logo

VESMÍRNÝ USAGI ANEB SAMURAJSKÉ SCI-FI

Oblíbený Miyamoto Usagi je zpět, i když tentokráte v pořádně futuristickém kabátku. Jeden ze vzdálených potomků našeho oblíbeného ušáka v mezihvězdném prostoru bojuje s galaktickými padouchy. Pokud máte tohohle hrdinu rádi, tak věřte, že ani tento díl vás absolutně nezklame. Pokud si domyslíte kulisy daleké budoucnosti a přidáte technické vymoženosti a zbraně, tak vězte, že se na stavbě tohoto příběhu zase tolik nezměnilo. A navíc Usagi z budoucnosti je tomu „našemu“ podobný jako vejce vejci. I spousta jiných postav vám bude důvěrně známá a dostanete přesně to, na co čekáte a co máte na těchto příbězích rádi.

Stan Sakai si odskočil od klasického Usagiho někam jinam, ale pořád zůstal věrný svým tradicím a svému nezaměnitelnému stylu. Usagi stále bojuje za svého pána a pomáhá mu v tom samurajský kodex cti, který ho žene vpřed, stejně jako láska ke sličné Tomoe. V galaxii najdeme nepředstavitelné obludy, které mu ztěžují život stejně jako množství podlých záporáků, kteří jdou po krku jemu i jeho pánovi. Stále tady máme klany, které mezi sebou válčí a které by měly být sjednoceny. Tři delší a dva kratší příběhy vás přivedou na neznámé planety a do vesmírných hradů, kde stále pučí podlost, intriky a boj o moc. Miyamotův pán Kiyoshiho, dědic shirohoshského trůnu, je ještě mládě ve vývinu a potřebuje zkušeného ochránce, jenž se nebojí pro svého pána položit život. A že často půjde pěkně do tuhého snad ani nemusím zdůrazňovat. Stan Sakai opět mistrně vylíčil bojové scény a tenkráte se krom svistu katan dočkáme i pořádné palebné síly. Jako v každé správné budoucnosti nebudou chybět ani roboti a technické vymoženosti, které jen překypují autorovou fantazií. Tenhle speciální díl je křížencem klasického samurajského Usagiho, Hvězdných válek a pravěkých oblud, které se zjevují i v daleké budoucnosti. Bez mála tři sta stran pořádného akčního dobrodružství, které nasytí jak fanoušky samurajských legend, tak i milovníky military sci-fi a space opery. Vesmír je pěkně rozlehlý, a tak shirohoshské území sahá pěkně daleko, takže není jednoduché ho hlídat a držet všechny klany v pospolitosti.

Usagimu můžete jen stěží něco vytknout a není tomu jinak i u tohoto vesmírného speciálu. Stan Sakai opět předvádí pořádnou porci akční zábavy tak, jak jsme na to od něj zvyklí a jak to máme rádi. Například se nevzdal ani svých oblíbených ještěrek, jednou je však použil v notně zvětšené dinosauří podobě a podruhé zase jako robotická zvířátka, která jsou technicky dokonalá a nedostižná. Samotné příběhy působí přesně podle autorova stylu a jediné, co se změnilo, je čas a prostor. Samozřejmě jsou tomuto plánu přizpůsobeny i souboje a zbraně zúčastněných válečníků. Pořád však to jsou samurajské legendy, které ovšem prošly potřebným upgrade. I tentokráte se katana zasekla přímo do živého, i když poněkud futuristického masa!

(Visited 105 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Komiksový scénárista a publicista, spoluvydavatel komiksového fanzinu BubbleGun, recenzent komiksů, občasný pisatel povídek a hudební kritik. Velký boudí otec zakladatel a spoluautor série Sněhulení.


KOMENTÁŘE