logo

Dnes ordinuje Dr. Quinzel

Je sexy. Má vzdělání. A taky je úplně šílená. Ne, nejde o doktorku Hildegard Lanstromovou, ale o její známější kolegyni Harleen Frances Quinzel. Však to všichni znáte, holka potká kluka, který se změní na psychopata. Holka se obarví, změní šatník a stane se taky psychopatem. Psychopat zneužívá holku jako návnadu, relax a fackovacího panáka a nakonec od holky odejde. Holka tak přijde o kluka, psychopata a zdravý rozum. Kolikrát jsme už viděli tenhle příběh?

Jenomže co si má taková holka potom počít? To je jednoduché – sežene bandu podivných individuí, navleče je do obdobných kostýmů, jako nosí ona sama, a založí tak svůj Gang Harlejek (nemluvě o vycpaném bobrovi Berniem a obarveném kohoutovi Mikeovi). A protože svůj k svému, shromáždí kolem sebe Harley sbírku podivných individuí, kterým může říkat přátelé. Mezi nimi se nachází obří vejce Eggy, kozloidní humanoid Kozlík, či další výkvět Gothamského podhoubí Poison Ivy (se kterou chce rozhodně dělat víc, než jen kamarádit). A aby byl výčet (téměř) kompletní, nesmí se zapomenout na jejího nejbližšího přítele Tonyho Delfiniho a dalšího super-asi-hrdinu Red Toola (jo, já vím) vyzbrojeného… nářadím a textovými bublinami ve tvaru… nářadí. Red Tool!!! Whoop-whoooooop!!!!

Taková je přibližně základní sestava první knihy ze série Znovuzrození hrdinů DC věnující se šílené, ale roztomilé Harley Queen, s názvem Umřít s úsměvem. A že se Vám to může během čtení i klidně podařit.

Kniha se skládá ze tří větších příběhů, ve kterých bude Harley čelit nejen sexy svodům sexy jedovaté kytičky, ale postaví se i obligátní mimozemské zombie invazi, rozdá si to s obřím robotkem a chopí se i mikrofonu a pořádně rozpoguje zahnilé vrstvy punkového podsvětí. A to vše ve jménu práva, spravedlnosti a pana Cosgrovea, který je záskokem za pošťáka Bena, co je zrovna na dovolené. Ano, je to tak – Harley Quinn se přidala na stranu dobra, postavila se po bok všem těm Supermanům, Batmanům a jiným spandexovým pakoňům bojujících za světlejší zítřky, rozumně oceněnou lásku a vajíčka na tvrdo!! Samozřejmě to ale dělá svým originálním způsobem, kdy například zraněného spolubojovníka vystřelí přes celé město trusometem, což je katapult určený k metání trusu, aby jej dostala co nejdříve do nemocnice, kterou při tom sama rozstřílí.  

Za příhodami Jokerovy ex stojí osvědčený tým v čele s manželi Amandou Connerovou a Jimmym Palmiottim, kteří s Harley udržují dlouhodobý, oboustranně výhodný vztah. Oba dva jsou veterány komiksového světa. Amanda začala již v roce 1988 jedenáctistránkovým příběhem Yellowjacket pro sérii Solo Avengers, či příběhy Archieho a komiksovou adaptací hry The Adventures of Bayou Billy pro slavného komiksového vydavatele Archie comics.

Manželský pár C&P ale nepracoval na knize sám. K ruce měli Chada Hardina, Johna Timmse, či Josepha Michaela Linsnera, takže Harley uvidíme hned v několika stylech a jeden je víc sexy, než ten další (a ano, dojde i na společnou sprchy Harley Queen a Poison Ivy).

Tento díl Znovuzrození nese na svém hřbetu logo nakladatelství BB/Art (pokud někdo počítá skóre). Český překlad má na starosti Martin D. Antonín, jazykovou korekturu Mirka Jarotková a o letering se postaral Pavel Mařata. To vše pod dohledem Changer the Elder a výsledek je na jedničku.

Kniha Harley Quinn: Umřít s úsměvem není určena všem. Pokud hledáte temné, až depresivní příběhy přetékající morálním ponaučením tak máte rozhodně smůlu. Pokud toužíte po ulítlé, až pubertální zábavě, hromadě akce, ujetých vtipech a trošce toho sexy kroucení, potom jste na správné adrese. Jen si dejte pozor, aby Vám Harley neusekla ruku. Pro Vaše vlastní dobro, samozřejmě.

(Visited 233 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Vesmírný povaleč, těhotný smradlavý lenochod, ostuda lidstva, odporný a páchnoucí, slizký a hnusný zelený lidský výkal. Nejradši by se celý život ládoval dobrůtkami všeho druhu, barev a chutí, četl komiksy a koukal na filmy. Ale stejně ho máme rádi. Boudí komiksový specialista.


KOMENTÁŘE