logo

FILMOVÉ STŘEPINY #12

Dva týdny zase uběhly a je čas na nové střepiny. Podíváme se co se děje s Temnou Věží, zabrousíme jak jinak než do Star Wars a rozhodně se nebudou chybět filmové adaptace komiksu Marka Millara a Alana Moorea. Mrkneme na trailer nového postapo Z for Zachariah a nakonec jedno filmové zklamání. V televízním boxíku mám pro vás tentokráte dva nové tipy, které v letě budou rozhodně bavit. Fantastika se dneska promítá do obrovské řady filmů či seriálů, což mě přivádí na myšlenku, že konzumní publikum potřebuje čím dál tím častěji zdrhnout z kruté reality. Tím líp pro nás, fanoušky fiktivních žánrů, kteří se tak můžeme častěji tetelit v kinosálech kin či před televizními obrazovkami.

Filmová adaptace úspěšné knižní série a opus magnum spisovatele Stevena Kinga – Temná Věž se nám pomalu začíná rýsovat. Fanoušci tohoto fantasy westernu čekají na filmové zpracování snad celý život a konečně se začíná již něco dít. Příběh pistolníka Rolanda má pravděpodobně svého režiséra. V minulosti se s filmem skloňovaly taková významná jména jako J.J. Abrams či dokonce Neill Blomkamp, nicméně vypadá to, že režisérského trůnu se ujme Nikolaj Arcel, který má za sebou kladně přijaté dánské drama Královské aféry (The Royal Affairs) a také se proslavil jako scénarista ke švédské adaptaci Mužů, kteří nenávidí ženy (The Girl with Dragon Tattoo) od Stiega Larssona. Aby toho nebylo málo, Arcel se by měl ujmout scénáře a režie filmu podle jednoho z nejlepších komiksů poslední doby – Mýty (Fables), nicméně tento projekt je zatím ve hvězdách. Sony Pictures Entertainment momentálně hledá hlavního představitele do role Rolanda Deschaina a šušká se, že by to mohla být hvězda seriálu Breaking Bad – Aaron Paul. Jak to dopadne, to si budeme muset ještě počkat, ale buďme optimističtí.

Nebyly by střepiny bez Star Wars. Zatímco netrpělivě očekáváme sedmou epizodu, již víme, že mimo hlavní skywalkerovskou sérii bude Disney vyvíjet i samostatné antologické filmy, které budou dokreslovat příběh známého universa. SW: Rogue One se objeví v kinech příští rok a Bobba Fett Origin Story bude následovat pravděpodobně po ep. VIII. Příběh nájemného lovce, žoldáka, který je bezesporu jedním z hlavních oblíbenců se bude vyprávět mezi třetí a čtvrtou epizodou a novinkou je, že by se ve filmu měl objevit i Han Solo. Právě souboj žoldáka Bobby se starým známým pašerákem Hanem by měl být hlavní tahákem. Kdo Hana Sola ztvární, to se ještě neví, nicméně (a to ruku na srdce) stařičký Harrison Ford si mladíka už asi nezahraje. Společně se objevují zvěsti, že režie druhého samostatného filmu by se mohl ujmout Matthew Vaughn (Kingsman: The Secret Service, Kick-Ass) a to by mohla být pořádná mela.

Mark Millar má šílený nápad. Jeho komiksový Kick-Ass přinesl nejen našeho známeho antihrdinu v zelených elasťácích, ale taky rozhodně zajímavou postavu Hit Girl (v českém překladu bohužel jak jinak než Zabijačka). Začal společně s Matthew Vaughnem vymýšlet koncept samostného filmu, který by měl být “tak trochu jiný – šílený”. Filmový portál JoBlo nedávno vyzpovídal Millara a o tom, jak to s Hit Girl vlastně myslí. “Zamiloval jsem si myšlenku samostatných Hit Girl filmů. Myslíme, že je na to ta správná doba. Máme pro film bláznívé nápady a občas si říkám, zda nejsou až moc šílené. Přijme to filmový svět vůbec? Co kdybychom Hit Girl udělali jako Hledá se Nemo? Matthew a já, jsme to probírali v hospodě a jak víme, hospoda vydá za spousty šílených nápadů. Nicméně když jsme byli na Hit Girl dotázáni o dva roky později, přišli nám to děsivé. Takže já nevím. Co mám říct? No asi to všechno bude legrace. O Hit Girl filmu jsme přemýšleli ještě předtím, než jsme se ujali dvojky Kick-Ass, ale tehdy nám přišlo, že to ještě není ta správná doba. Nyní, když máme filmové hrdinky ve filmech jako Hanna nebo Hunger Games, možná že je ten správný čas. Já v to pevně věřím. Vypadá to že to bude opravdu zajímavé.” Mno jak víme Millar ve spojení s Vaugnem se nebojí ničeho a nemají servítky udělat z filmu pořádný nekonvenční nářez. Jsem zvědav.

Temná hmota už brzy

Nový sci-fi seriál Dark Matter odstartuje kabelovka Syfy již tento týden v sobotu. Seriál z produkce Josepha Mallozziho, který se proslavil slavnou televizní Hvězdnou bránou by konečně mohlo být to správné echt sci-fi, které nám tady teď tolik chybí. Partička hrdinů se probere se ztrátou paměti na vesmírné lodi letící neznámo kam a budou tak muset zjistit co se děje, kdo jsou a pravdu o budoucnosti i své minulosti. Těšinger.

Mr. Robot vypadá kurevsky dobře

Typický ajťák je clověk, kterého si proti sobě nechcete poštvat, jestli teda chcete mít své data v soukromí. Elliot je hacker, který přes den pracuje pro velkou IT firmu a po nocích vydírá lidi kvůli jejich tajemstvích. Dostane se však do křížku s partou hackerů, kteří mu ukážou kdo svět opravdu řídí a jak to doopravdy všechno je. Pilot sice bude až na konci června, ale kabelovka USA Network jej už vypustila na svět. Mrkněte, nebudete zklamaní.

Postapo filmů, které by stály za zmínku je jako šafránu. Minulý týden proletěl filmovým světem trailer na chystanou pecku, podle knížky Roberta C. O’Briana Z for Zachariah. Syrové postapo odehrávající se po jaderné válce míchá thriller, drama a romanci dokupy. Ann Burden si myslí, že je poslední přeživší a ejhle, najednou na ni vyskočí chlap (a potom dokonce ještě i Kpt. Kirk). Jak se žije ve světě plné radiace se dozvíme již brzy a to srpnu. Já se těším, už jen z výše zmíněných důvodů a také proto, že v roce 2009 se scénář k tomuto filmu objevil na 26. místě nerealizovatelných filmových scénářů. A to už je co říct.

Liga Vyjímečných bude mít nový film. Slavný komiks Alana Moorea o hrdinech Viktoriánského období se dočkal své první adaptace v roce 2003 a představil nám sebranku dobrodruhů a padouchů Alanem Quartermainem počínaje, přes Dr. Jekylla/Hydea či Doriana Greye a Kapitánem Nemo konče. Film se přes svůj kvalitní námět nedočkal kladného ohlasu a dopadl průměrněji, než je průměr. Nová adaptace by se měla více zaměřit na komiksový příběh a rozhodně přínést hloubku. Všichni víme, že Moore filmové adaptace jeho děl nesnáší nicméně pár jich rozhodně stojí za to (Wachmen, V for Vendetta, From Hell). Viktoriánskou dobu miluju a dlouho jsem očekával film, který by toto období opět připomenul. Liga Vyjímečných to může být. A taky nemusí.

A je to v prdeli. Disney zrušil třetí pokračování počítačového scifíčka TRON, které pár měsíců zpátky začalo svou produkci. Peníze na film, sice Disney již mělo uvolněné, ale nakonec trojku TRONa utne, protože po pár měsících se celá produkce nikam moc nehýbe, o režisérovi se ještě pořád váhá a důvodů je více. Nicméně dle THX to vypadá, že hlavní problém je v finančních rozpacích letošního roku, hlavně u filmů, které Disney uvolňuje mimo své hlavní tahouny (Marvel a Star Wars). Například aktuální film v kinech – Tomorrowland (Země Zítřka) dopadl všelijak, ale ne dobře (stejně tak jako v minulosti Jack Carter, nebo Lone Ranger). TRON se tak v nejbližší době rozhodně pokračování nedočká a o návratu do počítačového světa, plného parádních světelných motorek a soubojů s disky si teď můžeme nechat jen zdát. Ale já stále věřím.

(Visited 98 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Admin a zástupce. Administrátor, redaktor, občasný pisálek povídek, osina v zadku všech idiotů, ale jinak kamarád všech, s kterými si má co říct. Filmový nadšenec, hráč her všeho druhu, čtenář knih s fantazií a poslední dobou komiksový dobyvatel.V současné době píše svůj první román.


KOMENTÁŘE