logo

SUPERMAN THE DOG ANEB KAL-EL VRACÍ ÚDER

Před půl rokem jsme se s posledním synem Kryptonu rozloučili v docela nezáviděníhodné situaci. Hnutí Vzestup se rozhodlo uspořádat si pořádný ohňostroj, a tak odpálili všechny dostupné jaderné zbraně. A i když je náš hrdina rychlejší, než vystřelená kulka, nevypadá to s přežitím lidstva zrovna nadějně. Naštěstí je poblíž sličná, inteligentní a sebevědomá novinářka, která dokáže přemluvit kohokoliv k čemukoliv. A tak opět jednou Muž z oceli dokáže nemožné a zachrání svět. Amerika se rozhodne projevit svému nejslavnějšímu imigrantovi vděčnost a tak vyšle do Supermanovy pevnosti  děkovný konvoj vedený generálem Lanem.  Ten není zrovna nadšený když zjistí, že jeho dcera se tahá s přistěhovalcem. Naštěstí má děkovný konvoj pro Supermana hromadu dárků všech ráží a velikostí. A některé z nich dokonce svítí ve tmě…

A to je pouze první čtvrtina druhého Supermana Nespoutaného, kterého nedávno vypustil do Českých luhů a hájů BB/Art. Scott Snyder rozjíždí velkolepé akční představení, ve kterém vrhá na Clarka Kenta vše, co mu přijde pod ruku. A věřte mi, že americkou armádou to nekončí. Příběh nenechává moc prostoru k oddechu, ale i tak se stihnou dějem mihnout i Supermanovi kámoši a Batman si to rozdá mano a mano i s Wraithem.  Přimíchejme k tomu i nějaký ten flashback z dětství a máme před sebou další chutňoučký mainstream plný akce, odhodlání, sebeobětování a dalších hrdinských kejklů. Zběsilému akčnímu tempu zdatně sekunduje kreslířské mainstreamové eso Jim Lee, který pořád s přehledem sází jednu efektní explozi za druhou a sem tam do toho vplete i nějakou tu sličnou amazonku. Prostě takový Michael Bay komiksu. A stejně jako minule i teď mu asistoval inker Scott Williams a s epilogy vypomohl Dustin Nguyen. Kniha je učiněnou pastvou pro nezmlsané oči běžného čtenáře.

První brožované vydání v českém jazyce má na svědomí stejný tým, jako minule. Překladu se ujal Martin D. Antonín, na redakční sesli se useslil Jirka Pavlovský, letteringu se ujal Pavel Mařata a o jazykovou korekturu se postarala Mirka Jarotková a opět to všechno krásně vyšlo.

Superman Nespoutaný 2 přináší epické a akční zakončení další velkolepé epizody ze života jednoho skromného a ostýchavého novináře, který umí trochu víc, než jen psát všemi deseti. Takže se nebojte a klidně se pusťte do tohoto nespoutaného příběhu.

(Visited 124 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Vesmírný povaleč, těhotný smradlavý lenochod, ostuda lidstva, odporný a páchnoucí, slizký a hnusný zelený lidský výkal. Nejradši by se celý život ládoval dobrůtkami všeho druhu, barev a chutí, četl komiksy a koukal na filmy. Ale stejně ho máme rádi. Boudí komiksový specialista.


KOMENTÁŘE