokud ano, byla někde na prvních místech. Jak to trefně vystihli Screen Junkies ve svém Upřímném traileru: Lori – nejvíc nenáviděná postava v seriálu plném masožravých monster. Co je tohle za ženskou? Nechala svého manžela samotného v nemocnici, při první příležitosti začala spát s jeho nejlepším kámošem, když se její manžel vrátil, okamžitě se na jeho nejlepšího kámoše vykašlala a ještě mu to všechno vyčítala, matka, která ani minutu netuší, kde má syna, hysterka, která se vybourá v autě na rovné cestě, a když už teda konečně umře, nechá všem na krku malé dítě! Autoři její poslední chvilky plánovali jako romantický doják, ale podle všeho si toho nikdo kvůli všem těm chlebíčkům a bouchání šampusu nevšiml…

(Visited 630 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Šéfredaktor. Herní fanda, komiksový milovník, blázen do písmenek, hudební nadšenec, herní maniak nebo samozvaný filmový kritik. Tolik zájmů a tak málo času...


KOMENTÁŘE