logo

LÁSKY ČAS – ZPÁTKY ČASEM ZA ROMANTIKOU

Jednoho dne z ničeho nic zjistíte, že máte schopnost cestovat časem. To musí být paráda! Každého určitě hned napadne, jak teď bude jeho život báječný a dokonalý. Jenže všichni otrkaní cestovatelé časem ví, že s takovým cestováním v čase jsou jen samé potíže. Stačí malá chyba a hned může být všechno pravým opakem báječného a spokojeného života. Vždyť jen malá změna jediné maličkosti ve vašem životě může znamenat katastrofu někde jinde. A navíc ani s vypětím všech sil a schopností nezajistíte to, že jednou všechno končí. A co hůř, i přes to všechno to celé musí směřovat zase dál.

Většina z nás chce peníze, lásku, slávu. To se statisticky nepodaří skoro nikomu. Nakonec se stejně každý spokojí s obyčejným životem. Alespoň se spokojeným životem. S průměrným, obyčejným životem s minimem katastrof. A i toho je často pěkná fuška dosáhnout. To ví i Tim, který žije se svým starostlivým otcem, milou matkou a potrhlou sestrou v domě, který by většina z nás považovala za palác. Vlastně má všechno, co potřebuje. Snad jen kromě holky. Ale i to se určitě časem vyřeší. Právě má 21 a jeho otec mu prozradí staré rodinné tajemství – umí cestovat zpátky v čase. Parchant. Co by mohl chtít víc? Takový trouba si to přece ani nezaslouží!

Novozélandský režisér Richard Curtis je chlapík, který umí natočit film o obyčejných lidech a situacích a udělat z něj vskutku neobyčejný zážitek. Kdo viděl filmy jako Láska nebeská, Deník Bridget Jonesové nebo Nothing Hill, určitě mi dá za pravdu. Jeho filmy příjemně ubíhají, příjemně se na ně dívá a mají povětšinou příjemné a šťastné konce, a když skončí, divák má v hlavě jen příjemně růžovou vatu a může se cítit příjemně a spokojeně. Však proč si život stále ničit nějakými ale. I Lásky čas je příjemný film. Je to romantická romance se vším všudy. Nikdy se tam nestane nic překvapivého a od první chvíle je jasné, jak dopadne. A když už se k nějaké katastrofě schyluje, stačí se schovat do skříně a je po problému.

Jsou filmy, u kterých by to byl zásadní problém a důvodem k odsouzení k zapomnění. Jenže u tohoto filmu to nějak nevadí. Děj není kdovíjak originální (Zakletý v čase byl určitě lepší, i když je to skoro jeden a ten samý film), celý ten systém cestování v čase je celkem nelogický, nevysvětlený a neumím si představit, jak by v praxi fungoval (pokud to někdo o cestování v čase může říct). Ale vůbec to nevadí. Nějak nemůžu přijít na to, proč to tak je. Proč mě takové věci dokáži tak rozněžnit. Asi už stárnu nebo co…

  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Karel Krajča

Šéfredaktor. Herní fanda, komiksový milovník, blázen do písmenek, hudební nadšenec, herní maniak nebo samozvaný filmový kritik. Tolik zájmů a tak málo času...


KOMENTÁŘE