logo

Harley Quinn & Red meat

Ne, bohužel nejde o megagradiózní crossover, to jen Harley bude čelit někomu s velmi specifickou dietou. A taky někomu bez kalhot. Jo a taky někomu z budoucnosti. Ale hezky popořádku.

Třetí kniha ze série Harley Quinn: Červené maso začíná poměrně nečekaným hmyzím problémem, za který si ale naše pološílená hrdinka může sama. Pamatujete, jak hromadou granátů odpálila dveře v podzemí? No, obří slizoun nebyl jediný problém, který tmavý podzemní tunel ukrýval. Tím dalším jsou obří mravenci, kteří na sluneční světlo vytáhli kokon ukrývající jejich pána. Ten je za své probuzení tak vděčný, že svým nohsledům splní jejich přání a odešle je za jejich bohy. Nohou. Skrze exoskelet přímo do mozku. A protože se mu na povrchu země líbí víc, než pod povrchem, rozhodne se, že se stane svrchovaným vládcem povrchu i podpovrchu. A jediný, kdo mu zrovna stojí v cestě je naše modročervená hvězda. A nutno uznat, že Harley přistoupí k celému problému poměrně originálním způsobem.

Zatímco Quinn doprovází nového vládce světa po jeho panství, nová pravá ruka starosty se rozhodne konečně vyřešit problém bezdomovectví. Na pomoc si přizvala zámořskou rodinku, která má poměrně dosti zvláštní stravovací návyky, díky kterým může starostova pomocnice zabít dvě mouchy jednou ranou. Otázkou ovšem zůstává, jak se její námezdní síla bude tvářit až se starosta rozhodne, že jejich pomoc nepotřebuje a co na to řekne Harley Quinn?

A aby toho nebylo málo, podíváme se i do budoucnosti. Navštívíme Gotham, který je plný Batfanů. Ti se utkávají v brutálních soubojích, kde můžou vyhrát cestu do minulosti a setkání se svým idolem. Současná šampionka má ale ještě i jinou tužbu, než selfie se svým oblíbeným Netopejrem, a tou je ukončit život naší oblíbené HarleyQuinnky. Proč? Protože Jokerova bejvalka zvládla to, co nedokázal ani její koblížek a zavraždila Batmana.

Ale ani to není to nejhorší, čemu bude Harley čelit. To nejhorší ji teprve čeká. Pomalu se to blíží a každé zazvonění u dveří může být předzvěstí konce. Harley totiž očekává velice speciální návštěvu. Takovou, kterou jsme v životě očekávali všichni z nás a hleděli jí vstříc se stejnou směsicí hrůzy a napětí, jako Bledulinka v hlavní roli. New York totiž navštíví Harleyini rodiče!

Tvůrčí tým stojící za Quinniným pozadím (a popředím a pobočím a bůh-ví-čím-vším-ještě) se stále nemění. Manželé Palomitovi odvádějí skvělou práci a třetí kniha Harleyiných příběhů tak následuje vzestupnou linku kvality a je ještě lepší, než předešlé střetnutí s minulostí. Příběhy nepostrádají notnou dávku humoru (obzvláště úvodní invaze z hlubin země), ale zároveň nechybí trocha té akce a poměrně velká dávka brutality. Vše dobře propojeno a promícháno. Jednotlivé dějové linky se navzájem dobře prolínají a čtenář tak nemá pocit až okatě rozdělených segmentů, jako například v případě druhého Green Arrowa. Ztřeštěnost a vážnost příběhů podtrhuje kresba, na které se vystřídalo opět více autorů, ale největší prostor si pro sebe urvali matadoři John Timms a Joseph Michael Linsner, kterým zdatně sekundovali Khari Evans s Marcem Deeringem. Zatímco Timms se věnoval kresbě příběhů ze současnosti, Linsner snažil vykreslit Gotham budoucnosti. Ačkoliv jeho styl není nejhorší, k příběhu dystopické budoucnosti plné Batfanů by mi sedlo něco trošičku… drsnějšího.

Jako vždy se o české vydání Harley Quinn postaral BB/Art. Sestava zůstala stejná a tak nám překlad opět přináší Martin D. Antonín, kteréhož slova “vkresluje” do bublin Pavel Mařata.

Harley Quinn: Červené maso je tak velice povedeným pokračováním předešlých dvou knih a udržuje si vzestupnou tendenci nasazenou již druhým dílem. Ačkoliv humor je pořád na poměrně pubertální úrovni, Harley dokáže i velice mile překvapit, ať už originálním řešením invaze, či poněkud vážnější notou při řešení bezdomovecké krize. Navíc nás čeká i nějaké to překvapivé odhalení týkající se někoho z Harleyina nejužšího kruhu přátel. Navzdory tomu, že hodnocení je stejné jako u druhého dílu, nová Harley je o stupínek lepší, než její předchůdce. Tento komiks rozhodně není vhodným čtením pro citlivky a suchoprdy

(Visited 319 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Vesmírný povaleč, těhotný smradlavý lenochod, ostuda lidstva, odporný a páchnoucí, slizký a hnusný zelený lidský výkal. Nejradši by se celý život ládoval dobrůtkami všeho druhu, barev a chutí, četl komiksy a koukal na filmy. Ale stejně ho máme rádi. Boudí komiksový specialista.


KOMENTÁŘE