logo

LEGO příběh 2

Dělník Emmet a jeho přátelé se vrací ve snímku plném muzikálových melodií, zábavných hlášek a bizarních situací. LEGO příběh 2 vtrhl do kin na začátku února a splnil všechno, co slíbil; parádní akční podívanou, kterou ať chceme nebo ne, děti nikdy zcela nepochopí. A proto kina promítají jen ve verzi s dabingem. Ach jo…

 Po útoku návštevníků z planety Duplo se pro obyvatele Bricksburgu život značně zhoršil. Všeho je ztracené, lidé se každé ráno probouzí do temného prostředí postapokalyptického Apocalypsburgu. Při smyslech místní udržuje už jen černá káva a neméně černé myšlenky, které halí jejich lesklé žluté hlavy. A pak je tady Emmet. Věčně veselý, otravně pozitivní snílek. Hrdina, kterému nikdo nevěří, ale všichni ho milují. Jenže i jemu nakonec dojde, že všechno není jen boží, když Lucy, Batmana, Unikitty, MetalBearda a Bennyho unesou neznámí narušitelé.

Emmet musí sebrat veškerou odvahu a vydat se na záchranou misi.

Jako u minulého snímku, má LEGO příběh 2 dvě roviny – tu kostičkovanou a tu lidskou. Běžné scény z prostředí LEGO světa se prolínají s reálným pozadím světa lidského. Opět zde narážíme na hlubší myšlenky typu zapomentých panáčků a neochoty společného hraní dvou věkově odlišných dětí, jejichž neshody mají za následek příchod hrůzného Armamagedonu.

Avšak dvě roviny lze nalézt i v samotném humoru.

Seděla jsem v kině plném dětí a rodičů s dětmi. Bylo to pravděpodobně to nejtišší kino, jaké jsem v poslední době zažila. Zatím, co my dospělí jsme se smáli každé popkulturní nebo hubení narážce, dětské obecenstvo zůstávalo mrazivě klidné a jejich uchechtnutí si zasloužily tak maximálně vtípky ve stylu uklouznutí banánu na slupce od banánu.

Dabing obstál, ale přesto si myslím, že zde došlo k velké chybě ze strany společností, které se rozhodly do kin vypustit striktně dabovanou verzi. A tato domněnka se mi potvrdila právě skrz to, že se děti prakticky nesmály! Myslím, že mít k dispozici alespoň jednu originální verzi s titulky promítanou klidně v devět večer, by uspokojilo nás, kdo jsme dospělí a stojíme si za tím, že originální znění je vždy o krapet lepší a LEGO není jen pro děti.

LEGO Příběh 2 je tedy opět rodinným filmem, který však víc než dítě, zabaví dospělého. I když má trochu nedokonalosti v logice a zaujmout se pokouší otřepanými klišé, jako jsou flitry a vtíravé melodie. Avšak po úspěchu písně Everything Is Awesome (Všechno je tu boží) chápu, že využili stejnou šablonu.

Přesto, pokud si chcete film plně vychutnat, zapomeňte na dospělost, na daňové přiznání, na vstávání v pět ráno, a zavzpomíneje na všechny Smrtonosné pasti, Návraty do Budoucnosti, Batmany, Šílené Maxy a kdo ví co ještě. Plnými doušky hltejte nespočet fantastických referencí a pochvalte se, že dokážete film pochopit mnohem lépe, než bandička náctiletých chlapců rozhazující popcorn po sedačkách.

Hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Až konečně uvidím film v originále, dozajista půjdu ještě o půl, nebo možná i celou hvězdičku nahoru.

Originální trailer:

LEGO Movie 2 rozhovor (anglicky):

LEGO Movie 2 Making Of

(Visited 318 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Scénárista bez místa, trekkie, kreslíř, spisovatel, fanda Star Wars a hráč SW: The Old Republic.


KOMENTÁŘE