logo

ŽENA ZA OVLADAČEM

Nejlenivější redaktorka světa se jala napsat článek. Manžel Vám říká, že ty komiksy tak moc nežere a jsou sice fajn, ale knížky jsou knížky. A za půl roku máte knihovnu plnou pečlivě srovnaných komiksů a už se ty knížky, co jsou knížky musí utlačit do pozadí, jelikož komiksové impérium se rozrůstá. Mužská záliba v zálibách. A žena k té zálibě vždy nějak přičichne, někdy se jí to zalíbí, tak se do toho taky pustí, někdy jí to vůbec nechytne. (O tom, že muž k ženské zálibě přičichávat nikdy nebude, se bavit nebudu). Takže jsem si před časem přečetla komiks, jeden (jsem lenoch, jak už zaznělo výše, a taky vařím a peru a tak).

A na řadu ale přichází nová záliba. Začalo to tak nějak plíživě:
„Mně tak chybí to hraní.“
„Tak si hrej.“
„Ale já celý den sedím na tom počítači, tak se mi tam pak už nechce ještě hrát.“
„Tak hrej na ipadu“
„Blabla nějaký důvod…“
„Tak co?“
„Všichni kluci mají ps.“
Aha…

No, je jedno, jak rozhovor pokračoval. PlayStation se koupil. A že si bude hrát jen hodinku před tím, než přijdu z práce a že budem hrát i něco spolu. Tak jo. Pojďme přičichnout k nové zálibě. Takže, co si můžeme zahrát spolu. Půjdeme si dát do držtičky. Mortal Kombat.

Nejdřív vysvětlení, co mám tak přibližně dělat s čudlíkama a páčkama a jde se na to. Vyberu si Mileenu. Metoda je jasná, páčku doleva a mačkat čudlík kopání, pár zápasů to celkem vychází a soupeře složím. Pak ale protihráč začne používat šipka šipka čtvereček šipka, tedy nějaké ty exkluzivní kopy, triky a kouzla. A moje Mileena je tak trochu úplně v koncích. Snažím se taky šipkovat a kombinovat, ale zatímco to zkouším, už mám většinou roztrhané tělíčko nebo uříznutou hlavinku. Je to prostě cvik. Pár výher ze začátečnického štěstí se nedá srovnat s 15 lety hráčské praxe.

Tak jsem to zkoušela i sama, a na nejnižší obtížnost jsem zářila. Je tam spousta krve a násilí. O tom to je, a dokud jsem neviděla zakončovací trik od toho zdvojeného chlápka, tak mi to ani tak nevadilo. A můžu říct, že z těch pár her, co jsem na PS zkoušela (fotbal, auta, nějaký skákací kačer – pojmenuj hry správně, získáš výhru), mě Mortal Kombat zaujal nejvíc. I když tam se svou postavou občas jen tak poskakuju kolem protivníka, je to prostě zábavné a akční. A když stojím u plotny a přijde manžel se slovy „pojďme si dát do držky“, ráda pozvání přijmu. A už jsem zvědavá, jakápak to záliba (a zároveň asi téma článku) to bude příště…

(Visited 54 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Tajemné něžné pohlaví, které se snaží nám nerdům představit nezasvěcený a ničím nezkreslený pohled z toho pro nás strašidelného světa tam venku.


KOMENTÁŘE