logo

MUZIKANTI PŘED KAMEROU # 4

Dnes si málokdo dokáže představit film, ve kterém by nebyla žádná hudba. Neoddělitelně k sobě patří. I v době němých filmů seděl u plátna někdo, kdo film doprovázel na klavír. Hudba a film k sobě mají opravdu blízko. Co by to byl za film bez hlavního hrdiny? A co kapela bez frontmana? Není proto divu, že si často hudebníci chtěli zahrát ve filmu a naopak. Nás nový seriál Vám přestaví řadu úspěšných zpěváků a hudebníků, kteří se v průběhu filmové historie postavili před kamery.

Rocková babička Tina Turner debutovala na plátně ve Formanově Taking Off. Ovšem všichni si ji pamatují hlavně z filmu Šílený Max a Dóm hromu, kde skvěle hraje “dominantní tetu“. Objevila se i ve snímku Poslední akční hrdina nebo seriálu  Ally McBealová.

Zpěvačka Cher také toužila stát se herečkou. To se jí nakonec splnilo a zahrála si ve filmech Čarodějky z Eastwicku, Maska nebo Pod vlivem úplňku, za nějž dostala Oscara i Zlatý glóbus. Islandská zpěvačka Björk už má taky několik roliček, z nichž nejznámější je ta hlavní z filmu Larse von Triera Tanec v temnotách, za niž získala ocenění na filmovém festivalu v Cannes jako nejlepší herečka.

Courtney Love, manželka Kurta Cobaina, debutovala menší rolí ve filmu Sid a Nancy (i když si dělala zálusk na roli hlavní). Po té ji obsadil Miloš Forman do snímků Lid versus Larry Flynt (nominace na Zlatý glóbus) a Muž na měsíci. Krom toho např. ztvárnila manželku spisovatele Williama S. Burroughse v Beat (Krvavé tajemství).

Rhytm´n´blues zpěvačka Aaliyah hrála ve filmech Královna prokletých a Romeo musí zemřít. Dokonce měla nabídku na druhé a třetí pokračování Matrixu. Bohužel k tomu už nedošlo, protože ve věku pouhých 22 let tragicky zemřela při letecké havárii. Francouzka Vanessa Paradis se na hudebním poli poprvé prosadila ve svých čtrnácti letech, ale hned o dva roky později si zahrála ve filmu Sňatek bez domova (1989). Ve filmu Elisa si zahrála po boku Gérarda Depardieu.

Whitney Houston před kamerou debutovala v roce 1992 rolí zpěvačky ve filmu Osobní strážce po boku Kevina Costnera. Následovaly romantické snímky Až si vydechnu a Kazatelova žena, ve kterém se zamilovala do anděla v podání Denzela Washingtona.

Popová zpěvačka Mariah Carey se po nějakých malých roličkách (Ženich na útěku) objevila v hlavní roli filmu Stát se hvězdou. Po jeho finančním neúspěchu (a stejně tak soundtracku) se zhroutila a byla hospitalizována na psychiatrii. Během následujících let se mihla i v dalších filmech. Popová královna Madonna taky koketovala s filmem, ale výsledky nebyly zrovna oslnivé a získala celkem pět Zlatých malin. Za zmínku snad stojí Tělo jako důkaz, Čtyři pokoje nebo muzikálová Evita. Zlatou malinu získala i Britney Spears za film Crossroads.

(Visited 63 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Hudební nadšenec, který má na starost seriály nejen o filmové hudbě. V současnosti vedle své hudební odbornosti pracuje na rozšiřování znalostí pivních. Protože i pivo může mít tolik odstínů a chutí jako sama hudba. Kdo by mu takové starosti nezáviděl.


KOMENTÁŘE