logo

WOLFGANG NA CESTÁCH: LEGOLAND DEUTSCHLAND

Vlčí bouda adoptovala nového kolegu. Jmenuje se Wolfgang de Wulf, a je to překvapivě – vlk. Narodil se v ostravské ZOO, a díky své inteligenci a flexibilitě se okamžitě stal právoplatným členem redakční smečky. Poprvé jsme Wolfgangovy schopnosti otestovali na společné cestě do Günzburgu, kde se 6. června konal Star Wars Day. Cesta plná útrap a špatného spánku v nepohodlných sedačkách ale přinesla kýžené ovoce. Wolfieho zážitky najdete v následující reportáži.

Cesta do Legolandu v Německu trvala snad celou věčnost. Někdy kolem 18h jsme vyrazili i s bandou ortodoxních geeků z Ostravy. Zavřený v náramenní tašce z Hobita jsem se cítil nejen stísněně, ale také velice nevhodně. Jako nějaký zrádce, ale nebylo zbytí, neboť ve vlaku nemohou vlci cestovat bez odpovídající přepravky. Mačkal jsem se někde mezi Mattonkou a rohlíkem se šunkou, a zoufale si přál, ať už je mé potupě a utrpení konec.Do Prahy jsme dojeli někdy po desáté hodině večerní, a až do dlouhých dvou do rána posedávali v lokální hospodě s přívětivým názvem Potrefená husa. Viděl jsem málo logiky v tom, jak se všichni čtyři nažereme z jedné husy, ale tím, že ji přede mnou už někdo trefil, mi ušetřil alespoň spoustu práce s lovem. Jak hořké bylo ale mé zklamání, když jsem žádnou husu neviděl! Ani zobáček, ani pírko! Praha prokletá, řekl jsem si, a vrátil se k prokousávání potravinové fólie z obloženého rohlíku, zvažujíce žalobu za klamavou reklamu.

Odjezd z hotelového parkoviště v Dejvicích byl naplánován na 3:20, ale díky chybě v Matrixu, nebo v prostorové představivosti místních, trvalo ještě o hodinu déle, než jsme skutečně vyjeli. Byla krásná, teplá noc, a já konečně začínal vnímat vzrušení z nadcházející události.

O půl desáté ráno jsem konečně ucítil na srsti paprsky slunečního světla. Jsme tady, zavyl jsem radostí, ale v zápětí na to zalapal po dechu. Už teď mohlo být venku dobrých 18°C! To nám to pěkně začíná. Pařák jak cyp, jak se říká u nás doma. Všude kolem zastavovaly autobusy plné návštěvníků, a během pár minut se k hlavní bráně nahrnuly doslova stovky lidí. Rychlostí závodního šneka jsme se proto sunuli s davem přímo do areálu.

Přívítat nás k bráně nepřišel nikdo menší, než Asajj Ventress, hrabě Dooku a všemocný a (ne)milovaný Revan, následovaný miniaturní verzí generála Grievouse. Byl jsem v sedmém nebi. Kvůli nekončícím davům jsme se ale rozhodli pro jedno rychlé kafe a čerstvou snídani (pro ekonomicky smýšlející duše, něco sladkého + káva vyšly asi na €4,50). Když prvotní nápor opadl, vydali jsme se prozkoumávat okolí.

Legoland Deutschland má výměru 43,5 hektarů. Najdete zde přes 40 atrakcí a desítku samostatných prohlídek, či kino. Celý Legoland je tvořen z více než 50 miliónů kostiček Lega různých velikostí a barev. Nutno podotknout, že většina atrakcí je opravdu tvořená spíše pro děti. Výška horských drah, nebo pohyb klasické pouťové „lodi“, je uzpůsobený pro klidnější jízdu. Spíše pro zábavu, než pro skutečné vzrušení.

Jednou z bezpochyby nejlepších atrakcí je Jungle X-pedition, která nejen, že připomíná nějakou notoricky známou výpravu z Indiana Jonese, ale díky všudypřítomné vodě zajišťuje i příjemné osvěžení. Vlastně v celém Legolandu se na vodu hodně sází; ať už mluvíme o vodních dělech, pirátských plovoucích atrakcích, nebo svlažovacích koutcích, nebezpečně připomínajících to prasklé potrubí, kterému u nás v Ostravě říkáme honosně „fontána na náměstí“. Bohužel nevýhodou relativně nízkého počtu atrakcí je pak čekací fronta. Průměrná doba čekání na Jungle X-pedition vám sebere 45-60 min. vašeho života, kvůli pěti minutám zábavy. Ale co by to bylo za zábavní park bez nich, že?

Svůj čas strávený ve frontě si můžete zpříjemnit pozorováním blízkého okolí. Všude po celém parku najdete sochy z Lega. Tygry, ještěrky, žáby, dinosaury, slony, opice. Stačí se jen pozorně dívat. Standartně je park rozdělen do několika tématických sekcí. Miniland ukazuje známé i neznámé památky Německa, Nizozemí a Itálie. Lego City přináší pohyblivé stavby letiště, zavede vás do Lego továrny, odkud si odnesete památeční kostičku. Následuje Malá Asie, s tématickou atrakcí podle série Lego Ninjago, a chybět nesmí ani známé Království rytířů, Království faraónů nebo Země pirátů.

Toliko k obecnému popisu. O co ale šlo nám v první řadě, byl Star Wars Day. Musím neochotně uznat, že česká divize 501. legie se svými čtyřiceti členy je pouhým malým bratříčkem German Garrison 501st Legion, jenž má aktivních členů přes 300. A že se jich v Legolandu sešlo (fotogalerie na konci článku). Jediná jejich nevýhoda je, že nejsou moc schopní komunikovat v anglickém jazyce. Člověk se kolikrát musel domlouvat rukama-nohama, aby dal najevo, že chce fotografii.

Kromě ústavičného pochodování tam a sem, si  German Garrison 501st Legion žádný skutečný program nepřivezla. To co ale přivezla, a stálo za to, byla osobní výstava Star Wars modelů mimo těch, které jsou v Legolandu stabilně. Snad 3 metry dlouhý, polohořící republikový křižník z Lega, vesnice z planety Kashyyyk, přistání Luka Skywalkera na planetě Dagobah, nebo filmová scénka z Endoru, našli své místo v přistaveném stanu.

A aby toho nebylo málo, jako hřeb dne se mezi návštěvníky pohyboval sám Jay Laga’aia, neboli kapitán Typho, člen osobní stráže senátorky Amidaly, kterého jsme mohli vidět v epizodách II. a III., a který je sám zároveň členem 501st Legion – Terror Australis Garrison.

Celých dlouhých devět hodin jsme strávili na neskutečné výhni, ale stálo to za to. Avšak popis nikdy přesně neukáže to, jaké to bylo ve skutečnosti. Proto místo zbytku slov necháme za náš výlet promluvit následující fotogalerii, při níž se můžete kochat a třeba si naplánovat výlet na další Star Wars Day v Legoland Deutschland.

(Visited 286 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Scénárista bez místa, trekkie, kreslíř, spisovatel, fanda Star Wars a hráč SW: The Old Republic.


KOMENTÁŘE