logo

Srdečné pozdravy ze světa Ekhö podruhé

Nakladatelství Crew pokračuje v návštěvách světových metropolí prostřednictvím francouzské série Ekhö. Je tady druhý díl Modré Crwe a s ním další dobrodružství sličné Mraveny Draapulové a zoufalého Jurije Podrova ve zrcadlovém světě Ekhö. V této úžasné steampunkové alternativě našeho světa je možné téměř všechno a autoři se toho nebojí využít.

Třetí díl nás zavede do americké továrny na sny – do Hollywoodu. Zde jsou všechny filmové postavy a příšery natolik skutečné, že se jimi ulice jen hemží. Můžeme zde potkat E.T. mimozemšťana, který diskutuje s Alienem o scénáři a kolem nich prochází Dart Wader a za ním cupitá Storm Trooper, aby mu držel nad helmou slunečník. Potkáme zde i Harryho Pottera s jeho bandou sígrů. Prostě Hollywood. Do takto filmovými odkazy rozjásaného prostředí přijíždí Mravena a Jurij, aby podepsali smlouvu s jistou oblíbenou herečkou. Mravena totiž vlastní uměleckou agenturu a mají zmíněné herečce zajistit angažmá v divadlech New Yorku. Ale pšt, to je zatím tajné. Než však stihnou smlouvu podepsat, tak…..jasně, máme tady mrtvolu v bazénu a ducha mrtvé herečky v Mraveně. Mravena má totiž speciální schopnost, které ona zcela pochopitelně říká prokletí. Do jejího těla dokáže vstoupit duch, který potřebuje dořešit své pozemské záležitosti. Jurij, Mravena a jejich oblíbený prikon* Sigisbert rozjíždějí vyšetřování herečtiny smrti. Podezřelých je více a to, na co přijdou, vás šokuje.

*Podivní drobní tvorové s vybraným chováním, kteří se starají, aby svět Ekhö řádně fungoval. Činí tak za pomoci podivných přístrojů, jež vytvářejí takzvanou thaumickou rovnováhu. V pevně stanoveném čase potřebují pít čaj, protože jinak by se proměnili ve strašlivé a nebezpečné obludy.

Pravděpodobně jediná možnost, jak by do Mraveny mohl vstoupit duch někoho, kdo není mrtvý je Schrödingerova kočka. Pokud nevíte, o co jde, pak vězte, že jde o myšlenkový experiment, ve kterém je kočka, která je zavřená v krabici, mrtvá i živá zároveň do doby, než krabici otevřete. A hádejte kdo posedl Mravenu v Barceloně?

Mravenina agentura je na pokraji bankrotu. Banka chce peníze, domácí chce peníze, faktury a zase faktury. Zalepit dluhy by mohl zisk ze série vystoupení Maveniny striptérky a saxofonisty v Barceloně. Ti jsou však po večírku u Savádora Dalího zatčení pro krádež nejnovějšího Salvádorova díla  – skleněných koulí s živými vílami. Mravena s Jurijem se jim tedy vydává na pomoc a skončí to již zmíněnou lapálií s kočkou v krabici a dalšími nepříjemnostmi. Jako obvykle.

Série Ekho je dítě francouzského scénáristy Christophe Arlestona a italského kreslíře  Alessandrra Barbucciho. Příběhy jsou napsány svižně a rychle odsýpají. Žánrově je to takový slepenec, který výborně funguje. Chemie mezi Mravenou a Jurijem funguje a je tam hromada vtipů a pop-kulturních narážek. No a potom samozřejmě kresba – ta je famózní a skutečně si ji užijete. Ve všech příbězích je všudypřítomné erotično a rafinovaně odhalovaná nahota. A ženy jsou tam skutečně krásné. Věřím, že tenhle komiks si užívali i sami tvůrci a dobře se u něj bavili. Přesto se najde i něco, co tomu vytknu. Všechny čtyři příběhy, které u nás vyšly, jsou si podobné. Mravena s Jurijem a prikonem Sigisbertem přijedou do nějakého města, do Mraveny vstoupí duch a pak probíhá něco ztřeštěného, co vede k odhalení. Pokaždé. Možná by byl zajímavější jeden delší příběh, ale je otázka, jestli by pak šla udržet svižnost vyprávění. Možná by se i postavy musely začít vyvíjet více, než si scénárista přeje.

Modrá Crew je nový projekt nakladatelství Crew. Modrá Crew má čtenářům přinášet to nejzajímavější z evropských a amerických komiksů. Důležité na Modré Crwi je to, že obsah vybírají předplatitelé hlasováním. Vychází čtvrtletně a každý sešit obsahuje zhruba 100 stran, což odpovídá dvěma evropským albům, anebo čtyřem americkým sešitům. Obsah prvních tří čísel z praktických důvodů vybralo nakladatelství. Ve třetím čísle se můžeme těšit na ronina Okko a na skupinu lovců démonů. Obsah 4 a 5 čísla už vybrali předplatitelé a bude to francouzská série “Třetí zákon (Troisième Testament)”. Modrá Crew stojí krásných 249 korun českých. Při předplatném dokonce o 50 korun méně.

(Visited 752 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Redaktor. Nejen komiksový nadšenec, milovník tvrdé hudby, dobré whisky, piva a fotografování. Jeden z největších autorů českého internetu :)


KOMENTÁŘE