logo

Sebevražedný Oddíl a Tajemná Komnata

Ano, je to tak! Někdo si zase nedal bacha a vypustil na svět baziliška. A jelikož je Harry Potter mimo dosah nezbývá nic jiného, než pustit ze řetězu sbírku těch nejnepravděpodobnějších anti… no, “hrdinů” je asi dost přehnaný výraz. DCčkovský “Tucet Špinavců” se vrací do akce a jsou ještě drsnější, bezcitnější a brutálnější než předtím.

Příběh nečekaně začíná tam, kde první kniha skončila. Někteří členové jsou domlácení, jiní vysušení, další má díru v břiše a jeden se dokonce rozhodl si zahrát na poručíka Tucka Pendletona. Důležité ale je neztrácet hlavu, o čemž by Light a Lime by mohly vyprávět. Teda, minimálně aspoň jedna z nich. Navzdory výše uvedeným nepříjemnostem je ale tým jakž takž záplatovaný, vlhký a doplněný o nově oběti… ehm, členy… a vyslán do akce. Novým cílem je Ressurection man – týpek, co nezůstane mrtvý dlouho a pokaždé se vrátí s novým trikem v rukávu. Naneštěstí narazí Operační Skupina X na komando jiné agentury a už je oheň na střeše. A na zdi. A ve vzduchu. A u hlavní zbraní. Ale všechny problémy se dají řešit násilím, díky čemuž odcházejí všichni na konci úvodní dvojsešitovky spokojeně vstříc krvavým zítřkům.

Po rozjezdovém příběhu je Deadshot a jeho parta vyslán zpacifikovat jednoho zelenáče vyhrožujícího zabitím rukojmích. Sebevraždený Oddíl vyřeší danou situaci poměrně netradičně a hladce a můžou se těšit na sladkou odměnu. Tou je výlet na tropický ostrov, kde se setkají s jedním starým známým spoluparchantem a poměrně přívětivým kmenem domorodců. A protože odmítat pohostinnost je známkou nedostatečného vychování, rozhodne se nakonec tým zdržet na večeři.

A zatímco si Sebevražedný Oddíl užívá tropického ráje, zavítáme v posledním sešitě do minulosti skutečného velitele týmu Amandy Wallerové. Dozvíme se tak nejen proč je současná Amanda ledovou verzí Nicka Furyho v sukni, jaké bylo jedno z jejích prvních rande s Regulem, ale také co ji vedlo k založení superzáporáckého týmu pro boj se superzločinem. No není to super?  

Adam Glass a Federico Dallochio opět předvádějí poctivě odvedené řemeslo, kterému ale chybí nějaké to “znaménko krásy” jenž by vytáhlo tuto knihu nad rozbouřené vody mainstreamu. Stejně jako v případě předešlého dílu jde o solidní akční jednohubku, která zabaví, možná i mírně nadchne a hlavně je pořád lepší, než filmová verze. Nic víc ale Oddíl nenabízí a může se stát, že si knihu za týden přečtete znovu, protože se vám její děj vytratí z hlavy (a nebo možná jen stačí u toho čtení nehulit).

Stejně jako výše uvedení tvůrci i BBart – a jmenovitě Martin D. Antonín, Mirka Jarotková a Ludmila Nussbergerová – odvedl typicky vynikající práci, díky které je radost české vydání nejen číst, ale i držet v ruce… mazlit se s ní, spát s… sakra, asi už je čas na mé léky.

Nu, a slovo závěrem? Sebevražedný oddíl 2: Vzestup Baziliška splňuje přesně to, co člověk očekává od akčního komiksu s bandou šílených masochistických a krvelačných parchantů v hlavní roli. Je v něm plno krvavé akce okořeněné nedůvěrou a zradou, macho týpci drsnější než smirkový papír hrubosti 40 a sexy borky s velkýma… zbraněma. To vše doručeno ve velice úhledném balíčku, který ve Vaší knihovně rozhodně ostudu neudělá.

(Visited 123 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Vesmírný povaleč, těhotný smradlavý lenochod, ostuda lidstva, odporný a páchnoucí, slizký a hnusný zelený lidský výkal. Nejradši by se celý život ládoval dobrůtkami všeho druhu, barev a chutí, četl komiksy a koukal na filmy. Ale stejně ho máme rádi. Boudí komiksový specialista.


KOMENTÁŘE