logo

MUZIKANTI PŘED KAMEROU # 3

Dnes si málokdo dokáže představit film, ve kterém by nebyla žádná hudba. Neoddělitelně k sobě patří. I v době němých filmů seděl u plátna někdo, kdo film doprovázel na klavír. Hudba a film k sobě mají opravdu blízko. Co by to byl za film bez hlavního hrdiny? A co kapela bez frontmana? Není proto divu, že si často hudebníci chtěli zahrát ve filmu a naopak. Nás nový seriál Vám přestaví řadu úspěšných zpěváků a hudebníků, kteří se v průběhu filmové historie postavili před kamery.

Tom Morello, kytarista známý z kapel RAGE AGAINST THE MACHINE a AUDIOSLAVE si zahrál dva štěky ve Star Treku. Ve snímku Star Trek: Vzpoura to byla role důstojníka Son´a v seriálu Star Trek: Vesmírná loď Voyager v epizodě Dobrá pastýřka člena posádky.

Nesmíme zapomenout ani na Jona Bon Joviho, frontmana kapely BON JOVI, který si pár menších nebo větších štěků taky zahrál. Ať už to byl seriál Ally McBealová, western Mladé pušky II (kde se podílel i na soundtracku), horor Cry Wolf nebo válečné drama Ponorka U-571.

Mike Patton je především znám jako zpěvák kapely FAITH NO MORE, i když jeho hudební kariéra je natolik bohatá, že její kompletní sepsání by zabralo spoustu místa. Také skládá filmovou hudbu (Zastav a nepřežiješ 2, Osamělost prvočísel). Ve videoklipu FNM “Last Cup Of Sorrow“ se jedná dějově o zkrácenou verzi Hitchcockova Vertiga. Herecky debutoval v nezávislém filmu Firecracker, kde má dokonce dvojroli. V postapokalyptickém zombie dramatu Já, legenda nadaboval různý nelidský vřískot a hlasy monster, ale i zvěř, kdy použil spoustu pestrých vokálních technik. A v animovaném seriálu o metalové kapele Metalocalypse propůjčil svůj hlas.

Raper Will Smith se ale daleko víc prosadil v Hollywoodu. Po komediálním seriálu Fresh Prince přišla spousta kasovních trháků. Kdo by neznal sci-fi filmy jako Muži v černém, Já, legenda, Já, robot, Den nezávislosti. A co třeba Mizerové, Nepřítel státu nebo Wild Wild West?

Zpěvák a multiinstrumentalista Kid Rock má na kontě taky pěknou řádku rolí v různých druhořadých komediích a seriálech. Zajímavým je krátkometrážní agitační snímek Americans, ve kterém vytvořili dvojici se Seanem Pennem a jehož cílem je připomenout občanům, že skutečně důležité je to, že jsou Američané, i když mají různé názory a postoje.

Kdo by neznal kytaristu Slashe? Ten se mihnul ve filmech Bruno, Muži bez zábran nebo seriálu Historky z podsvětí. To Lenny Kravitz si zahrál cameo v pár filmech (Zoolander, Precious nebo Komorník). I gangsta raper Snoop Dogg má s filmařinou hodně zkušeností. Sice to jsou u nás především neznámé počiny, ale Training Day nebo Scary Movie 5 určitě někdo viděl. Zpěvák kapely LINKIN PARK Chester Bennington se mihnul v epizodní roli v prvním i druhém dílu filmu Zastav a nepřežiješ a drsnou smrt měl v Saw 3D.

Dave Grohl (FOO FIGHTERS, NIRVANA) se v roce 1993 mihnul v seriálu Akta X a později i v pár dalších. V hudební komedii Králové ro(c)ku si zahrál dokonce samotného Satana. Zálibu v hororech má Rob Zombie. Je scénáristou a režisérem snímků, kde si i zahrál: Dům tisíce mrtvol, Vyvrženci pekla nebo Halloween.

I Marilyn Manson se rozhodl zvěčnit svůj obličej na filmovém pásu. Nejdříve se mihl v Lynchově Lost Highway, ale za zmínku stojí např. Bowling For Columbine, Party Monster, Srdce je zrádná děvka, seriál Californication nebo Fízlové, hajzlové. Už nějakou dobu se mluví o přípravách filmu The Phantasmagoria: Visions of Lewis Carroll, kde má Manson roli herce, režiséra, producenta i skladatele hudby.

Mexický zpěvák a kytarista Tito Larriva je frontmanem kapely TITO &TARANTULA, která se podílela na soundtracku k Rodriguezově filmu Desperado. V něm si Larriva zahrál, stejně jako v Od soumraku do úsvitu (kde se objevila i celá kapela), Tenkrát v Mexiku nebo Machete. Mihnul se i v několika dalších filmech, jako třeba Million Dolar Baby.

Španěl Enrique Iglesias si zahrál v Rodrigezově filmech Desperado a Tenkrát v Mexiku. To Justin Timberlake se proslavil díky boybandu ´NSYNC a později sólové dráze. Na plátně jsme jej mohli vidět např. ve snímcích V řetězech (po boku Samuel L. Jacksona), Sociální síť nebo Vyměřený čas. A Lemmy z MOTÖRHEAD si zahrál ve filmu Rockeři.

Někteří muzikanti se před kamerou objevili jen sporadicky. Takový Elton John si zahrál v několika seriálech (The Muppet Show, Will a Grace či Ally McBealová) a filmu Tommy. I Johnny Cash byl seriálový štěkař: Columbo, Sever a jih, Dr. Quinnová nebo Odpadlík. Trent Reznor z NINE INCH NAILS se zase mihnul jako člen kapely ve Světle mého dne, kde hrál v hlavní roli Michael J. Fox.

Jonathan Davis z KORN v roli překupníka lístků na koncert v Královně prokletých o upírech, kde byl i spolutvůrcem hudby. Nebo v hororech Sin-Jin Smyth (titulní postava) a JOB (masový vrah). Zpěvák TYPE O NEGATIVE Peter Steel  hrál v jedné epizodě seriálu z HBO Oz z nápravného zařízení a ve filmu Bad Acid o halucinogenních drogách.

Spousta zpěváků chce vytěžit ze své popularity maximum, proto s nimi byly natočeny filmy. Ale ve výsledku to byl většinou propadák. Jako třeba 8. Míle v hlavní roli s raperem Eminemem. Jiný raper, VanillaIce, za titulní postavu filmu Chladný jako led získal Zlatou malinu, ocenění za nejhorší herecký výkon roku. Ale v dobách své největší slávy to byly i nějaké štěky jako třeba v The Helix… Loaded (parodii na Matrix).

(Visited 87 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Hudební nadšenec, který má na starost seriály nejen o filmové hudbě. V současnosti vedle své hudební odbornosti pracuje na rozšiřování znalostí pivních. Protože i pivo může mít tolik odstínů a chutí jako sama hudba. Kdo by mu takové starosti nezáviděl.


KOMENTÁŘE