logo

SEXY AND DANGEROUS 1

Jsou dvě. Jsou sexy a jsou smrtelně nebezpečné. Ralley Vincent a Minnie May je duo nejnebezpečnějších lovkyní odměn, které v Chicagu zatápějí zločincům a občas vypomáhají policajtům. Zatímco devatenáctiletá Irene Rally Vincent, majitelka obchodu se zbraněmi s názvem Gunsmith Cats, preferuje palné zbraně a rychlá kola (vlastní Mustang Shelby GT 500, který laškovně přezdívá Cobra) její sedmnáctiletá společnice May Hopkins, známá taky jako „Minnie“ May, dává přednost před obyčejným prskáním pořádné explozi – její bunda ukrývá nepřebernou sbírků různých granátů od dýmovnic, přes flashbangy až po klasické „urve-ti-nohy-u-samé-prdele“ granáty. A aby toho nebylo málo tak nosí i různě po těle ukryté kousky plastické trhaviny. Jen tak pro jistotu. Kolem ústředního tandemu se motá i pár dalších individuí, jako je třeba Ken Takizawa sedmatřicetiletý expert na výbušniny, Mayina životní láska a zároveň její mentor, který ji naučil všemu, co zná, nebo tajemný Bean Bandit, který funguje jako řidič – odveze kohokoliv kamkoliv pokud je schopen si to zaplatit.

Gunsmith Cats je seinen manga neboli manga zaměřená převážně na mužskou populaci, autora a kreslíře v jedné osbě Kenichi Sonoda (13. 12. 1962 prefektura Kumamoto, Japonsko), který položil základy pro tuto sérii už v roce 1989, kdy započal nedokončený komiks Riding Bean (ano, manga JE komiks, i když se najdou tací, co se tomu zdráhají uvěřit). Už podle názvu lze odhadnout, že hlavní postavou byl řidič Bean Bandit a jeho společnice, střelkyně Rally Vincent. Ačkoliv manga nebyla dokončená, existuje OVA (original video animation) Riding Bean a samotný komiks byl obsažen i v poslední části revidované edice Gunsmit Cats. Crew slibuje kompletní a doplněné vydání, tak se snad dočkáme i tohoto bonusu. Mezi další Sonodovy díla z oblasti mangy pak patří třeba Cannon God Exaxxion, což je sedmidílná sci-fi série o válce s kolonizačními mimozemskými silami, či seqel Gunsmith Cats nazvaný Gunsmith Cats Burst. O něco bohatčí a zajímavější je jeho píspěvek do anime říčky, kde se podílel třeba na známé kyberpunkové sérii Bubblegum Crisis, již zmiňovaném OVA Riding Bean a, samozřejmě, na třídílné minisérii Gunsmith Cats. Z mangy jde také poznat, že Kenichi je velkým fanouškem zbraní, což dokazuje hromada skoro až encyklopedických informací (hlavní „hrdinkou“ jedné kapitoly je i takzvaná „Čézeta 75“ – pistole CZ75 vyráběná v Uherském Brodě).

Styl kresby už se může zdát z dnešního hlediska poněkud zastaralý, ale já mám pro tenhle osmdesátkový feeling prostě slabost. Při čtení se mi okamžitě vybavila podobná série City Hunter od Tsukasa Hojo, kde je hlavním hrdinou věčně nadržený „čistič“ Ryo se svým kodexem pro morálku a kompasem pro krásu. A stejně jako City Hunter je i Gunsmit Cats z počátku epizodní počtení, na jehož pozadí se začíná rozvíjet poněkud propletenější a složitější příběh.

Tahle série u nás vychází stejně jako Crying Freeman v omnibus verzi – čili řádný špalek za slušný peníz. První kniha obsahuje šestnáct kapitol, ve kterých prožijeme počáteční dobrodružství Rally a Minnie, budeme s nimi čelit kupříkladu sourozenecké dvojici Bonnie a Clyde a samozřejmě dojde i na první (a rozhodně ne poslední) setkání s Bean Banditem. Nebo teda vlastně Banditou. Jak už je z předcházejících vět jasné, české vydání má na starosti nakladatelství Crew, konkrétně překladu se zhostila Anna Křivánková, což po jejím působení v sériích jako je Bleach, Death Note, či Gantz rozhodně není překvapením. O lettering, neboli vkládání písmenek do bublin se postaral David Horák, který získal cenu comiCZaward 2002: Oko českého comicsu za nejlepší lettering za Sandmana: Preludia a nokturna a o rok později za Domeček pro panenky. No a o speciální efekty se postarala Zuzana Málková (speciálními efekty je myšleno všechnoto bum a prásk, které ho je v tomhle dílečku požehnaně), která od třináctého čísla převzala grafickou úpravu Ultimate Spider-mana stejně jako Naruta.

Přes čtyřista padesát stránek plných akce s příměsí erotiky je to, co Crew slíbila a rozhodně je to i to, co Crew dodala. Nezbývá, než jen doufat, že se u nás tyhle Kočičky pořádně zachytí drápkem a nepustí.

(Visited 559 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Vesmírný povaleč, těhotný smradlavý lenochod, ostuda lidstva, odporný a páchnoucí, slizký a hnusný zelený lidský výkal. Nejradši by se celý život ládoval dobrůtkami všeho druhu, barev a chutí, četl komiksy a koukal na filmy. Ale stejně ho máme rádi. Boudí komiksový specialista.


KOMENTÁŘE