logo

HAIL HYDRA PO ČESKU

Praha roku 2050 má všechno pro všechny. Islámisti  mají své dvě čtvrti, kde se můžou mydlit mezi sebou, Romové zase svůj Romotín, kam policisti chodí paradoxně za odměnu a Amazon zase drony s nosností 50 kg. Jo a superzáporáci zase banky, kde se můou vyřádit. Přesně tak, budoucnost nám přinese vylepšené superzločince, kteří se vyžívají v krvavé lázni a teatrálnosti. A superhrdinové? Ti neexistujou. Na místo nich udržují superpořádek Lovci – legálně vylepšená speciální jednotka pro boj se superzločinci. Není divu, že hlavní hrdina je jedním z Lovců a ne ledajaký. Jeden z nejlepších a nejzdatnějších Lovců ve sboru.

Proto je docela divné, když se rutinní akce vedena naším superborcem zvrhne v krvavou lázeň, ve které to odnese jedna banka, nějaká ta výloha a dva jeho kolegové. A že je to všechno posraným navrch se potvrdí ve chvíli, kdy je hlavní hrdina suspendován pro nedodržování postupů. Ano, je cosi shnilého v oddělení Pražském. Jak jinak si vysvětlit, že se po ulicích potulují oficiálně převychovaní, či mrtví, superzločinci s nákladným a hodně drahým vylepšením? A tak se rozjíždí akční jízda plná pavouků, čepelí, granátů, sexu, dronů, romů a sexu. A hlavní hrdina má jen dvě možnosti – nakopat prdel všem, kdo stojí za jeho zatčením, nebo skončit ve vězení a následně s kulkou v hlavě. Protože superzločinci jsou všude a superhrdina zatím nikde. Nezbývá, než se přizpůsobit okolnostem. Evoluce, biatch!

Další kniha páně řezníka Kotlety přistála na knižních pultech a následně na mém stole. Po předešlé zkušenosti s pubertální swingers párty jsem k Lovcům přistupoval poněkud s obavami a despektem, ale nakonec má to cool obálku, tak by to nemuselo být nejhorší. A můžu s klidem říct, že to nebylo nejhorší. Nejen že to bylo čitelnější, ale hlavně čtivější. Ucelený příběh, poměrně zajímavé postavy i když ne zrovna propracované, ale hluboký psychologický vhled do mysli židovského pseudorabína s oblibou v Doctorovi Who, tehnických vychytávkách a arabské imigrantce s přezdívkou Vrána asi nikdo od akční oddechovky neočekává.

Lovci si udržujou poměrně svižné tempo, nenudí a rozhodně dělají čest Svíčkové. Teda Kotletovi. Přesto potřebuje Kotleta ještě vybrousit trošičku styl, dialogy a hlášky, ale kupodivu už tam i lépe sedly ony „ratatatata“ zvukové efekty.

V době, kdy se Kopřiva dal na detektivky, Kulhánek mlčí a českou akční fantasy scénu udržuje nad hladinou víceméně pouze Kladivo na Čaroděje, jsou Lovci opravdu příjemnou „rádobyKulhánkovinou“ na ukrácení volného času. Velký kompliment si zaslouží i vydavatelství Epocha, které si na svém 40. titulu z edice Fantastická Epocha dalo záležet, jak po stránce redakční, tak vzhledové. Paperback se vám nerozpadne po prvním čtení a obálka? Tak to je kapitola sama pro sebe. Polský rodák Pietr Ceśliński (který nemá s politikou nic společného) odvedl perfektní práci, na kterou slyším jen samou chválu.

Pokud už vám tečou sliny při čekání na Žrádlo pro psy, tak si rozhodně zacpěte hubu touhle šťavnatou Kotletou.  Ačkoliv dávám opět „jen“ tři, protože pořád je pár detailů a hran které potřebujou obrousit, jsou to silné a poctivé trojky, příjemné na omak, pevné a měkkoučké ke kterým se rádi vrátíte.

(Visited 125 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Vesmírný povaleč, těhotný smradlavý lenochod, ostuda lidstva, odporný a páchnoucí, slizký a hnusný zelený lidský výkal. Nejradši by se celý život ládoval dobrůtkami všeho druhu, barev a chutí, četl komiksy a koukal na filmy. Ale stejně ho máme rádi. Boudí komiksový specialista.


KOMENTÁŘE