logo

LÁSKY ČAS – ZPÁTKY ČASEM ZA ROMANTIKOU

Jednoho dne z ničeho nic zjistíte, že máte schopnost cestovat časem. To musí být paráda! Každého určitě hned napadne, jak teď bude jeho život báječný a dokonalý. Jenže všichni otrkaní cestovatelé časem ví, že s takovým cestováním v čase jsou jen samé potíže. Stačí malá chyba a hned může být všechno pravým opakem báječného a spokojeného života. Vždyť jen malá změna jediné maličkosti ve vašem životě může znamenat katastrofu někde jinde. A navíc ani s vypětím všech sil a schopností nezajistíte to, že jednou všechno končí. A co hůř, i přes to všechno to celé musí směřovat zase dál.

Většina z nás chce peníze, lásku, slávu. To se statisticky nepodaří skoro nikomu. Nakonec se stejně každý spokojí s obyčejným životem. Alespoň se spokojeným životem. S průměrným, obyčejným životem s minimem katastrof. A i toho je často pěkná fuška dosáhnout. To ví i Tim, který žije se svým starostlivým otcem, milou matkou a potrhlou sestrou v domě, který by většina z nás považovala za palác. Vlastně má všechno, co potřebuje. Snad jen kromě holky. Ale i to se určitě časem vyřeší. Právě má 21 a jeho otec mu prozradí staré rodinné tajemství – umí cestovat zpátky v čase. Parchant. Co by mohl chtít víc? Takový trouba si to přece ani nezaslouží!

Novozélandský režisér Richard Curtis je chlapík, který umí natočit film o obyčejných lidech a situacích a udělat z něj vskutku neobyčejný zážitek. Kdo viděl filmy jako Láska nebeská, Deník Bridget Jonesové nebo Nothing Hill, určitě mi dá za pravdu. Jeho filmy příjemně ubíhají, příjemně se na ně dívá a mají povětšinou příjemné a šťastné konce, a když skončí, divák má v hlavě jen příjemně růžovou vatu a může se cítit příjemně a spokojeně. Však proč si život stále ničit nějakými ale. I Lásky čas je příjemný film. Je to romantická romance se vším všudy. Nikdy se tam nestane nic překvapivého a od první chvíle je jasné, jak dopadne. A když už se k nějaké katastrofě schyluje, stačí se schovat do skříně a je po problému.

Jsou filmy, u kterých by to byl zásadní problém a důvodem k odsouzení k zapomnění. Jenže u tohoto filmu to nějak nevadí. Děj není kdovíjak originální (Zakletý v čase byl určitě lepší, i když je to skoro jeden a ten samý film), celý ten systém cestování v čase je celkem nelogický, nevysvětlený a neumím si představit, jak by v praxi fungoval (pokud to někdo o cestování v čase může říct). Ale vůbec to nevadí. Nějak nemůžu přijít na to, proč to tak je. Proč mě takové věci dokáži tak rozněžnit. Asi už stárnu nebo co…

(Visited 390 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Šéfredaktor. Herní fanda, komiksový milovník, blázen do písmenek, hudební nadšenec, herní maniak nebo samozvaný filmový kritik. Tolik zájmů a tak málo času...


KOMENTÁŘE