logo

NÁSERNEJ ANIHILÁTOR V AKCI

Tak a je to tady! Velká věc! Jubilejní 10. díl oceněné série Kladivo na čaroděje. A jak už to tak u kulatin bývá, čekají nás velké věci. Jasnou předzvěstí toho je i návrat Taťky Šmouly série – Jiřího Pavlovského. Pokud už jste od něj něco četli (minimálně tři díly série určitě), tak je vám nejspíš naprosto jasné, co vás čeká: brutální akce plná černého humoru a osudových momentů, která se řítí kupředu rychlostí Quicksilvera. A rozhodně se nepletete. Brutální akce, check. Kupodivu ne Vincenc, ale Felix nám názorně předvede svůj názor na českou politickou a popkulturní scénu. Humor, check. V knize jsou momenty, u kterých by si i Joker potřeboval naříznout své koutky ještě víc. Osudové momenty? Double check. Je vidno, že se (snad) první série blíží ke konci. Po vzoru svých televizních bratří i Kladivo ukončí pár rozjetých linií, uzavře pár otázek, ale stejně tak vytáhne do děje pár polozapomenutých postav a otevře pár dalších zajímavých dějových linií.

A co že se tentokrát přihodí Felixovi a jeho partě? Celkem nic, jen na Felixe si došlápne pár nabouchaných magických bytostí s nemagickými zbraněmi a tajemnou červenou krabicí. Nu a aby toho nebylo málo, různě po městě začnou z ničeho nic umírat za záhadných okolností lidé, kteří toho nemají zrovna moc společného. A tak se Felix rozhodne, že se, jen tak v županu, půjde mrknout, kdože to za tím vším bordelem stojí. A při té příležitosti rozmlátit pár obličejů, zalaškovat si s inkvizicí a možná i vyrazit na výlet do cizích krajů. Poznat nepoznané, vidět neviděné, a možná i něco zabít. Přece jenom, co by to bylo za výlet bez nějakého toho menšího masakru před snídaní. Jenomže zásadní otázkou zůstává – co mají tyto dva případy společného, a proč je zrovna Felix středobodem celé té hromady sraček? Ok, já vím, že to jsou prakticky dvě otázky, ale v jednom souvětí.

Jiří Pavlovský chvílemi vypadá, jakoby se utrhl ze řetězu, ale navzdory tomu zvládá skvěle kočírovat všechny dějové linie a po vzoru Josse Whedona překvapovat nečekanými zvraty. A ani s tou rychlostí jsem nepřeháněl. Sto šedesát jedna stránek slupnete tak rychle, že ani nestihne vyčichnout vůně inkoustu.

Paperbackové vydání je opět skvěle provedeno, takže už na něm snad nejde nic nového pochválit. Je vidět, že vydavatelé si drží zavedený standard, ale navzdory veškeré snaze se v textu vyskytne pár chyb. Což je asi tak jediná věc, kterou můžu knize vytknout ☺

Nakladatelství Epocha, stejně jako všichni tvůrci, si opět jednou zaslouží velkou poklonu za to, že díky nim spatřil tento projekt světlo světa. A nakonec zbývá už jen jedna otázka: Kdy už konečně něco přihodí i Štěpán Kopřiva?

P.S.: Felix Jonáš will return pod taktovkou Jana Hlávky v epizodě Bůh strachu.

(Visited 150 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Vesmírný povaleč, těhotný smradlavý lenochod, ostuda lidstva, odporný a páchnoucí, slizký a hnusný zelený lidský výkal. Nejradši by se celý život ládoval dobrůtkami všeho druhu, barev a chutí, četl komiksy a koukal na filmy. Ale stejně ho máme rádi. Boudí komiksový specialista.


KOMENTÁŘE