logo

MUZIKANTI PŘED KAMEROU # 2

Dnes si málokdo dokáže představit film, ve kterém by nebyla žádná hudba. Neoddělitelně k sobě patří. I v době němých filmů seděl u plátna někdo, kdo film doprovázel na klavír. Hudba a film k sobě mají opravdu blízko. Co by to byl za film bez hlavního hrdiny? A co kapela bez frontmana? Není proto divu, že si často hudebníci chtěli zahrát ve filmu a naopak. Nás nový seriál Vám přestaví řadu úspěšných zpěváků a hudebníků, kteří se v průběhu filmové historie postavili před kamery.

Dalším zpěvákem, který si zahrál v pár filmech, je Alice Cooper. Ostatně, jeho démonický vzhled v civilu jej přímo předurčuje pro nějakou roličku v hororu. Poprvé jsem jej zaregistroval jako bezdomovce v Carpenterově Vládci temnot, později jako otčíma Freddieho Kruegera ve filmu Freddyho smrt: Poslední noční můra. Mezi další snímky patří Vysaj si, Pes zabiják nebo posledně Temné stíny od Tima Burtona.

I takový Steven Tyler z AEROSMITH, jehož dcera Liv je dnes uznávanou herečkou, má taky nějaké zkušenosti s natáčením. Zahrál si v Buď v klidu, Zemeckisově Polárním expresu nebo sám sebe v seriálu Dva a půl chlapa.

Zpěvák a multiinstrumentalista Bob Dylan je na tom podobně. V roce 1973 si zahrál ve filmu Pat Garrett a Billy the Kid, ke kterému složil hudbu a svou nejznámější píseň “Knockin´ On Heaven´s Door“. Z dalších je to hlavní role v Hearts Of Fire, Hra s ohněm nebo Inkognito.

Ozzy Osbourne je všem znám z obrazovky především z reality show Osbournovi, kdy si televizní štáb MTV pustil přímo do domu, aby natáčel jeho rodinu při běžném životě rockové star. Celkem bylo natočeno 51 dílů. Mihnul se i ve filmech jako Moulin Rouge, Soukromé neřesti nebo Šílená Amerika. V jednom díle Městečka South Park zemře Kenny tak, že mu Ozzy ukousne hlavu.

Král popu Michael Jackson je z plátna známý hlavně kvůli hudebním snímkům Moonwalker nebo Ghost, ale nechal se přemluvit i k namluvení jedné postavičky v Simpsonech a mihnul se ve známé komedii Muži v černém 2. Kanadský zpěvák Brian Adams má taky několik roliček, i když ne moc výrazných. Třeba v ruském filmu Dům bláznů nebo Růžový cadillac (s Clintem Eastwoodem v hlavní roli).

Gangsta raper Ice-T, vlastním jménem Tracy Lauren Marrow, je v hudebním světě znám především díky spojení s kapelou BODY COUNT, která kombinuje metal a hardcore s rapem. Před kamerou se objevil v hlavních či vedlejších rolích ve filmech Hra o přežití, Johnny Mnemonic, Pancéřová holka nebo seriálu Zákon a pořádek.

Henry Rollins je zpěvák, který prošel hardcore kapelama BLACK FLAG a ROLLINS BAND. Zároveň se několikrát objevil i ve filmu. Díky svému vzhledu hraje různé drsňáky, i když jen epizodně a s notnou dávkou komické sebeironie. V jeho filmografii jsou snímky Johny Mnemonic, horory Pach krve 2: Cesta nikam a Krvavá hostina, Ďáblova hrobka, Lost Highway, Nelítostný souboj nebo Senzační únos.

Flea, vlastním jménem Michael Balzary, baskyrarista funk rockových RED HOT CHILI PEPPERS si zahrál epizodní roličky často směšných chlápků, např.  Návrat do budoucnosti 2 a 3, Big Lebowski, remake Psycho, Strach a hnus v Las Vegas atd.

Ve filmu Senzační únos s ním potrhlou dvojici hraje i kolega z kapely, zpěvák Anthony Kiedis. Ten si taky zahrál pár roliček. Aby ne, když se přestěhoval za svým otcem do Hollywoodu a stal se hercem (občas pod pseudonymem Cole Dammett). Začínal klasicky v seriálech nebo sitcomech, ale dostal se i do celovečeráku. Ve filmu P.Ě.S.T. si zahrál syna Sylvestra Staloneho, v Bodu zlomu zase dostal nakládačku od samotného Patricka Swayzeho.

(Visited 290 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Hudební nadšenec, který má na starost seriály nejen o filmové hudbě. V současnosti vedle své hudební odbornosti pracuje na rozšiřování znalostí pivních. Protože i pivo může mít tolik odstínů a chutí jako sama hudba. Kdo by mu takové starosti nezáviděl.


KOMENTÁŘE