logo

HEARTHSTONE: HEROES OF WARCRAFT

World of Warcraft. Wowko. Ten, kdo tento název ještě neslyšel, pravděpodobně zrovna vylezl z kanálu. Neexistuje mnoho her, která zasáhly do nejen herního světa takovým způsobem, jako právě toto deset let staré MMO. Za tím vším samozřejmě stojí společnosti Blizzard Entertainment, která má zdánlivě jednoduchý recept na úspěch – dělat hry pro masy v co nejvyšší kvalitě, i třeba za tu cenu, že na ně budou hráči čekat několik let. Vychází jím to. Jakmile se začalo šuškat, že tento moloch plánuje nový titul, všichni se hned těšili na další velkou věc. A ony to byly kartičky! Jenže nenechte se zmást. Hearthstone je opravdu velká věc.

Hra Hearthstone si bere to nejlepší z toho, co nabízí jeho konkurence. Krásně malované karty jako v Magicu, jednoduchý a přehledný systém, který v sobě zároveň skrývá široké možnosti strategií a kombinací jako v Might & Magic: Duel of Champions a k tomu přináší svět, který důvěrně znají milióny lidí z celého světa a špičkovou prezentaci. Výsledkem je pak hra, která svou mírou chytlavosti a zábavnosti předčí prakticky cokoliv jiného.

Po zapnutí a nalogování do blizzárdího systému Battle.net váš čeká krátký tutoriál, který vás provede základními pravidly hry. Není to nic složitého. Proti sobě stojí hrdinové, kteří za manu vykládají potvory, kouzla, používají zbraně nebo své speciální schopnosti. Cílem hry je nepřekvapivě vymazat protivníka z povrchu Azerothu. Asi zde nemá cenu popisovat, jak celý systém funguje. Tutoriál vysvětli jednoduše vše potřebné a navíc velice vtipnou formou (co jiného by na vás měla házet opice, než sudy?). Kvalita těchto několika úvodních misí dává tušit, že slibovaná a připravovaná singleplayer kampaň bude stát za to.

A pak už vás hra vypustí do širého online světa. Můžete si (a doporučuji to) zabojovat nějakou přípravnou bitku, ve kterých si odemykáte další z devíti hrdinů. Postupem hraní tak máte možnost vyzkoušet si všechny rasy. Každý bojovník má své silné s slabé stránky a vaše strategie se musí přizpůsobit jeho možnostem. Hra za každého je trošku jiná. Zároveň se všechno podařilo vybalancovat tak, že od každého máte stejnou šanci dostat stejně na prdel a nemám pocit, že by ve hře měl někdo vyslovenou výhodu. To samé platí i pro jednotlivé kartičky. Ve hře jich totiž není moc (samotný herní balík má 30 karet) a ani hráč, který si v obchodě nakupil hromadu dalších balíčků nikdy nebude mít v ruce něco, díky čemu ho nepůjde porazit. Tak má správný free-to-play model vypadat. Hra vás do ničeho nenutí, a když už máte chuť si něco koupit, neznamená to, že získáte přehnanou výhodu. Na každou svini se vaří voda 🙂

Hearthstone se tak skvěle hraje, je nenáročný na pochopení a dostatečně komplexní k tomu, aby znamenal výzvu. Parádně vypadá, zní a hýbe se. Každá karta má své zvuky, efekty, každou chvilku to bouchá a jiskří. Souboje jsou tak dynamické a jen tak se neokoukají. Po herní ploše je rozeseto několik aktivních míst, které vaše dětské duše zabaví ve chvílích nekonečného čekání, kdy nějaký číňan provede svůj tah. Hearthstone je snad první podobná hra, u které jsem si po několika minutách nevypnul hudbu.

Ano, je to momentální král sběratelských karetních her. Nabízí dynamické souboje, taktizování a kombinování, které je navíc srozumitelné a přístupné. Technicky je zpracován téměř dokonale a už teď je jasné, že má před sebou úspěšnou budoucnost. A to nejen díky obrovské základně hráčů, kteří ve světě WarCraftu strávili mládí.

(Visited 176 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Šéfredaktor. Herní fanda, komiksový milovník, blázen do písmenek, hudební nadšenec, herní maniak nebo samozvaný filmový kritik. Tolik zájmů a tak málo času...


KOMENTÁŘE