logo

RYTÍŘ V POBLITÉ ZBROJI

Osmé Kladivo na čarodějě s podtitulem Pekelná šleha se sice trochu zdrželo, ale už teď vám můžu s klidem říct, že se čekání vyplatilo. Tým Felixe Jonáše už čelil různým věcem, Nemrtvým, Prastarému, technodémonovi (což zahrnuje i oživlou mikrovlnku), nebo třeba i prastarému katovi. Všechno to přežili a občas dostali i zaplaceno. I když většinou bídně. Proto ve chvíli, kdy do kanceláře nakráčí klient, jenž neváhá vysázet na dřevo dvacet tisíc, naši „hrdinové“ nezaváhají a pustí se do případu dámy v nesnázích. Do případu, ve kterém narazí nejen na Sedmičku, podivné ještěří lidi, jednoho z nejbohatších mužů v ČR a šílené vědce.  A občas narazí i do protijedoucího auta. Většinou, když řídí Vincenc. Tým dokonce získá i dočasnou posilu, když se k nim připojí Vincencova aktuální sexuální partnerka, která rozhodně nenechá nikoho chladným.

Pekelná šleha je prvním příspěvkem do série od tuzemského autra Martina „Dariona“ Antonína. Pražský rodák (14.11.1978), člen Společenstva J. R. R. Tolkiena a aktivní šermíř (ať už jde o šerm historický (železem), nebo o LARPy (dřevo)). Své zkušenosti z LARPů zúročil už ve své první knize, humoristické fantasy Křivé ostří o neschopném trpaslíkovi, který je ale zároveň princem. A aby dostál své pozici, dostane sekeru, jenž si sám vykoval a vyráží na dobrodružnou výpravu za záchranou princezny. I jeho další kniha Zelená se drží v rovinách humoristické fantasy, jen namísto trpaslíků zavítáme mezi orky a dočkáme se poněkud netradiční verze příběu o RoboCopovi. V roce 2010 napsal první část série Hovězí v žaludku – Pekelný nářez a o rok později pokračoval Andělskými rakvičkami a letos by mu měl vyjít třetí díl Česká sekaná (nakl.: Straky na Vrbě). Jak vidno, jde o dokonalého kandidáta pro Kladivo na čaroděje. A aby prokázal svou pověst, stvořil jeden z vrcholových dílů série – kterých je ve skutečnosti tolik, že už jde spíš o rovinu 🙂

Nejenom, že dokázal skvěle vychytat charaktery, což prokazuje nejen Vincencovými neustálými střety s policií, Klaudiinou starostlivostí, Walterovým „hrdinstvím“ a „sebeobětavostí“, či Felixovým odhodláním (dokonce mi přijde, že jde o prvního autora, který se snaží popsat tým Felixe Jonáše tak, jak to slibuje každý úvod – bez soucitu, bez morálky, bez pudu sebezáchovy, proti všem. No dobře, Jonáš přecijenom je trochu větší citlivka než Vincenc a Walter), ale hlavně vytvořil napínavý a vtipný příběh, kterému nechybí i nějaké ty nečekané zvraty a výkruty. A také  pracuje i s tím, co mu nechali předešlí autoři.

Pekelná šleha má v sobě všechno, drogy, akci a lásku. I když trochu zvrácenou a stalkerskou. Takže jako vždycky, berte, dokud je k dostání. Rozhodně neprohloupíte. A věřte mi, že se potom na poštovní dodávky budete dívat úplně jinak. Hlavně s děsem v očích…

P.S.: V červnu nám své Žrádlo pro psy dodá Darek Šmíd a v říjnu se k sérii vrátí její taťka Jirka Pavlovský a dotáhne s sebou Kladivo na démony. Rozhodně se máme na co těšit.

(Visited 218 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Vesmírný povaleč, těhotný smradlavý lenochod, ostuda lidstva, odporný a páchnoucí, slizký a hnusný zelený lidský výkal. Nejradši by se celý život ládoval dobrůtkami všeho druhu, barev a chutí, četl komiksy a koukal na filmy. Ale stejně ho máme rádi. Boudí komiksový specialista.


KOMENTÁŘE