logo

FILMOVÉ STŘEPINY #10

Již desáté filmové střepiny nám po dvou týdnech přinesou opět řadu filmových novinek. Podíváme se na nové zprávy ze světa Star War. Zabrousíme, jak jinak než k dalším komiksovým filmům, tentokráte plánovaný Punisher a další Želvy Ninja. Mrkneme na nový trailer, dozvíme se, jak je to s novou Kostkou a samozřejmě nebudou chybět i nejaké ty informace ze světa televize. Fantastika se dneska promítá do obrovské řady filmů či seriálů, což mě přivádí na myšlenku, že konzumní publikum potřebuje čím dál tím častěji zdrhnout z kruté reality. Tím líp pro nás, fanoušky fiktivních žánrů, kteří se tak můžeme častěji tetelit v kinosálech kin či před televizními obrazovkami.

Celý svět je plný očekávání blížících se Star Wars filmů a netrpělivě čeká na jakoukoliv novou zprávu z prostředí tohoto fenoménu. Kromě nové Skywalkerovské trilogie, epizod VII – IX, již víme, že studio Disney plánuje samostatné antologické filmy, které dokreslí atmosféru a zodpoví některé otázky, které si fanoušci mohou pokládat. Prvním oznámeným bude již v minulosti několikrát zmíněný Star Wars: Rogue One, který bude mapovat příběh jedné důležité mise rebelů – krádeže plánů Hvězdy smrti. Film by se měl v kinech objevit rok po sedmé epizodě a bude vůbec prvním filmem, který posune oblíbené universum mimo “hlavní příběh”. Minulý týden byl oznámen plánovaný druhý film a nebude to nic nic jiného než Star Wars: Bobba Fett origins movie, u kterého již začala před-produkce. Tento nájemný žoldák, ve vlastním vytuněném lehkém mandaloriánském brnění se tak dočká samostatného filmu a srdíčko fanoušků plesá. Internetem se nesou zprávy, že tohoto filmu by se mohl ujmout Joss Whedon, který se proslavil u obou komiksových týmovek – Avengers. Bobba Fett hrál v předchozích filmech, zejména v origiální trilogii významnou roli, jakožto žoldák placený impériem. Na to, jak se ke své roli ve válce dostal, si tak budeme muset počkat nejdříve po epizodě VIII, čili nejspíše až do roku 2018. Ale je to bomba!

O tom, že komiksové filmy teď vládnou filmovému světu, nemusím nikoho přesvědčovat. Marvel drtí filmová plátna a DC mu začíná šlapat na paty, i když zatím jen v produkci televizní. Když tedy prohlásím, že se chystá další marvelovská pecka, nikoho to asi nijak nepřekvapí. Dalším oznámeným hrdinou bude komiksovými fanoušky oblíbený Punisher, který oproti superhrdinům v elasťákách vyniká svým temným, propracovaným příběhem. Pro Punishera se momentálně hledá herec a není již tajností, že o roli tohoto antihrdiny se velice zajímá Tom Hardy, který si to tento týden rozdá na plátně s bandity na kolech v postapokalyptické akční jízdě Mad Max: Fury Road. Hardy byl dlouho spojován se špiónskou adaptací videohry Splinter Cell, kde se s ním počítalo do hlavní role Sama Fishera. Nedávno také odmítl roli v DC týmovce Suicide Squad a Punisher je nejspíše tím hlavním důvodem proč. O filmu zatím nic nevíme, ale netrpělivě budu očekávat další průběh celé plánované produkce.

Constantine končí

Kabelovka NBC neobnoví seriál Constantine pro druhou sezónu. Hrdina oblíbeného komiksu Hellblazer pyšnící se vizitkou, na které stojí “vymítač, démonolog a mistr temné magie” tak bude muset čekat, zda tvůrcům na nabídku kývne kabelovka jiná. Již dříve se spekulovalo o kabelovce CW, která teď již vydává třetí DC seriál a tak je pravděpodobné, že se DC svět bude nadále propojovat hlavně pod ní.

Videohra Myst se dočká seriálu

Netflix a Amazon nejsou jedinými online službami, která točí své seriály. Služba Hulu se chystá adaptovat populární videoherní sérii Myst do nového televizního seriálu a vypadá to, že to myslí vážně.  Zatím moc informací neprosáklo, ale natáčení by mělo začít již letos. Myst jsem miloval, pro svůj kouzelný styl vyprávění, takže budu netrpělivě očekávat další a další zprávy.

Želvy Ninja budou mít pokračování. Oblíbený dětský komiks o čtyřech zmutovaných pubertálních želvách, které vytrénovala obrovská krysa japonskému umění ninjitsu se krom animáků dočkal i několika hraných filmových zpracování. To poslední, které světlo světa spatřilo vloni, považuji za jeden z největších průserů roku 2014, nicméně celosvětově měly úspěch, a tak naše hrdiny pojmenované po renesančních malířích brzy uvidíme zase. Krom klasického hereckého obsazení z jedničky by se ve filmu měla objevit oblíbená postava Caseyho Jonese, který se tak přidá do party a ztvární ho Stephen Amell, známý především z televizního Arrow a.k.a Oliver Queen. Amell se tak ujme již druhé role komiksového hrdiny a jeho Casey Jones, navlečený do původní hokejové masky a s arsenálem sportovního náčiní, by měl třískat jednoho padoucha za druhým. Krom Jonese představí noví želváci také oblíbenou dvojici zmutovaných záporáků – Rocksteadyho a Beebopa, nového Trhače a další známé postavy z komiksového universa. Nebude chybět klasická želví dodávka ani Megan Fox jakožto April O’Neill. Bohužel. Film by se měl do kin dostat příští rok.

S přehršelem očekávaných filmů a s čekáním na další a další trailery, které by zase trošku poodhalily nástin děje, se trošku pozapomíná na filmy ostatní, které teď žijí tak trošku ve stínu megalomanské produkce studia Disney, které nám svými marvelovkami nebo v momentální době Hvězdnými válkami zásobuje dosytosti. Už je to dost dlouho, co jsem shlédl nějaké parádní filmové béčko. Mezi trailery, respektive teasery, se objevila nenápadná ukázka na akční hororovku – The Last Witch Hunter. Vypadá to na kvalitní popcornovou řežbu v hlavní roli s Vinem Dieselem, který bude, jak jak je z názvu patrné, kydlit čarodějky v našem světě. “Nafťákův” profil se opět po posledních Rychle a Zběsile začíná krystalizovat a tak se na tento kousek docela těším (i když Michel Caine, je už opravdu skoro všude). Na podzim uvidíme.

Studio Lionsgate se pomalu začíná chysta na re-make/reboot Kostky (Cube). Původní nízkorozpočtový thriller, který upoutal svým scénářem a smyslem pro atmosféru se dočká nového provedení. Příběh původního filmu z roku 1997 je sice prostý a přímočarý, nicméně hraje si s psychikou člověka poštěkávanou a v divákovi probouzí nepříjemné pocity o tom, jak by se zachoval v případě, že by se s amnézií probudil zavřený v obrovské kostce poskládané z menších místností a byl součástí nepříjemného hlavolamu, který musí za pomoci svých společníků vyřešit. Děsivá hádanka se tak bude řešit znovu a tvůrci slibují, že koncept i atmosféru si udrží a nedopustí fiasko, jak se to stalo v obou pokračování původních filmů. Režie se ujme nám neznámy íránsko-americký režisér Saman Kesh, který je známý spíše jako režisér filmových kraťasů.

Níže můžete vidět Keshův poslední kraťas, který okouzlil filmový Hollywood.

O autorovi
(Visited 125 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Admin a zástupce. Administrátor, redaktor, občasný pisálek povídek, osina v zadku všech idiotů, ale jinak kamarád všech, s kterými si má co říct. Filmový nadšenec, hráč her všeho druhu, čtenář knih s fantazií a poslední dobou komiksový dobyvatel.V současné době píše svůj první román.


KOMENTÁŘE