logo

EDEN HELEN DOUGLASOVÉ

Eden Anfieldová je dívka žijící v Anglii. Chodí na střední školu, má svých pár přátel a nijak extra velké plány do budoucna. Ona sama si o sobě myslí, že je obyčejná a introvertní. O opaku ji však přesvědčí nový spolužák Ryan Westland. Tajemný a záhadný mladík, který se s hrdinkou sblíží víc než oba čekali. Stali se z nich přátelé, kteří si rozumí, chápají se a dokáží si vzájemně naslouchat. To se nelíbí jejímu kamarádovi Connorovi, který svou nelibost dává najevo. A vždy, když je na blízku Ryan, tak se chová jako žárlivý pitomec. Nikdo mu to však nemůže vyčítat. Do okamžiku než přišel Ryna byl nejlepším kamarádem Eden on, navíc znali se od dětských let a on sám by chtěl mnohem víc než jen kamarádský vztah. Aby toho nebylo málo, tak Eden odhalí Ryanův pravý záměr. Pochází totiž z budoucnosti, z roku 2081, kdy svět postihla apokalypsa a není náhodou, že se tento návštěvník objevil právě zde, právě u této party kamarádů. Podaří se jim odvrátit zkázu celé planety?

Docela obyčejně působící knížka o níž si zpočátku myslíte, že vám nepřinese nic nového. Svým způsobem to tak je, ale spisovatelce se do vyprávění podařilo ukrýt určité varování předtím, jak by naše planeta mohla skončit. Ano, někdo namítne, že už tu tohle bylo, ale….Eden je prostě Eden. Nenáročné čtení zaměřené na záchranu naší planety doplněné vývojem vztahu mezi hlavní hrdinkou a návštěvníkem z budoucnosti. Líbilo se mi, jak spisovatelka nezapomněla ani na její spolužáky, kteří jsou příjemnou a osvěžující vsuvkou.

Kniha Eden je napůl dystopickou, napůl romantickou četbou. Kapitoly jsou krátké a stručné psané v er formě. Je zvláštní, kolik energie autorka vložila do Ryana. Hlavně to, jak se snažil sžít se světem v minulosti. Je škoda, že o budoucnosti se v příběhu spíše mluví a je zobrazovaná pomocí vzpomínek. Především těch Ryanových.

Ani začátek nebyl nijak natahovaný. Objevil se tu Ryan a hned bylo jasno, že s ním není něco v pořádku. Vždyť kdo by neznal Hitlera a další takové maličkosti? Pomocí těchto malých vodítek Eden brzy odhalí pravdu. S ní se seznámí i s jeho hrdinou, která je ještě zvláštnější než její spolužák. Kdo mě fascinoval, byla Ryanova sestra. Nejdřív na čtenáře působí jako pěkná ranařka, ale postupem času si ji oblíbíte.

Pokud hledáte knížku na jeden krátký večer, tak právě tahle young adult oddechovka je pro vás jako stvořená. Neurazí, ani nenadchne. Zanechá však ve vás pocit příjemného odpočinku stráveného nad relativně čtivým příběhem.

(Visited 68 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Co se jí dostane pod ruku, to přečte. Literární fanda a začínající grafoman a nerd v sukni. V současnosti pracuje v nakladatelství Epocha.


KOMENTÁŘE