logo

FILMOVÉ STŘEPINY #5

Páté filmové střepiny jsou na světě a tentokráte převážně o komiksu a cestování časem. Nová filmová Vrána má nejspíše svého hrdinu. Filmový Deadpool zahájil produkci. Jak to bude s novým Dreddem? Zase Mark Millar a samozřejmě Marvel. Nakonec si dáme třešničku v podobě jednoho významného výročí. Fantastika se dneska promítá do obrovské řady filmů či seriálů, což mě přivádí na myšlenku, že konzumní publikum potřebuje čím dál tím častěji zdrhnout z kruté reality. Tím líp pro nás, fanoušky fiktivních žánrů, kteří se tak můžeme častěji tetelit v kinosálech kin či před televizními obrazovkami.

Tak se reboot filmové komiksovky Vrána přecejen konečně dočkal. Poté, co studio ztratilo všechny ohlášené režiséry a případné herecké hvězdy, které by hlavní roli Erica Dravena mohly ztvárnit (patříli mezi ně například Luke Evans, který si střihnul roli Barda ve filmovém Hobitovi, Tom Hiddleston známý především jako záporák Loki z Marvelovských filmů nebo James McAvoy který exceloval jako mladičký profesor X z nových X-Menů), se konečně začíná blýskat na lepší časy. Jestli je někdo, jehož jméno se s Vránou skloňuje, tak možná budete překvapeni, ale je to Jack Huston známý z veleúspěšného seriálu z produkce HBO – Impérium: Mafie v Atlantic City (Boardwalk Empire), kde hraje roli válečného veterána, kriminálníka Richarda Harrowa. Jak to s natáčením dopadne, si ještě musíme počkat, nicméně já si jej tady představit dokážu.

Sarkastický žoldák Deadpool, který do marvelovského světa jakoby spadl úplně odněkud jinud, se konečně začíná pomalu natáčet. Hlavní roli ztvární Ryan Reynolds, který po neúspěšném debutu na poli superhrdinů v adaptaci DC komiksu Green Lantern tak dostává druhou šanci. Sic si svou roli již lehce polechtal v X-men Origins: Wolverine, nicméně zde by již mělo jít o plnohodnotnou superhrdinskou podívanou a věřme, že jeho trapný zeleňák s lucerničkou a prstenem tentokráte bude překonán zajímavějším námětem. Ostatně pokud Deadpoola neznáte, doporučuju si o něm něco načíst, protože, ač Marvel beru s rezervou, Deadpool je boží, cynický a hláškuje v každé bublině vic než Hellboy a to už je co říct. Do kin by film měl vletět v únoru příštího roku, tak mu držme palce.

A jedno filmové zklamání. Úspěšný filmový remake, akční nářez Dredd se pravděpodobně nedočká druhého dílů. Komiksový drsňák byl poprvé ztvárněn Silvesterem Stallonem v roce 1995 a dočkal se rozporuplných ohlasů, zejména fanoušky komiksu. Druhý pokus dopadl o moc lépe a Dredd v podání Karla Urbana jakoby nasál atmosféru drsné budoucnosti a i přes změť neoriginálních nápadů, kopírování zaběhlých standardů a všudypřítomnou cákající krev, publikum druhý film přijalo s ovacemi. Všichni netrpělivě čekali, jak to dopadne s pokračováním, nad kterým se neustále spekulovalo. Scénarista Alex Garland v nedávném rozhovoru nejspíše uťal všechny naděje a slovy: “Celá věc okolo filmu Dredd je vlastně překvapující. Je to složitý soubor emocí. Nicméně v momentální době nemá studio záměr v sequelu pokračovat. Nikdy však neříkej nikdy.”  zhatil všechna očekávání. Kolikrát jsme již toto slyšeli.

iZombie rozneslo špatná očekávání

Komiksová zombie-kriminálka iZombie se dočkala premiéry pilotního dílu a skeptickým troubům zavřela hubu. První čísla této teen komiksovky dopadly víc než dobře a to i přesto, že celý nápad je naprosto šílený. Ostatně dělá to CW, takže se to dalo čekat.

Trailer Wayward Pines je venku

Upoutávka na nový neo-noirový televizní počin Wayward Pines z produkce M. Night Shyamalana nám ukazuje, o co v seriálu půjde. Tajný agent, divné město s vlastními pravidly, to vše schované v lese. Nepřípomíná vám to něco?

Mark Millar napsal další komiksový nářez, který opět vtrhne do kin. Studio Universal souhlasilo s natočením jeho nového komiksového počinu Chrononauts, který se tentokráte vrhne na cestování časem. Dva kamarádi – Dr. Corbin Quinn a Danny Railly, chytří parťáci cestující časem, jejichž jazyk provázaný klasickým “buddy” humorem přináší hromadu humorných situací a scén, které jsou pro Millara typické. Recenzi prvního čísla si v angličtině můžete přečíst na webu IGN.com. Podle očekávání to dopadlo dobře a je tedy více než pravděpodobné, že se adaptace může těšit na kvalitní zpracování a postaví se vedle takových Millarových komiksových pecek, jako Wanted, Kick-Ass, Kick-Ass 2 a v neposlední řadě také Kingsman: The Secret service. Jsem vážně zvědavý, jak to vše dopadne a pokud se i potřetí podaří přesvědčit Matthewa Vaughna, můžeme čekat opravdový filmový zákusek.

Je to jen otázka pár chvil a Avengers 2: Age of Ultron vletí do kin. Předtím než k tomu dojde většina známé party superhrdinů začne natáčet třetí pokračování Kapitána Americy s podtitulem Civil War (civilní válka).  V poslední době jste o filmu mohli slyšet hromadu informací, nicméně ta zásadní se týká hlavní zápletky. Pokud se chcete nechat překvapit, okamžitě přestaňte tento odstavec číst! Pokud jste ovšem zvědaví jako každý fanoušek Marvelu, máme pro vás krátké info: Hlavní plot by se měl držet komiksové předlohy, tudíž dle události v Age of Ultron vláda nařídí, aby každý superhrdina odhalil svou totožnost. Milionářský playboy Tony Stark, kterého každý američan zná jako Iron Mana, sympatizuje s vládními požadavky a naopak idol válečných hrdinů Kapitán America je silně proti. Svět hrdinů se tak rozdělí na dvě části a dojde na silný střet, který vyvrcholí v občanskou válku. Ve filmu se má objevit celá řada superhrdinů z Marvelovského filmového universa včetně X-Menů nebo třeba Spidermana. Režii budou mít na starost bratři Russové a film by měl vlétnout do kin v květnu 2016.

Kultovní vzpomínka týdne

Je to již 30 let, kdy Marty McFly usedl za volant DeLoreanu a ve třech filmech se podíval do 50. let minulého století, na Divoký západ a hlavně do letošního roku 2015 a proto je čas vzdát kultovní trilogii Roberta Zemeckise poctu. Na kickstarteru ještě zhruba dva týdny poběží sbírka na dokumentární film o trilogii Návrat do budoucnosti trefně nazvaný Back in Time, kde bychom se mohli těšit z porovnání představených technologií s realitou a hlavně na rozhovory zúčastněných tvůrců a herců. My už víme, že peníze na film se vybraly, v současné době více než dvojnásobně a tak od zhruba poloviny dubna se spustí finální produkce a dotáčení klíčových rozhovorů, tak aby dokument mohl být na podzim vypuštěn. Na stránce backintimefilm.com si můžete o celém projektu přečíst a tvůrci nás minulý týden obdařili skvostnou upoutávkou. Kdo z vás letos Návrat do budoucnosti neuvidí, jako by nebyl. Já mám již splněno.

(Visited 119 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Admin a zástupce. Administrátor, redaktor, občasný pisálek povídek, osina v zadku všech idiotů, ale jinak kamarád všech, s kterými si má co říct. Filmový nadšenec, hráč her všeho druhu, čtenář knih s fantazií a poslední dobou komiksový dobyvatel.V současné době píše svůj první román.


KOMENTÁŘE